Douze Points 2013 [30]: Albanië
Onder de naam Douze points stellen we de komende weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Malmö aan je voor. Vandaag lied 14 uit de 2e halve finale: Albanië
Deelnemer: Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko
Lied: Identitet
Tekst: Eda Sejko
Muziek: Bledar Sejko
Beste klassering ooit: 5e in 2012
Site: Facebook
Voor Albanië, dat er voor de 10e keer bij is, treedt voor het eerst een mannelijk duo aan.
Adrian Lulgjuraj en Bledar Sejko wonnen in december Festivali i Këngës en daarmee het recht om Albanië te vertegenwoordigen in Malmö. Het winnende nummer Identitet bleef in het Albanees (immers waarom een nummer over identiteit in een andere taal dan de eigen zingen?), maar moest nog wel worden ingekort.
De 32-jarige Adrian Lulgjuraj is eigenlijk advocaat en zingt daarnaast ook. Met name in de laatste paar jaar is hij vaker gaan optreden. In 2011 volgde zijn debuutsingle. Een jaar later won hij de prijs voor beste mannelijke artiest op Top Fest, een Albaneese muziekfestival. Daarnaast was hij te zien in The Voice of Albania als hulpcoach.
Voor Festivali i Këngës werkte hij samen met de tien jaar oudere Bledar Sejko die in zijn muzikale carrière voornamelijk gitaar speelt, maar zo af en toe ook zingt. In het jaar dat het communisme viel in Albanië richtte hij zijn eigen band op, Megahertz. Sindsdien werkte hij ook jarenlang in Italië, opnieuw voornamelijk als gitarist. Twee jaar geleden stond hij ook op het Eurovisiepodium. Toen als gitarist bij Aurela Gaçe.
Meer nieuws over de weg van Albanië naar Malmö vind je hier. Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Albanië? Plaats dan een reactie. Morgen deel 31: Georgië
Mooi. Wat mij betreft mag dit een top 10 notering worden.
Vind het echt verschrikkelijk… Totaal niet mijn ding… voor mij geen finale, maar ja het is het enige rock nummer dus zal me neit verbazen als het de finale haalt ook nog.
Ofschoon het albanese nummer wel aangenaam is ingekort en ik het intro zelfs goed vind totdat die eerste zanger (met de hese stem) zijn mond lostrekt; dan ben ik meteen klaar met dit nummer. Dit blijft volgens mij in de halve finale steken want het is iets te veel rock en rock scoort niet echt op het ESF. Nr. 32 in mijn top 39 van dit jaar.
Tussenstand 2e halve finale:
1. IJsland
2. San Marino
3. Griekenland
6. Malta
7. Israël
8. Azerbeidzjan
9. Finland
10. Macedonië
11. Albanië
12. Hongarije
13. Noorwegen
14. Armenië
15. Bulgarije
17. Letland
Ik moest er even aan wennen, maar nu vind ik toch wel redelijk. En het is natuurlijk te waarderen dat Albanië net als vorig jaar durft af te wijken van de geijkte songfestival-paden.
Albanië heeft altijd mooie liedjes maar dit is een wat zwakkere bijdrage
Wat heeft Anouk toch een geweldig nummer! een perfecte,donkere wals trieste..
Voor het eerst sinds 1998 betekenen we weer wat in Eurovisieland.
dank Anouk!
Ik vind dit ook niets, live in Amsterdam viel het mij ook tegen.
Waarom die langharige vent ook moet zingen is mij onduidelijk, de andere zanger vind ik qua stem heel prima te pruimen. Beetje een vreemde eend in de bijt maar van mij mag het best ten koste van azerbeidzjan of finland naar de finale gaan.
Gaat hoger eindigen dan men nu voorspeld. Vanwege de Albanese diaspora in Zwitserland en Macedonië alleen al bijna 24 punten in de pocket
Ik ga hier niet meer naar luisteren en ook niks meer over zeggen, volgende aub!
Ik ben geen rockliefhebber, maar kan hier goed naar luisteren.
Het nummer is niet mijn persoonlijke smaak, maar het is niet slecht. Ook ik waardeer Albanië als songfestivalland, vanwege de uiteenlopende kwaliteitsbijdragen die ze leveren.
Ik verwacht dat het de finale net aan zal missen.
1. Noorwegen – 2. Nederland – 3. Moldavië – 5. Denemarken – 6. Hongarije – 7. Finland – 10. Oekraïne – 13. Cyprus – 14. Montenegro – 15. San Marino – 16. Azerbeidzjan – 17. Rusland – 19. Griekenland – 20. Litouwen – 21. Oostenrijk – 24. IJsland – 25. Estland – 26. Malta – 27. Israel – 28. Kroatië – 29. Slovenië – 30. Bulgarije – 31. Wit-Rusland – 32. Servië – 33. Macedonië – 34. Albanië – 35. Ierland – 36. Armenië – 37. Letland – 39. België
Dit is mijn nummer 37 in mijn ranking. Vreselijke bijdrage van Albanië die van vorig jaar vond ik achteraf leuker dan tijdens Songfestival zelf.
Zo geweldig als ik Albanie vorig jaar vond met het prachtige nummer “Suus”, zo weinig heb ik nu met deze inzending. Dit hoeft van mij niet naar de finale.
die mogen thuis blijven hier wordt ik niet goed van
hoop geen finale
Dit nummer doet me niet zoveel, vind het maar een middelmatig rocklied. 32/39
Slechte bijdrage uit Albanie. Ben altijd wel fan van de liedjes uit Albanie. Dit jaar hoeven ze van mij niet naar de finale.
Idem
Ook ik heb hier niet zoveel mee. Het intro vind ik heel mooi en veelbelovend, maar daarna raak ik al snel de weg kwijt. Het is allemaal een beetje rommelig vind ik. Voor mij hoeft dit niet naar de finale, maar ik acht het helemaal niet onmogelijk dat dat toch gaat gebeuren, ik denk namelijk dat Albanie her en der toch wel wat punten zal verzamelen. En ik denk dat ze het beter gaan doen dan de polls nu doen vermoeden.
Een zeer verdienstelijke poging van het balkanland om na hun pracht prestatie vorig jaar niet af te komen met iets flauws…Het geheel zit goed in elkaar en de stemmen passen mooi samen, denk dat dit het beter gaat doen dan wat de bookmakers en polls zeggen.
In de semi ranking staat Albanië op plaats 7.
Ik vind dit een goed nummer. Waar sommige landen het qua instrumentatie totaal laten liggen(bv. San Marino), is deze hier heel verzorgd, wat het nummer interessant houdt. Deze bijdrage pakt me wel. Finale graag!
7/39
De neef van Nana Mouskouri had wel weg gemogen uit deze inzending; hij kan niet zingen en ik vind de gitaarsolo’s wat uitgesponnen. Verder vind ik dit eigenlijk een heel leuk nummer. Lekker pakkend, meegalmend nummer. Mag van mij naar de finale.
Ik luister dit nummer zelden,maar als het langskomt,zap ik het ook niet snel weg…het doet me niet veel i.t.t. de albanese inzending van vorig jaar,wat vond ik dat mooi!
1.Noorwegen/2.Israel/3.IJsland/4.Malta/5.Azerbeidzjan/
6.San Marino/7.Hongarije/8.Bulgarije/9.Finland/
10.Macedonie/11.Albanie/12.Letland/13.Griekenland/
14.Armenie
In tegenstelling tot verleden jaar zal Albanië dit jaar geen potten gaan breken op het ESF.