Douze Points 2015 [26]: Letland
Onder de naam Douze points 2015 stellen we de komende weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Wenen aan je voor.
Vandaag liedje 10 uit de 2e halve finale op donderdag 21 mei: Letland: Aminata – Love Injected
Deelnemer: Aminata
Lied: Love Injected
Tekst en muziek: Aminata Savadogo
Beste klassering ooit: 1e in 2002
Finaleplaatsen sinds 2004: 4 uit 11
De laatste keer dat de Letten de finale haalden was in 2008. Sindsdien grossierden ze in laatste plaatsen en was de 13e plek vorig jaar in de halve finale nog de beste klassering. Daarop gooide de omroep dit jaar het roer om. Er werd een nieuw systeem bedacht, maar uiteindelijk leverde het een ‘gewone’ selectie op, waarin de winst ging naar de 22-jarige Aminata Savadogo, geboren in Riga met een Letse moeder en een vader uit Burkina Faso.
Sinds haar vijftiende nam ze deel aan diverse muziekprogramma’s. Eind 2013 kwam alles in een stroomversnelling. Eerst won ze het programma Jaunā talantu fabrika; begin vorig jaar nam ze deel aan de nationale finale met het nummer I Can Breathe waarmee ze als vijfde eindigde. Dit jaar probeerde ze het opnieuw. Met het zelfgeschreven Love Injected moet ze proberen de Letten weer eens naar de finale te brengen.
Deze maand presenteerde ze in ieder geval alvast haar debuutalbum Inner Voice. Naast het zingen en componeren studeert ze ook nog economie in Riga, maar dat staat de laatste tijd op een wat lager pitje.
Meer nieuws over de weg van Letland naar Wenen vind je hier. Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Letland? Plaats dan een reactie. Morgen deel 27: Azerbeidzjan.


Ik vind dit een vreselijk nummer, net zo erg als België. Ik vrees dat LV wéér de finale niet haalt.
1. Noorwegen
2. Israël
3. Montenegro
4. Tsjechië
5. Malta
6. Litouwen
7. Ierland
8. San Marino
9. Portugal
10. Letland
Trouwens 4 finaleplaatsen sinds 2004: 2005, 2006 (rechtstreeks), 2007 en 2008.
Vrouwtje bezemsteel in een avondjurk.
Irritant nummer en een irritante stem.
Heb dit nummer nog niet één keer helemaal kunnen afluisteren.
Next.
Geen standaard liedje. Zoals België , gedurfd eigenzinnig , ultra modern, ligt voor het klootjesvolk nog veel te moeilijk in het gehoor, zal wellicht net geen finale halen.
Het zou me niks verbazen als Letland de handdoek in de ring gooit als het land wéér de finale mist.
ik vrees dat letland weer geen finale haalt.
Het refrein is mooi maar des strofes trekken op niks.
Letland is wel het slechtste land wat mee doet aan het songfestival.
Maar in amsterdam kwam zij wel heel goed over in de zaal.
Klopt Johan in Amsterdam vond ik haar ook erg goed, maar om mij heen stonden er ook een aantal mensen met de vingers in de oren.
Een hoop geschreeuw.. ik zie de hype er niet van. Helaas weer geen finale voor Letland.
Ik vind dit een erg mooie en aparte inzending van Letland. Ik hoop van harte dat zij wel dit jaar de finale gaan halen. Na de bagger van de vorige jaren zou dit wat mij betreft zeer verdiend zijn. Dat zij het live ook goed aankan bewees zij tijdens E.I.C. vorige week Ik was erg onder de indruk van haar optreden.
Dit is in elk geval geen dertien in een dozijn en de componist heeft geprobeerd iets met zijn muzikaliteit te doen. Voor het esf is echter toegankelijkheid ook enorm belangrijk. Birds was een muzikaal meesterwerkje, maar bleef toegankelijk in melodie en opbouw. Die eigenschappen mist deze bijdrage uit Letland, zodat ook hier tante Mien en oom Jan hun hoofd schudden en er nog eentje uit de keuken pakken. Waarschijnlijk alleen een paar stemmen van sophisticated juryleden. Meer niet, vrees ik.
