Lea Sirk voor Slovenië naar Lissabon
De 28 jarige Lea Sirk heeft vanavond EMA2018 gewonnen met het lied Hvala, Ne! en zal Slovenië vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival. Ze won de jurystemming, terwijl het duo BQL net als vorig jaar de televoting won.
Lea Sirk deed al drie keer eerder mee aan de EMA: in 2009, 2010 en 2017. Vorig jaar bleef Sirk in de halve finale, maar met de vierde deelname is het eindelijk raak en mag Sirk haar land vertegenwoordigen.Slovenië zal uitkomen in de tweede halve finale op donderdag 10 mei.
Uitslag:
1 Lea Sirk “Ne, hvala!” 116
2 BQL “Promise” 74
3 Nuška Drašček “Ne zapusti me zdaj” 88
4 Lara Kadis “Zdaj sem tu” 74
5 Proper “Ukraden cvet” 54
6 Ina Shai “Glow” 38
7 Indigo “Vesna” 18
8 Marina Martensson “Blizu” 10
Blij met deze uitslag!
Modern maar niet mijn smaak. Monotone bijdrage. Nee dank je, Ne hvala, wat mij betreft.
Afgrijselijk wat een takke herrie
Ben hier heel blij mee! Ik hoop dat BQL uiteindelijk mag met een nummer dat kan tippen aan het lied van vorig jaar.
Yes!!! heerlijk, geweldig nummer, geweldige performance !! eindelijk een top notering voor slovenië!!
Niet mijn smaak. Ik vind het niet prettig om naar te luisteren en dat komt vooral door de vervelende beat eronder. Het klinkt erg leeg. Inwisselbaar zangeresje. Misschien dat met name de jonge kijkers dit tof vinden (?), maar wie zou hier op gaan stemmen? Het staat op dit moment bij mij onderaan.
ik denk dat jij eerder van de oude stempel bent als je dit niet goed vindt, heeft niks te maken met jong of oud zijn
Je hebt gelijk. Jong of oud, dat maakt ook niet uit. Er zijn veel jongeren die de muziek van vroeger erg kunnen waarderen bijvoorbeeld. Net zo goed als dat er oudere mensen zijn die van moderne muziek houden. Maar als ik ervan uit ga dat het ESF in de basis een familieprogramma is, dan zie ik Tante Truus niet voor dit nummer gaan. Haar neefje Jim zie ik eerder z’n mobieltje erbij pakken en er een stem op uitbrengen 😉 Ik denk dus dat dit nummer over het algemeen genomen meer jongeren zal aanspreken. Nogmaals, dat is iets wat ik denk.
Ik kan je vertellen dat ik dit als jongere ESF fan (16) een draak van een nummer vind
Helemaal mee eens!
Ik denk juist dat jongeren extra kritisch zijn bij nummers in genres waar ze vaak naar luisteren. Dus niet bv. ‘hé dat is dance, dus van dat lied ben ik automatisch fan’. Maar eerder ‘vind ik dit goede dance muziek of niet’. Jongeren zijn juist erg gevoelig voor fake, of in elk geval voor kwaliteit binnen hun favoriete genres.
Helaas Slovenië weer onderaan in Semi-final 2 !!!!
you wish
Och…it’s you dus… alleen onder een andere naam. Ik ga het maar weer negeren.
I wish it too
Hier hou ik totaal NIET van. Next!
goede keuze, na wat er over bleef na de halve finales was dit mijn favoriet
Wat een vreselijk monotoon nummer; mijn nr. laatst van wat er tot nog toe is uitgekozen. Dit blijft zeker in de halve finale steken.
Yes!! Eindelijk een leuk nummer!
Wel onderscheidend maar wel erg kil en hoe dan …. het budget was duidelijk op na de vloergraphics. Wie verzint die spiegels HAHAHA Staging wordt mede daardoor nogal afstandelijk en te veel arty farty (want wat willen we nu eigenlijk zeggen?!) Waylon steekt hier als zanger en performer enorm bij af. Wat een rommel en bedacht en ondoordacht gedoe zit er inmiddels al in deze halve finale.
Het rustige deel vind ik wel oke, maar in het deel dat de beat de boventoon voert, valt me op dat de Sloveense taal mij niet zo prettig in de oren klinkt. Geen topper al met al …..
Sloveens kan prachtig klinken (Zbudi se, Prisluhni mi) maar inderdaad niet in deze draak.
Vreselijk.
Ik hou van de eigentijds originele invloeden binnen dit nummer maar als geheel klopt het voor mij niet. Denk dat ze het refrein gewoon over moeten slaan.
Als idee wel leuk, en ook als sfeer. Maar er had simpelweg een beter nummer bij het idee gemaakt moeten worden. Zoals het uitgewerkt is, boeit het me niet meer dan een halve minuut.
Wel weer in eigen taal, dus de Taalregelman heeft sinds vandaag weer meer te kiezen:)
Zwaar irritante beat. Ik houd echt wel van moderne nummers en zeker als ze ook nog eens in de eigen taal worden gezongen. Qua tekst en vocalen vind ik het prima en de zangeres heeft best wat attitude en uitstraling. Ik hoop alleen dat ze die irritante ‘jojo’ beat gaan aanpassen.
En ik lees hierboven berichten over dat dit de jongeren zou aanspreken. Ik ben zelf 27 en ik word juist dood gegooid met dit soort beats, dit is juist een oninteressante variant en in z’n soort is er zoveel beters.
Controversieel … maar zeker niet slecht.
De visuele vormgeving is top, de zangeres kan zingen en het liedje blijft in mijn hoofd nazinderen.
Absoluut finalewaardig volgens mij .. hier mag Malta een puntje aan zuigen!!
Ik vind dit liedje niet slecht maar die irritante beat had van mij wel minder gemogen.
Deze riedel is in 3 minuten aan de keukentafel in elkaar geflanst. Koud, kil muziek zonder gevoel. Meiske mag blij zijn met 2 punten.
zet anders bommamuziek op, da’s allicht meer uw ding
Wie zijn dat Bomma? Groepje ken ik niet! Vlaams zeker?
Dit is gewoon goed in zijn soort.
De uiteenlopende reacties op deze site bevestigen alleen maar dat het een goed nummer is. Het nummer is compromisloos of beter gezegd, lekker brutaal en dat is dan ook de kracht van het nummer.
Daarnaast vind ik dat Lea met volle overtuiging/geloofwaardigheid het nummer brengt; een stoere meid die weet wat ze wilt…. uh, niet wilt in haar geval.
Het leuke van dit nummer vind ik ook,des ondanks ze in het Sloveens zingt, je indirect begrijpt wat ze wil overbrengen. Kortom, ik heb er alle vertrouwen in…..
(als ze maar niet het lied gaan vertalen naar t Engels )