Douze points 2010 [7]: Servië
Onder de naam Douze points stellen we de komende weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Oslo aan je voor. Vandaag lied 7 van de 1e halve finale op 25 mei: Servië
Deelnemer: Milan Stanković
Lied: Ovo je Balkan
Tekst: Goran Bregović, Marina Tucaković & Ljiljana Jorgovanović
Muziek: Goran Bregović
Beste klassering ooit: 1e in 2007
Site: www.milanstankovic.net

De 22-jarige Stanković brak door met zijn deelname in 2007 aan Zvezde Granda (de Servische versie van Idols), waar hij vrijwel continu de sms-stemming won gedurende alle uitzendingen. De finale won hij echter niet, maar zijn nummers werden succesvol. Vorig jaar verscheen het debuutalbum Solo, waarvan er meer dan 50.000 werden verkocht. Milan won de nationale finale in Servië waarin drie kandidaten, met ieder een verschillende compositie van Goran Bregović, deelnamen. Op zaterdag 24 april is Milan één van de gasten tijdens Eurovision in Concert 2010.
Componist Goran Bregović verzorgde in 2008 de intervalact tijdens de Eurovisie finale in Belgrado en kent daarnaast grote successen met zijn orkest en als filmregisseur.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=4xKeYFkB9Pw&hl=nl_NL&fs=1&]
Meer nieuws over de weg van Servië naar Oslo vind je hier. Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Servië? Plaats dan een reactie. Morgen deel 8: Bosnië & Herzegovina.




Recente reacties