Douze points 2012 [12]: Cyprus
Onder de naam Douze points stellen we de komende weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Bakoe aan je voor. Vandaag lied 12 van de 1e halve finale op 22 mei: Cyprus
Deelnemer: Ivi Adamou
Lied: La La Love
Tekst en muziek: Alex Papaconstantinou, Bjorn Djupström, Alexandra Zakka & Viktor Svensson
Beste klassering ooit: 5e in 1982, 1997 en 2004
Site: Iviadamou.com
Eén van de jongste kandidaten dit jaar komt namens Cyprus aan de start. De 18-jarige Ivi Adamou werd intern geselecteerd door de Cypriotische omroep, waarna drie nummers werden geschreven. Eind januari viel de keus in de nationale finale op La La Love.
Net als haar Griekse collega dit jaar Eleftheria Eleftheriou nam ze in 2009 deel aan X Factor in Griekenland en daar hadden ze zelfs ook nog dezelfde coach. Adamou kwam een stuk verder dan Eleftheriou; ze eindigde uiteindelijk als zesde.
De deelname bracht haar onder de aandacht bij Sony Music waar ze haar debuutalbum Kalokeri Stin Kardia uitbracht waarvan meerdere singles kwamen.
Na diverse muzikale uitstapjes met mede-muzikanten werd in de zomer van 2011 haar tweede album uitgebracht. Dat album werd na de nationale finale opnieuw uitgebracht, inclusief de drie nummers van de nationale finale.
Meer nieuws over de weg van Cyprus naar Bakoe vind je hier. Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Cyprus? Plaats dan een reactie. Morgen deel 13: Denemarken
Recente reacties