21u: de tweede halve finale ESF
Met een gerust hart kunnen we vanavond gaan kijken welke tien kandidaten zich vanavond ook gaan plaatsen voor de finale en daarmee concurrenten worden van The Common Linnets. Om 21u begint de tv-uitzending waarin vijftien kandidaten net als gisteravond hun beste beentje voor moeten zetten om in dit geval de televoters te overtuigen.
De jury besliste op basis van de generale repetitie van gisteravond. Zowel jury als televoting hebben 50% invloed op de einduitslag.
2e halve finale, donderdag 16 mei:
01. Malta: Firelight – Coming Home
02. Israël: Mei Feingold – Same heart
03. Noorwegen: Carl Espen – Silent Storm
04. Georgië The Shin & Mariko Ebralidze – 3 Minutes To Earth
05. Polen: Donatan & Cleo – My Słowianie
06. Oostenrijk: Conchita Wurst – Rise Like A Phoenix
07. Litouwen: Vilija Matačiūnaitė – Attention
08. Finland: Softengine – Something Better
09. Ierland: Can-linn featuring Kasey Smith – Heartbeat
10. Wit-Rusland: Teo – Cheesecake
11. Macedonië: Tijana Dapčević – To The Sky
12. Zwitserland: Sebalter – Hunter of Stars
13. Griekenland: Freaky Fortune featuring Riskykidd – Rise Up
14. Slovenië: Tinkara Kovac – Spet (Round and Round)
15. Roemenië: Paula Seling & Ovi – Miracle
Zoals gezegd bepaalden de jury’s hun stemmen op basis van de generale repetitie. De vijf juryleden per land beoordelen alle landen en maken een ranglijst van 1 tot en met 14 (of in drie landen 15). De totalen worden bij elkaar opgeteld en leveren een jurylijst op van 1 tot en met 14/15. Ook in de televoting wordt een ranglijst van 1 tot en met 14/15 gemaakt. Wie daarbij het beste scoort krijgt de 12 punten enz. enz. Bij een eventuele gelijke stand krijgt de televotingfavoriet de voorkeur.
In tegenstelling tot vorig jaar zijn de namen van alle juryleden reeds openbaar. Hun individuele punten zullen na afloop van de finale ook bekend worden gemaakt. Naast de 15 deelnemende landen stemmen vanavond Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk mee. Stemmen kan zoals gebruikelijk via telefoon en sms, maar ook via de speciale app (de app is gratis, het stemmen niet). De app is te vinden in de Appstore van Apple of GooglePlay in geval van een Android-telefoon.
Polls/bookmakers:
De polls en de bookmakers zijn het redelijk met elkaar eens. De bookmakers gaan momenteel voor Roemenië, Noorwegen, Griekenland, Oostenrijk, Malta, Israël, Finland, Zwitserland, Polen en Ierland. Slovenië, Wit-Rusland en Litouwen zitten daar kort achter. Het verleden leert dat er meestal wel één of twee fout zijn (net als afgelopen dinsdag toen er twee fout waren). Om 23u zullen we dat ook weten.
Waar te zien:
O.m. Nederland 1. Eén en BVN. Op Nederland 1 is om 20.30u een voorbeschouwing te zien. Op Eén begint de voorbeschouwing om 20.40u. Via internet kan eveneens worden gekeken via o.m. npo.nl (in NL) en eurovision.tv (wereldwijd)
Na afloop:
De tien finalisten gaan daarna door naar de persconferentie waar ze kort vragen zullen beantwoorden om vervolgens hun startdeel te loten (1-13 of 14-26). Vervolgens gaat het productieteam van start om daaruit de startvolgorde op te stellen. Die zal waarschijnlijk tussen 2u en 3u ’s nachts bekend worden gemaakt. Vrijdagmiddag is dan meteen de eerste generale repetitie; ’s avonds gevolgd door de juryrepetitie.
Oh, was daar ons geld voor bestemd? Neem aan tegen hoge rente
Hopelijk wel ja hahaha!
Zucht….Slovenië een soort Zweden……
Begin bijna te verlangen naar de toppers
Ik ook ja!
Slovenië mag van mij door.
Met Roemenië heb ik bijna nooit iets en ook dit jaar kan het me gestolen worden!
zit net naar de laaste deelnemers te kiijken Romania ziet er leuk uit en ze zingt ook nog goed is wel een finale plaats waard
Ik heb eerlijk gezegd medelijden met die mensen in de zaal die voor veel geld naar deze pokkenherrie zitten te luisteren!
Wat me trouwens opviel, is dat de ene zangeres/danseres wel een decolleté kan hebben, terwijl het bij een andere snollerig staat.
Leuk toch al die slettebakken?
Oostenrijk, Noorwegen, Zwitserland, Malta, Israël, Roemenië , Griekenland , de andere drie kan ik er niet bij bedenken.
Ik ben het met je eens maar dan zonder Griekenland en Israël.
Noorwegen is echt vreselijk net als dat Begische lied.
