Duitsland terug naar castingconcept
Na een aantal jaren met een door platenmaatschappijen samengesteld deelnemersveld en uiteindelijk slechte internationale prestaties (met de afgelopen twee jaar een laatste plaats) gaan de Duitsers terug naar het concept van 2010. Uiteindelijk blijven na castings vijf kandidaten over die op 9 februari deelnemen aan de nationale finale. Tot en met 18 november kunnen kandidaten zich inschrijven waarna op 2 en 3 december de castingdagen plaatsvinden. De nummers die in de finale te horen zijn worden op verzoek geschreven door nationale en internationale componisten.
In de vakjury in de live-uitzending nemen Lena (ESF’10 en ’11), Tim Bendzko en Florian Silbereisen plaats. Tijdens de finale treden de vijf kandidaten aan met een liveband. De presentatie is in handen van Barbara Schöneberger. De jury levert commentaar, maar heeft geen stemrecht. De televoters beslissen uiteindelijk wie er naar Oekraïne afreist.
Laten we hopen op een nieuwe Lena!
Goed idee om het roer om te gooien.
Ik vind Duitsland juist niet slecht de laatste paar jaar.
Afgelopen jaar was het een goed nummer, maar op het podium mistte het iets.
Het kwam wat saai over.
Die tierenlantijnen op haar op kop hebben haar geen goed gedaan.
Het week nog af in de Duitse finale, maar viel niet op ondanks de tierelantijnen op haar kop. 🙂
Ik zeg Helene Fischer voor Duitsland, maar ze is al erg groot in Duitstalige landen. Ik zou het top vinden als ze voor Duitsland meedeed…..
Fischer doet zeker niet mee aan een nationale finale. Misschien kan NL haar vragen ? De Nederlandse inzending mag toch ook uit het buitenland komen. Alles in elk geval beter dan die breezersletjes die nu steeds genoemd worden.
Schei toch uit met dat gehaat op die meiden, zingen kunnen ze, het hoeft je smaak niet te zijn om dat te horen (of je bent a-muzikaal).
Wat betreft Duitsland: stuur gewoon die Robin Schulz met een zangeresje, succes gegarandeerd. Alles klinkt hetzelfde van die vent, maar het scoort wel.
Duitsland is de laatste jaren terecht afgestraft. Vooral de laatste bijdrage was ronduit slecht. Benieuwd of het roer omgooien het gewenste resultaat gaat hebben… alhoewel slechter dan 2015 en 2016 kan bijna niet:-).
Ik vond het Duitse optreden van 2016 heel leuk. jammer dat het zo laag eindigde. :/
Glennis Grace kan ook zingen. Wat heeft dat er mee te maken ? Zo’n meidengroep voor NL wordt toch niks.. dat heeft het verleden al bewezen. Een land als Ukraine of Zweden zouden zo’n huppelkutten nog kunnen oppimpen maar voor NL wordt dat 1 grote teleurstelling.
Ik kan je redenering niet volgen. Wie/wat in het verleden, concreet?
Als er dadelijk een man voor Nederland wordt geselecteerd, ga je dan ook zeggen dat het niets wordt? NL heeft nog nooit een top-5 positie behaald met een man alleen, ook niet toen er nog niet zoveel landen meededen. Het gaat volgens mij echt om hoe goed een nummer/performance in een genre is, niet of de artiesten nu vrouwen, mannen, 3 vrouwen, 5 mannen, etc, zijn
Nu moet ik je wel gelijk geven. Nederland heeft zo weinig top 5-posities gehaald in die 60 jaar dat je eigenlijk helemaal niet kan zeggen wat dan wel of niet zou scoren. Als je daar op af moet gaan, zou alleen countrypop of dingadongalong scoren.