Lekker nummer voor de betere Hifi set.
Ik vond het Letse nummer van vorig jaar “Cake to bake” ook geen hoogvlieger maar wel velen keren beter dat dit weerzinwekkende gedrocht. Het mens kan best een redelijke strot opzetten maar qua melodielijn vind ik “Love injected” niet om aan te horen. Op de Finse inzending na het slechtste nummer dit jaar.
Tussenstand 2e halve finale:
2. Noorwegen
4. Montenegro
5. Tsjechië
7. Israël
10. Malta
11. Litouwen
12. San Marino
13. Portugal
14. Ierland
17. Letland
Mooi en eigenzinnige bijdrage van Letland.
In Amsterdam was zij goed.
Kan best de finale halen, natuurlijk wel met een mooi staging/perfomance..
Bahh!!! Wat is dit toch een vreselijk nummer het is me nog nooit gelukt om de 1 minuut te halen als ik het probeer te luisteren
Net als België een apart lied van Estland dit jaar. Gezien de negatieve reacties op dit liedje, zal het me verbazen als het überhaupt de finale zal gaan halen, maar bij het ESF kun je alles verwachten.
Zullen we daar maar Letland van maken? 😉
Goed opgelet Wim, maak er inderdaad maar Letland van.
Eigenlijk is mijn oordeel in drie punten samen te vatten, ingeleid door drie vragen:
Vind ik dit muzikaal en gedurfd: JA
Vind ik dit nummer prettig: Neeeee
Zou ik erop stemmen: Nee
Vind ik dit muzikaal en gedurfd: Ja
Vind ik dit nummer prettig: Jawel (niet 100% maar wel voor 75% lol)
Zou ik erop stemmen: Ja
Omgekeerde naäper!:)
Een mooi nummer vind ik dit. Alleen het lijkt alsof het een half liedje is.. Na 2 minuten verveelt me nu ook wel wat. Maar mag zeker door naar de finale dit jaar. Dat gun ik Letland wel. Cake to bake vond ik vorig jaar ook geen raar nummer.
En je moet van haar stem houden, volgens mij klinkt het gauw te schreeuwerig.. Maar we zullen het horen op 21 mei.
Ik twijfel tussen artistiek of artistiekerig. Een crowd pleaser zeker niet.
Wel een beetje apart, maar niet zo’n fijne stem.
Ik begrijp niet dat dit zo hoog scoort in allerlei polls enzo…Ik ben hier geen grote fan van, komt veel te schreeuwerig enzo over. Ik denk en vrees dat als Letland terug niet de finale gaat halen ze de stekker er ook gaan uittrekken!
Persoonlijke ranking Semi 2: 13de
Persoonlijke ranking ESC 2015: 34ste
Verwacht resultaat halve finale: 12de
Prachtige love-or-hate bijdrage, dat doet het altijd beter dan liedjes die iedereen wel ok vindt maar niet voor gaat stemmen. Ik zou Letland met dit lied graag in de finale zien, en dat Aminata daar wederom een charismatisch en uniek optreden mag geven met een goed resultaat als gevolg. Ofwel ik ben fan.
Of dit een echte love or hate bijdrage zal zijn moet nog blijken.
Ik hou het voorlopig eerder op indifferent or hate.
In Wenen weten we het.
