Douze points [7]: Montenegro
Onder de naam Douze points stellen we de komende weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Helsinki aan je voor. Vandaag lied 7 van de halve finale op 10 mei: Montenegro.

Deelnemer: Stevan Faddy
Lied: Ajde kroči
Tekst: Milan Perić
Muziek: Slaven Knezović
Beste klassering ooit: debuut als onafhankelijke staat
Officiële site: –
Site omroep: http://www.eurovision.rtcg.org
Bekijk de video van Ajde kroči

Montenegro, dat dit jaar voor het eerst als onafhankelijk land deel neemt aan het Eurovisie Songfestival, zal in Helsinki worden vertegenwoordigd door Stevan Faddy met het lied Ajde kroči. Stevan won met overmacht de de nationale finale in Montengero. De zanger had bijna 2000 stemmen meer stemmen via televoting dan de nummer twee Stefan Filipović.
Stevan Faddy is geboren in 1986 in Kotor, Montenegro. Zijn familie is afkomstig uit Schotland. In 2003 won hij ‘Intro Karaoke’, wat hem een deelname opleverde aan ‘Suncane Skale’ waar hij tweede werd met het lied ‘Posljednja Obala’. Hetzelfde jaar ontving hij de prijs als beste nieuwe artiest. In 2005 was Stevan vierde in de gezamenlijke voorronde van Servië en Montenegro Europjesma, in 2006 won hij Montevizija, de voorronde van Montenegro en werd hij uiteindelijk derde in Europjesma.
De groep No Name uit Montenegro stond in 2005 voor Servië & Montenegro op het eurovisiepodium en werden 7e. No Name won in 2006 opnieuw Europjesma, de voorronde van Servië & Montenegro, maar de Servische omroep weigerde de Montenegrijnse winnaar te erkennen, wat uiteindelijk betekende dat Servië & Montenegro niet deelnam in Athene. Inmiddels zijn de landen twee onafhankelijke staten en nemen ze beide deel aan het songfestival. Meer nieuws over de weg van Montenegro naar Helsinki vind je hier.
Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Montenegro? Plaats dan een reactie. Morgen deel 8: Zwitserland.



Recente reacties