De 16-jarige zangeres Iris (artiestennaam van Laura Van den Bruel) zal in mei volgend jaar België vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival in Bakoe. Net zoals twee jaar geleden, toen Tom Dice meer dan succesvol de Belgen vertegenwoordigde in Oslo, heeft televisiezender Eén de kandidaat zelf aangeduid.

Eén heeft de zoektocht naar de geschikte vertegenwoordiger voor het Eurovisiesongfestival op dezelfde manier aangepakt als twee jaar geleden en is op zoek gegaan naar een artiest met een internationale uitstraling die zich volop wil engageren voor de voorbereidingen van dit project.

Voorlopig is er nog geen song voor het Eurovisiesongfestival. Daar wordt de komende weken en maanden aan gewerkt. Eén zal actief componisten en auteurs aanspreken om songs te schrijven. In het voorjaar wordt de song voor Bakoe voorgesteld.

In aanloop naar het Eurovisiesongfestival in mei 2012 zal Eén intens met Iris en haar entourage samenwerken om haar klaar te stomen voor de halve finales van de grootste zangwedstrijd ter wereld. Recent werd alvast de schrijfwijze van Laura’s artiestennaam van ‘Airis’ aangepast in ‘Iris’, wat mogelijke verwarring over de uitspraak ervan bij internationale media moet helpen vermijden.

Iris is de artiestennaam van Laura Van den Bruel uit Herentals. Ze keek op naar Beyoncé, Kelly Clarkson en Natalia en droomde zelf maar van één ding: zangeres worden. Het begon met covers van haar idolen, maar geleidelijk aan begon Laura ook zelf songteksten te schrijven.

Vorig jaar – nog altijd maar vijftien – ontdekte platenlabel SonicAngel Laura tijdens de SonicAngel/Joepie Talent Booth. Uit meer dan 300 uitzendingen kwam de jonge zangeres als winnares naar voren en daarmee een stapje dichter bij haar grote droom. Samen met haar platenfirma nam ze een eerste single op, Wonderful (zie hieronder) met bijhorende videoclip op. Eind augustus van dit jaar kwam Iris, toen nog Airis, met Wonderful als nieuwkomer binnen in de MNM50 en nadien ook in de Ultratop. Ze was de voorbije maanden meerdere malen te gast bij radiozenders MNM, Joe FM en Q-music.

In mei volgend jaar zal Iris België vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Bakoe. Ze wordt zo de jongste Vlaamse kandidate op het Songfestival ooit. (bron: EEN)