Interessante inzending uit Letland. Ze sturen wel vaker iets afwijkends en dit keer vind ik het persoonlijk ook goed. Aminata vind ik geweldig zingen. In het refrein zingt ze voor mij op een grens waarin ik haar fijn vind klinken, maar het scheelt echt niet veel of ik vind het niet meer prettig. Op het podium oogt ze mysterieus, ik ben geïntrigeerd waardoor ik de volle 3 minuten wil meebeleven. Letland verdient mijn inziens een finaleplek. 15/40
special nummer voor het esf
Een artistiek en gewaagd nummer uit Letland. Wat mij betreft mag dat gewaardeerd worden! Wat is sowieso niet snap is dat er hier mensen zijn die durven te beweren dat een niet zo gemakkelijk in het gehoor liggend nummer als dit niet aan stemmen zou kunnen komen.. Volgens mij heeft ‘Suus’ enkele jaren geleden bewezen dat dit wel degelijk stemmen kan trekken!
De zangeres is ook prima bij stem, dus ik zie hier een ware jury-hit. Finale? Ja.
1. Estland – 2. Noorwegen – 3. België – 8. Israël – 9. Roemenië – 13. Ierland – 14. Letland – 15. Denemarken – 17. Armenië – 18. Nederland – 21. Malta – 23. Litouwen – 24. Rusland – 26. Servië – 27. Albanië – 29. Georgië – 31. Griekenland – 32. Macedonië – 33. Tsjechië – 34. Wit-Rusland – 35. Montenegro – 36. Hongarije – 37. San Marino – 38. Moldavië – 39. Portugal – 40. Finland
Om eerlijk te zijn vind ik dit verreweg de beste Letse inzendingin vele jaren, eigeigenlijk de beste sinds Brainstorm. Een mysterieus en eigenzinnig nummer met een bijzondere zangeres. Ik snap dat het niet ieders kopje thee is maar ik vind het mooii en hoop van harte dat Letland de finale haalt.
Heel apart naar niet mijn ding.
Naar=maar
kwee-nie, in Amsterdam scheen het wel goed te zijn…afwachten maar
Wie zegt hier dat moeilijker in het gehoor liggende liedjes niet aan stemmen kunnen komen? Ik lees dit nergens.De vergelijking met Albanië, Suus, gaat wat mij betreft mank. Wat was dat een intrigerende bijdrage met vooral veel afwisseling! Letland dit jaar is één lange kabbelaar..Niet te vergelijken.
Je opmerkingen maken me trouwens heel nieuwsgierig naar de resultaten van de previewdag die ik samen met enkele vrienden organiseer a.s. zaterdag. Dit is onze jaarlijkse gebeurtenis met ditmaal 18 mensen en het is een vaste afspraak dat we tot na de uitslag ’s avonds niet communiceren over onze voorkeuren. Dit hebben we dus ook niet gedaan. In 2012 bleek Albanië onze preview-winnaar. Ik ben nu echt benieuwd hoe ver Letland komt en of dat er bij ons net zo uitspringt.
Gedurfd van Letland, dat zeker. Maar apart is niet hetzelfde als goed. En daarom skip ik door naar het volgende nummer als dit onverhoopt op mijn spotify voorbijkomt. Het is gewoon niet mijn ding. Wel zong ze in A’dam goed, en ze heeft een mooie uitstraling. Ik zou het ergens wel leuk vinden als Letland om deze inzending beloond wordt met een finaleplek, maar op zich hoeft het voor mij niet.
Ik denk dat dit een kansloze missie is. Gaat de finale niet halen denk ik.
Dit soort liedjes maakt het songfestival voor mij interessant. In eerste instantie had ik er niet veel mee. Ben het in de loop der tijd meer gaan waarderen. In dat geval lijkt het, voor mij persoonljik, wel een beetje op Suus uit 2012. Eigenzinning en ik vind het daarom alleen al de finale waardig.
Mijn persoonlijke ranking:
1 Noorwegen 3 Belgie 5 Estland 7 Letland 8 Montenegro 9 Ierland 10 Nederland
11 Portugal 12 Roemenie 14 Servie 16 Georgie 17 Macedonie 19 Israel
22 Albanie 23 Malta 25 Litouwen 27 Finland 28 Tjechie
31 Belarus 32 Hongarije 34 Denemarken 36 Moldavie 37 Griekenland 38 San Marino 39 Armenie 40 Rusland