Douze Points [23]: Litouwen
Onder de naam Douze points 2014 stellen we de komende weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Kopenhagen aan je voor.
Vandaag stellen we het zevende lied van de 2e halve finale op donderdag 8 mei voor: Litouwen: Vilija Matačiūnaitė – Attention
Deelnemer: Vilija Matačiūnaitė
Lied: Attention
Tekst: Vilija Matačiūnaitė
Muziek: Vilija Matačiūnaitė , Viktoras Vaupšas
Beste klassering ooit: 6e in 2006
Finaleplaatsen sinds 2004: 6 uit 10
Vilija Matačiūnaitė maakte haar debuut in 2005 tijdens de Litouwse voorronde voor het Eurovisie Songfestival. Met het nummer Oh my God eindigde ze op de zevende plaats. In 2006 bracht ze haar eerste CD getiteld Mylėk uit. Daarnaast nam ze aan diverse festivals deel.
Naast zangeres schrijft Vilija ook teksten en muziek. Zo ook het lied Attention, dat ze instuurde voor de Litouwse voorronde. Naast haar lied meldde ze ook zichzelf aan. Allereerst werd haar lied uitverkoren om in Kopenhagen gezongen te worden. En na een lange selectie koos een jury en de televoters ook voor Vilija om het lied in Kopenhagen te zingen. Eind goed, al goed voor de Litouwse zangeres.
Zal het Vilija lukken om alle aandacht op haar gericht te krijgen op 8 mei? Meer nieuws over de weg van Litouwen naar Kopenhagen vind je hier. Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Litouwen? Plaats dan een reactie. Morgen deel 24: Finland.


Ik vind dit een verschrikking. Moet nog heel veel ten positieve aan de zang gebeuren wil dit terecht naar de finale gaan. Met de vele ‘statistische vrienden’ zit Litouwen nu net op de wip, en slaat deze voor hen nu naar de negatieve kant door.
Elk jaar word Litouwen geacht om in de halve finale te blijven steken en toch.. elk jaar zijn ze door.
Hopelijk gaat het dit jaar niet gebeuren. Het tapt uit hetzelfde schreeuw vaatje als Polen alleen vin dik Polen dan weer grappiger. Laat ik het zo zeggen.. Polen geeft mij iets minder hoofdpijn maar dat ik aan de paracetamol moet gaan na deze verschrikking is duidelijk.
Wel jammer dat er maar 5 nummers in de halve finale blijven steken deze semi..
Geweldig leuk, aanstekelijk nummer. Ook gedurfd in vergelijking met de meeste andere bijdrages. Over de vocalen ben ik wat minder enthousiast
Ik wist in het begin niet zo goed wat ik van deze inzending moest vinden, maar ik ga het steeds een beetje meer waarderen, vooral het wat schreeuwerige refrein vind ik wel wat hebben. Helaas voor Litouwen zijn er veel toegankelijkere nummers. Ik vraag me af of dit de kijker gaat overtuigen, ik denk van niet. 30/37.
Leuk!
Ik vind dit een leuke en afwijkende inzending van Litouwen. Meestal halen zij de finale wel, dat gun ik ze dit jaar ook.
erg leuk!!
BRRRRRR een verschrikking: zeer irritant lied!
Het is geen traditionele song. Het is een vocaal “kunstwerkje” van allerlei samples en gaat alle kanten uit.
Dit mag van mij ook afvallen. Dit is niet drie minuten te doen!
Ik vond t de afgelopen jaren elke keer al onbegrijpelijk dat Litouwen de finale haalde, dus zou ik dit jaar eigenlijk niet verbaasd moeten zijn als het weer gebeurt. Zoals vaak vind ik dit Litouwse lied intens amateuristisch overkomen en bepaald geen muzikaal, tekstueel of vocaal hoogstandje. Vilija is in elk geval wel enthousiast, dat pleit dan weer voor haar.
Een zeer leuke bijdrage van Litouwen. Na Polen en Oostenrijk mag ook dit nummer direct naar de finale. Succes Litouwen op 8 mei. Ik word er vrolijk van.
Lekker nummertje, klinkt wel alsof er nog van alles aan gebeuren moet. Zit soul in.
In een wat meer volwassen versie zou ik het heel goed kunnen vinden. Punten voor de compassie.
Ai pijnlijk. Vind het een waardeloze bijdrage, Zangeres heeft wat mij betreft een heel vervelende stem en het nummer is ook weinig verheffend, kansloos.
Irritante zangeres met een matig nummer.
Hoeft voor mij niet door te gaan.
Oy, wat erg is dit. Dit is wat mij betreft het lelijkste liedje van 2014. Maar dat betekent nog niet dat het niet door zal gaan. Ik denk elk jaar dat Litouwen niet de finale haalt en dat gebeurt dan meestal toch wel. Maar voor mij hoeft het niet: te schel en de melodie spreekt me ook niet aan.
Een nummertje waar ik erg aan moest wennen maar wat ik wel leuk vind. Goede zangeres, bijzondere compositie, grammaticaal een beetje apart maar wel een toppertje. Een beetje electro/dubstep maar de zang in de coupletten geeft het een licht R&B-gevoel. Gun het zeker een finale plek, maar denk dat ze daar niet hoog zal eindigen.
een verschrikkelijk lied ik hoop dat dit niet naar de finale gaat.
Bijzonder, gedurfd, gewaagd…hahahahaha, dat vinden ze vast thuis in Litouwen, maar eigenlijk is het gewoon slecht. Voorlaatste plaats lijkt me verdiend dit jaar.
Ik was één van de weinigen die de inzending van Litouwen van vorig jaar wel erg leuk vond. Dit jaar sluit ik me aan mij de meerderheid: dit stelt niet veel voor.
Oh neen, dit is niet leuk. Zeker niet finalewaardig en laten we hopen dat dit ergens helemaal onderaan zal eindigen.
DIt is een beetje welles niettes song. Soms denk ik ja leuk, andere momenten vind ik het te schèl, schreeuwerig… sommige stukken zijn dus wel goed, andere minder of niet. Dit ziet er ook iets te amateuristisch uit omte scoren. en vanwege te veel you love it, or you hate it meningen, gaat dit niet door naar de finale.
Zwakste halve finale.. Litouwen haalt het de laatste jaren meestal sowieso wel…
Ja hoor, dit nummer gaan we gewoon twee keer bekijken tijdens de Eurovisieweek.
Persoonlijk is het voor mij een randgevalletje;
1. Zweden – 2. Noorwegen – 3. Montenegro – 4. Azerbeidzjan – 5. Israel – 7. Oostenrijk – 8. Albanië – 9. Armenië – 10. Oekraïne – 12. Hongarije – 16. Georgie – 20. Rusland – 21. Estland – 24. IJsland – 25. Litouwen – 26. Polen – 28. Moldavië – 29. Nederland – 30. San Marino – 32. België – 34. Malta – 35. Portugal – 36. Letland