Douze points 2008 [39]: Verenigd Koninkrijk
Onder de naam Douze points stellen we de komende
weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in
Belgrado aan je voor. Vandaag lied 2 van de finale op 24
mei: Verenigd Koninkrijk
Deelnemer: Andy
Abraham
Lied: Even If
Tekst en muziek: Andy Abraham, Andy Watkins & Paul Wilson
Beste klassering ooit: 1e in 1967, 1969, 1976, 1981 en 1997
Site omroep: www.bbc.co.uk/eurovision/
De Britten besloten de boel dit jaar een beetje om te gooien door in de finale drie categorieën in te stellen waarvoor telkens twee kandidaten tegen elkaar streden. Uit de drie categorieën koos een jury telkens één kandidaat voor de volgende ronde. Van de drie kandidaten die niet werden gekozen kreeg er nog één een herkansing van de jury. Dat bleek uiteindelijk Andy Abraham te zijn die na de twee opeenvolgende televotingrondes alsnog als winnaar uit de bus kwam.
De 43-jarige Andy Abraham werd bekend door zijn deelname aan het tweede seizoen van X-Factor, waarin hij als tweede eindigde. Voor zijn muzikale loopbaan was hij vuilnisman. Zijn debuutalbum in 2006, waarvan er zo’n 300.000 werden verkocht, kwam terecht op nummer 2 in de Britse albumlijst. Zijn tweede album haalde nog net de eerste 20 in dezelfde lijst. Zijn derde album verschijnt rond het ESF.
http://www.dailymotion.com/swf/x4l6kj
Meer nieuws over de weg van het Verenigd Koninkrijk naar Belgrado vind je hier. Wil jij je mening kwijt over de inzending uit het Verenigd Koninkrijk ? Plaats dan een reactie. Morgen deel 40: Duitsland



Recente reacties