Nederlanders in den vreemde [12]: Mike Peterson
De zomer is weer aangebroken en dus is het tijd om de komende tijd weer eens de songfestivalhistorie in te duiken. Dit jaar kijken we naar Nederlandse artiesten die (al dan niet succesvol) voor andere landen zijn aangetreden in de internationale finale of tijdens de voorronde. In de twaalfde aflevering: Mike Peterson (Roemenië 2006)
Artiest: Mike Peterson (in duet met Maria Radu)
Land: Roemenië
Jaar: 2006
Nummer: It’s Our World
Klassering: 8e in voorronde
Website: mikepeterson.eu
In Nederland bekend van: een hitje in 2002
De Hagenees Mike Peterson nam in 2006 voor Roemenië deel aan de nationale voorronde. Samen met de Roemeense zangeres Maria Radu werd hij met It’s Our World achtste in de finale die gewonnen werd door Mihai Traistariu met zijn Tornero. Peterson scoorde in 2002 zijn enige hit(je) in Nederland met zijn debuutsingle Show Me Your Love dat op de 49e plek kwam van de Top 100.
Datzelfde jaar kwam hij al in Roemenië uit op het befaamde Golden Stag Festival, waar hij als tweede eindigde. Het gevolg was dat hij in Roemenië aan de bak kon met optredens en opnames. Show Me Your Love volgde na dat festival. Zijn debuutalbum liet nog even op zich wachten; eind 2005 volgde Swing gevuld met (de titel zegt het al) swingnummers.
Roemenië liet hem echter niet los en wat volgde was in 2006 een poging om Roemenië te vertegenwoordigen op het songfestival. De voorrondes kwam hij samen met zangeres Maria Radu makkelijk als tweede door achter de groep Akcent met Jokero dat ook in Nederland een hit werd. In de finale ging het allemaal wat minder. Het duo werd uiteindelijk achtste.
Een jaartje later volgde een nieuwe single en zijn debuut in het Nederlands; Jij Luistert Naar Mij. In 2008 ontvangt hij nog een speciale prijs tijdens het Golden Stag festival: hij wordt uitgeroepen tot beste buitenlandse vertolker van een van oorsprong Roemeens lied. Samen met onder meer Franklin Brown (ESF’96) maakt hij momenteel deel uit van het trio The Crooners en verder treedt hij nog geregeld op.
It’s Our World
Show Me Your Love
Over enkele dagen de 13e aflevering met Time Bandits-zanger Alides Hidding die in 2004 een gooi deed naar Eurovisieroem namens België.




Eurovision Artists geeft het blad Eurovision Artists Magazine uit waarin het Songfestival wordt belicht vanuit allerlei verrassende invalshoeken. Bovendien is Eurovision Artists de oudste Europese stichting op het gebied van het Eurovisie Songfestival. Zij dient als informatiepunt voor de media en fans en heeft als doel het op positieve wijze promoten van het Eurovisie Songfestival. Meer weten? Surf dan naar 


Recente reacties