IJsland kiest laatste finalisten Söngvakeppnin 2017 [upd]

Dit vind je misschien ook leuk...

7 reacties

  1. Betty*Beyond schreef:

    Svala ♥

  2. Nordman schreef:

    Svala heeft een fantastisch lied. Ben ook erg nieuwsgierig naar hoe Aron het vanavond gaat brengen. Hopelijk gaan beide deelnemers door.

  3. Michael Adam schreef:

    Ik sluit me aan. Svala en Aron! Ik vind het lied van Aron zó lekker en vrolijk en zomers. Ik hoop van harte dat hij live er ook uit knalt.

  4. Hebbuzz schreef:

    Aron, vind ik typisch zo’n lekker liedje hebben dat op voorhand fijn is, maar dan live door de mand kan vallen. Hoop het niet, want ik iets meer uplifting bijdragen kunnen we wel gebruiken.

    Dadi, heeft een te moeilijk liedje, mist een hook (is dan populair om te zeggen), maar ik vind het wel goed klinken. Vraag me alleen af hoe hij dit op een podium goed kan presenteren.

    Svala heeft vanavond al het derde moderne liedje in deze semi. Klinkt op studio-opname als een dame die het live ook kan waarmaken. Sferisch nummer zonder hoogtepunt. Dat is nog erger dan een hook missen. Kunnen we hier weer trommels op het podium verwachten en wat balletachtig gefladder?

    Pall & Kristina doen een ouderwets en heel toegankelijk liedje met steel guitar. Heel sloom maar mogelijk heel mooi op beeld. Fijne stemmen om naar te luisteren in ieder geval, maar wellicht niet memorabel genoeg.

    Linda begint plompverloren te zingen, live altijd wat tricky, het nummer bouwt heel langzaam op. Dan volgt een wat saaiïg refrein (te standaard en voorspelbaar) en terug naar af. Pas na anderhalve minuut iets van ritme. Te laat. Ook het hoge nootje komt als bonus te laat, lied stopt even plompverloren als het begon.

    Solveig: prachtig begin met strijkertjes en Jewel-achtige zang. Jammergenoeg wordt in het arrangement er een versnelling ingebouwd, die juist de charme om zeep helpt.Refrein klinkt als slap aftreksel van “My Star”. Nummer valt naar mijn smaak net iets te vaak stil, maar mogelijk werkt het in het plaatje weer heel goed.

    Op voorhand zou ik voor Aron, Svala en Solveig gaan, maar het is zelfs mogelijk dat na de optredens mijn voorkeur precies voor de overige drie uitpakt. Zo dicht ligt het wat mij betreft bij elkaar.

  5. Nordman schreef:

    Optredens zojuist bekeken. Jammer dat Pall & Kristina niet door zijn. Vind het een heel mooi lied, maar denk te saai voor de doorsnee kijker. Had dan ook de wildcard mogen krijgen, want Hildur vond ik al helemaal slecht.
    De finalisten:

    Daði Freyr – “Hvað með það?: Vlak, amateuristische act. Mij doet het niks.
    Aron Brink – “Þú hefur dáleitt mig“: Wat een verademing. Zomerse klanken uit IJsland, ze stralen plezier uit. Zou een hele fijne toevoeging zijn.
    Svala Björgvins – “Ég veit það“: Wow, sterk optreden. Geen gekke dingen op het podium, alleen Svala en toffe belichting.

  6. Má Laga schreef:

    Tenenkrommend, wat een zooi. Een stel kinderen die nauwelijks zingen kunnen terwijl ze aan het gymnastieken zijn, een enge getattoeerde mevrouw met 2 flatgebouwen onder haar schoenen en zo kan ik nog wel even doorgaan. IJsland doet er alles aan aan maar niet te winnen!

  7. Kevin schreef:

    Má Laga:
    Tenenkrommend, wat een zooi. Een stel kinderen die nauwelijks zingen kunnen terwijl ze aan het gymnastieken zijn, een enge getattoeerde mevrouw met 2 flatgebouwen onder haar schoenen en zo kan ik nog wel even doorgaan. IJsland doet er alles aan aan maar niet te winnen!

    Beetje oppervlakkig om het alleen over het uiterlijk van Svala te hebben. Ze ziet er misschien wat anders uit, maar ze heeft een geweldige stem, straalt een enorm zelfvertrouwen uit en ik vind het nummer ook nog eens steengoed. Mag van mij zo naar Kiev en daar de derde top 3 notering voor IJsland worden.