50 jaar songfestival: NSF 2000
Nationaal Songfestival 2000
Datum: 27 februari
Lokatie: Ahoy, Rotterdam
Presentatie: Paul de Leeuw
Jurering: Radio 2 luisteraars en televoting
1.Sandy Kandau – One step closer
(Ad van Olm)
Op 10 oktober 1970 werd Sandy Maria Helène Wilhelmina Kandau geboren. Sandy heeft enkele singles uitgebracht en had in 1995 een top-40 hit met Young Hearts Run Free. In Japan heeft Sandy regelmatig optredens gehad en was haar succes groter. Als achtergrondzangeres deed zij mee aan de world tour van Candy Dulfer en was ze een backing bij de Frogettes. Ze is nog steeds actief als zangeres o.a. in de Dinner Shows van Wentink Events. In het seizoen 2004/2005 speelt Sandy een gastrol in Onderweg naar Morgen.
2. Gina de Wit – Hjir is it begjin
(Gina de Wit)
Gina de Wit studeerde af aan het conservatorium als popdocente. In 1986 kreeg Gina grotere bekendheid omdat ze de Soundmixshow won. Gina maakte ooit deel uit van de groepen: White Honey en Gruppo Sportivo. Naast zangeres is ze ook songwriter, en schreef voor o.a. Ruth Jacott, Willeke Alberti en Antje Monteiro. In 1989 deed Gina de Wit voor het eerst mee aan het NSF. Maar ook in 1990, 1996 en 2000 zagen we Gina op het NSF. Momenteel treed Gina voornamelijk op bij gelegenheden daarnaast geeft ze privé zanglessen.
3. Sonny’s Inc – Wawakilele
(Sonny Hoogwerf)
Ruim vijftien jaar geleden is Sonny’s Inc. ontstaan door initiatief van Sonny Hoogwerf. Het doel was om een gezellige band op te richten. Op dit moment bestaat de band uit 7 personen allen opgeleid aan het conservatorium. In 2000 deed Sonny zonder band mee aan het NSF in 2003 deed de hele band mee met het nummer Mamboleo.
4. Splash – Close harmony
(Dick Bakker)
De groep Splash is speciaal voor het NSF samengesteld door Jody Pijper. De groep bestond uit Harold, Tarif, Petra en Eileen. Harold heeft in de theatershow ‘Jeans’ gezongen en presenteert het spelprogramma Garito bij SBS. Verder was hij ook te zien bij het NSF 1990 en 2001.Tarif werkte onder andere met 2 unlimited en Ruth Jacott. Tarif heeft regelmatig in de backing bij andere NSF-liedjes gestaan. In 2004 was hij backing voor de Nederlandse inzendingen op het ESF. Petra heeft o.a. samengewerkt met Johnny Logan. Eileen Schilder heeft de Academie voor Lichte muziek gevolgd en heeft in verschillende theater produkties opgetreden waaronder Jeans.
5. Linda – No goodbyes
(John O’Hare en Ellert Driessen)
Op 30 november 1975 werd Linda Wagenmakers in Arnhem geboren. Vanaf jonge leeftijd is ze muzikaal aktief en krijgt ze zanglessen. Na haar havo en vwo-opleiding begon zij aan haar studie Rechten aan de Universiteit van Utrecht. Zij volgt zanglessen sinds haar veertiende en kreeg les van onder andere Anne Evers, Adriaan van Limpt en Alberto ter Doest (één van de Triple 10’rs, NSF 2004). Haar eerste grote succes had ze in 1996 met haar rol van Kim in de musical Miss Saigon. In 1997 vertolkte Linda de stem van Mulan in de Walt Disney tekenfilm Mulan.
Als actrice maakt ze in 1999 haar debuut in de tv-serie Westenwind in de rol van Keela Bangor. Voor deze serie zong Linda de titelsong Laat me vrij om te gaan in. Linda werd op het podium bijgestaan door Chaira Borderslee, Yolanda Germain, Richard Rodermond en Gino Emnes. Op het ESF behaalde Linda uiteindelijk een bescheiden 13e plaats en wordt duidelijk dat alle inspanningen en opvallende stunts niet het gewenste effect hebben gehad.
In de zomer van 2001 speelde Linda de rol van Maggs in de musical Rocky over the Rainbow. In 2002 treedt ze op bij Musicals in Ahoy waar ze met andere musicalcollega’s uitverkochte zalen heeft. Op dit moment is Linda te zien in de Dolly Dots musical: Love me just a little bit more met o.a. Charly Luske (NSF 2004).
6. Arno Kolenbrander – One step behind
(Peter de Wijn)
Arno krijgt nationale bekendheid als hij in 1995 de Soundmixshow wint met het nummer Why God Why uit de musical Miss Saigon. Hiermee scoort hij een grote top10-hit. Arno heeft 5 jaar meegespeeld in de dinnershow van Frank Wentink. Hij richt zich nu voornamelijk op Engelstalige muziek. In 2004 was hij wederom bij het NSF waar hij in de herkansingsronde bleef steken met het lied The story of my life geschreven door Johnny Logan.
7. Alderliefste – Evenwicht
(Eric van Tijn en Jochem Fluitsma)
Het trio Alderliefste is in 1993 opgericht en bestaat uit Gerard Alderliefste (lead-zang en gitaar), Luc de Bruin (drums en zang) en Arnd Broeke (bas en zang).
De band richt zich in eerste instantie op het spelen van covers van bekende hits. Hun eerste succes behalen ze buiten de grenzen in Luxemburg alwaar ze een single uitbrengen. Hun eigen repertoire is voornamelijk 2-talig: Frans en Nederlands. In 2004 is hun eerste eigen album Je Maintiendrai uitgekomen. Verder is de band regelmatig te zien op verschillende festivals en touren ze door Nederland.
8. Dewi – Hit it off
(Piet Souer en Dick Plat)
Dewi was eind jaren 90 lead-zangeres van de groep The Course. Deze groep scoorde in Groot-Brittanië twee top 10 hits met: Ready or not en Ain’t nobody.
Tekstschrijver Piet Souer stond in 1969 als gitarist op het podium bij de troubadour en schreef de Nederlandse inzendingen: Sing me a song (1983) en De eerste keer(1996).
Einduitslag Nationaal Songfestival 2000:
(Radio 2 + televoting)
1. Linda Wagenmakers – No goodbyes (106+146) 252
2. Splash – Close harmony (80+38 ) 118
3. Arno Kolenbrander – One step behind (35+80) 115
4. Sonny’s Inc. – Wawakilele (46+39) 85
5. Gina de Wit – Hjir is it begjin (38+38 ) 76
6. Sandy Kandau – One step closer (47+12) 59
7. Alderliefste -Evenwicht (27+15) 42
8. Dewi – Hit it off (5+13) 18
Recente reacties