Athene live: De Repetities [7]
Vandaag repeteren de eerste 12 landen van de halve finale voor de tweede maal. De eerste vier landen hebben hun repetitie inmiddels achter de rug.
Armenie
De choreografie van Armenie ziet er gelikt uit en loopt als een trein. Zangtechnisch is alles nog niet in orde. Andre heeft veel last van het geluid en geeft vaak aan dat zijn oortje het niet doet. Of dat de ware reden is van het telkens overslaan van de hoge en lange uithalen is onduidelijk.
Het lied "Without your love" gaat over een onbereikbare liefde. Andre was in het verleden verliefd op de prinses van Maleisie en ondanks dat ze onbereikbaar was voelde hij haar overal. De Choreografie gaat uit van een ander thema: Een man die beperkt wordt in zijn manier van uiten en aan het einde van het lied wordt bevrijd uit deze wurggreep. De favorieten van Andre dit jaar zijn de VJR Macedonie en Griekenland.
Bulgarije
Mariana heeft goed gekeken naar de choreografie van Sertab en maakt ook gebruik van doeken die door de danseressen om haar heen worden gedraaid. De zang was helaas niet altijd even zuiver.
Volgens de delegatieleidster staat "Let me cry" op 1 in alle Bulgaarse hitlijsten. Er is wel een Bulgaarse versie van het lied, alleen wordt deze alleen op de radio in Bulgarije gedraaid en zal deze niet worden uitgebracht op single. Mariana heeft enkel Cyprus bezocht voorafgaand aan het festival (er was geen geld voor een tour), maar ze denkt met haar charme en dat van haar danseressen dit te kunnen compenseren tijdens haar optreden donderdag. Haar persoonlijke favoriet is Bosnie-Herzegovina.
Slovenie
De act van Slovenie ziet er leuk uit en klinkt goed. Het is echter de vraag of Anzej genoeg zal opvallen, aangezien veel landen gebruik maken van een zanger of zangeres met dansers. Carola was zo aardig om aan Anzej haar windmachine uit lenen. Dit zorgde voor opwaaiende jurkjes en haren. Anzej heeft voor zijn vertrek naar Athene zeven landen bezocht om promotie te doen.
Anjez voorbeeld is Tose Proeski die in 2004 voor VJR-Macedonie deelnam. Wat het ESF ook brengt Anzej zal nooit de muziek opgeven liet hij de aanwezige pers weten. De Sloveense charmezanger zong tijdens de persconferentie een van zijn songfestivalfavorieten, My number one dat vorig jaar het songfestival in Kiev won.
Andorra
Andorra maakt nog steeds gebruik van de stoelendans. Het jurkje van Jenny kleed echter niet echt af. Tevens kwam de zang en de samenzang met de achtergrondzangeres niet altijd even goed over.
De Andorrese delegatie was tevreden over de repetitie. Het liep beter op het podium en het geheel werd beter weer gegeven op beeld. Het grote probleem is dat de kleding en overige materialen nog steeds niet in Athene zijn aangekomen. Mochten ze er maandag nog niet zijn, dan gaan ze zich ernstig zorgen maken.
Meer foto’s op: athene.live.web-log.n
Recente reacties