Portugal kort Festival da Canção in
Het gastland van dit jaar, Portugal, kiest ook in 2019 weer de kandidaat via het vertrouwde Festival da Canção. Het deelnemersveld wordt echter wel flink ingekrompen. Deden er in 2018 nog 26 kandidaten mee, komend jaar zijn dat er nog zestien. De Portugese omroep nodigt veertien componisten uit die voor een inzending zorgen. Kandidaat vijftien wordt via een radioprogramma geselecteerd en de zestiende komt uit een open inschrijving.
Data zijn er nog niet, maar de verwachting is dat de finale begin maart wordt afgewerkt met de twee halve finales in de twee weken daarvoor. In iedere halve finale zitten acht kandidaten waarvan de eerste vier doorgaan naar de finale.


Hopelijk levert het Festival da Canção volgend jaar weer een mooie inzending af naar Tel Aviv zoals dit jaar en de prachtige winnaar van 2017.
Portugal 2017 was prachtig en een waardige winnaar echter 2018 vond ik vies tegenvallen, er zaten betere liedjes in de finale. Hopelijk doen ze het in ‘19 beter!
Ik hoop dat Diogio terug komt, diegene die van plagiaat werd beschuldigd hij had het beste lied.
Die overwinning van Sobral zag ik destijds helemaal niet aankomen. Maar wat ze afgelopen jaar stuurde dat was weer ouderwets niet best…. dat men er weer werk van maakt verdient complimenten maar het niveau is vaak zo matig…. kun je ook af doen in 1 finale lijkt me… veel opvulling vaak.
Ik vond O Jardim dit jaar helemaal niet slecht. Maar op zich hoeft Portugal niet ieder jaar voor die kleine liedjes te kiezen. Ik zou wel voor iets in de stijl van Deolinda zijn bijvoorbeeld.