Kunnen we niet nog 5 uit de eerste semi dan maar door laten gaan?
Ik zou het heel leuk vinden als Nederland gaat winnen.
Maar ik zou het niet erg vinden als Oostenrijk zaterdag wint. Het is heel overtuigend gebracht.
Mee eens!
100% eens!!!!
Zwitserland mag ook wel door.
Vooruit dan maar
Morgen komt het album uit van Ilse & Waylon, heb hem al besteld bij ITunes
Ben heel benieuwd, wij vertrekken morgen vroeg naar Denemarken dus het moet even wachten.
Australië , dat is een vernieuwend iets, niet dus
Helemaal in de stijl van deze avond!!
Pijnlijk als de interval act beter is dan de deelnemende liedjes haha
Als Oostenrijk Nederland maar niet voorbij gaat……
Is al gebeurd geloof ik…
Wauw! Naar Denemarken, ben jaloers!
Wij gaan naar de noordkust zo’n 40 km boven Kopenhagen en gaan zaterdag even de stad in om sfeer te proeven.
Straks een grootse onthulling: Conchita is eigenlijk een typetje van Wendy van Dijk.
Kijk zo kan het ook, HUMOR whahahahaha:-)
Cornald Maas : Oostenrijk nu 4e bij de bookmakers, Nederland 2e
Dat bedoel ik dus
Alleen die Zweedse moet nog effe weggewerkt, niks bijzonders die riedel!
Het wordt zaterdag ongelofelijk spannend
Sfeer in de zaal doet mij soms denken aan gay dance party Rapido
Van mij mag Oostenrijk winnen, maar ben bang dat er toch nog teveel landen zullen zijn die hier iets op tegen hebben.
Komt allemaal goed Peter. Ook ik wil dat Oostenrijk moet winnen!
Omg dat dansen 0,0 hahahahahaha
Gerucht: Wit-Rusland zou Oostenrijk niet hebben uitgezonden. Dat betekent dan diskwalificatie.
Pfftt dat was spannend voor Oostenrijk. Jammer dat Noorwegen door is. Geen een land een gevaar voor Nederland a.s. zaterdag, op Oostenrijk na.
Mijn grooote favoriet Israël niet door!!!??? Onbegrijpelijk. Wit-Rusland snap ik niet. De overige 9 was ik t mee eens
Denk dat het zaterdag gaat tussen Oostenrijk, UK, Roemenie, en ik hoop met heel mijn hart Nederland
Uiteraard gun ik de Common Linnets a.s. Zaterdag de overwinning…maar wat vind ik de Noorse inzending GEWELDIG!! Kippevel!!
Noorwegen,Oostenrijk,Roemenie,Israel en Slovenie vond ik eigenlijk de enige finalewaardige nummers van vanavond..vind het dan ook onbegrijpelijk dat Israel niet door is en bijv. Polen wel!!!! Het hoog ingeschatte Griekenland viel gigantisch door de mand,wat werd dat slecht gebracht,hoort absoluut niet in de top 10 thuis a.s. Zaterdag..Ierland viel ook zwaar tegen!! Zelf vond ik Litouwen en Wit-Rusland dan weer meevallen…Nou,hopelijk voor Nederland komt Noorwegen in het 1e deel van de halve finale terecht,denk echt dat dat DE tegenstander gaat worden!
Noorwegen in 1e deel finale…beter dat Noorwegen en Nederland niet te dicht achter elkaar komen 😉
Jammer dat de bookies nu in eens Oostenrijk op 3 zetten en wij op 4, hij/zij is wel goed maar wij zijn beter, hopen dat we snel weer op 3,2 of 1 bij de wedkantoren komen!
Ik verwacht Oostenrijk niet boven ons in de finale omdat zulk soort mensen in heel wat landen geen punten gaat krijgen om hun standpunten naar, mensen die anders zijn.
“…omdat zulk soort mensen ..” Mensen als jij zijn te kortzichtig om niet bij de naam te noemen! Jij bent intolerant stuk %$#^^^nt
Wat een dramaqueen dat Oostenrijk…sneu ding hoor bah!!!
Maar…..wat geweldig gezongen en wat een schitterend nummer. Mijn favoriet dus alleen ik zet het beeld op zwart. Jammer om je zo te moeten presenteren..niet nodig geweest
en je bent een dramafaggot 🙂
Oh en btw He!n= Ad= wim1970, jullie real pussy Israel is onderuit gegaan :P. Karma is bitching you!
He1n en Wim1970 zijneen schande voor de mensheid. Ik ga voortaan het commentaar van beiden op zwart zetten. Zijn altijd van die zinloze sneue opmerkingen. He1n is zelf een sneu figuur. Starkoo het zijn maarbookmakers.
Voorstel: laten we iedereen die zich hier niet in kan houden (ik noem geen namen) negeren. Heeft geen enkele zin daar aandacht aan te besteden:-). Verspilde energie en verpest het feestje wat het ESC moet zijn!
OK Doen we Dick