Letland selecteert 16 kandidaten
Net als in de afgelopen jaren kiezen de Letten hun inzending voor het songfestival via het programma Supernova. Vandaag werden de 16 kandidaten bekend gemaakt. Dat zijn er minder dan in voorgaande jaren en daardoor is er ook één uitzending minder dan vorig jaar. In beide halve finales verschijnen acht kandidaten waarvan de top 3 naar de finale gaat.
Het programma werd vier jaar geleden geïntroduceerd na bijna tien jaar belabberde resultaten en leverde prompt twee finaleplekken en één top 10-klassering op. De laatste twee jaar was het weer kommer en kwel, maar de omroep is op wat aanpassingen na, niet van de selectiemethode afgestapt.
Op de deelnemerslijst staat onder meer Markus Riva die ook in alle eerdere jaren van de partij was. Aminata Savadogo (ESF’15) is terug als componist. Zij schreef ook de inzending van 2016. Supernova begint op zaterdag 26 januari.
De kandidaten/ liedjes:
* Carousel – That Night (Mārcis Vasiļevskis – Sabīne Žuga)
* Aivo Oskis – Somebody’s got my lover (Ruslans Kuksinovičs – Aivis Oskis)
* Dziļi Violets feat. Kozmens – Tautasdziesma (Dziļi Violets – Nauris Brikmanis, Jānis Skutelis, Mārtiņš Kozlovskis)
* Laime pilnīga – Awe (Ervīns Ramiņš, Mārcis Vasiļevskis, Elvijs Mamedovs, Jānis Olekšs)
* Samanta Tīna – Cutting the wire (Arnis Račinskis, Lisbee Stainton, Samanta Tīna)
* Markus Riva – You make me so crazy (Markus Riva, Roman Nepomiashchyi – Markus Riva)
* Adriana Miglāne – Scared of love (Jānis Drīksna, Monta Ķimene)
* Double Faced Eels – Fire (Mārtiņš Gailītis, Reinis Straume – Reinis Straume)
* Elza Rozentāle – You came on tiptoe (Māra Upmane- Holšteine, Mārtiņš Gailītis, Jānis Niedra, Elza Rozentāle – Māra Upmane- Holšteine, Reinis Straume, Jānis Niedra, Elza Rozentāle)
* Edgars Kreilis – Fire (Edgars Kreilis, Jūlijs Melngailis, Arnis Račinskis – Jūlijs Melngailis, Arnis Račinskis)
* Kristiāna – Remedy (Kristiāna Bumbiere)
* Laika upe – Listen to the way that I breathe (Armands Varslavāns – Annemarija Linka)
* Kristīne Pastare (Peress) – Smaragdi un pelni (Kristīne Pastare – Kristīne Pastare, Ieva Katkovska, Iluta Alsberga)
* Alekss Silvērs – Fireworks (Aminata Savadogo)
* Līga Rīdere – Būšu tepat (Arnis Ieviņš – Līga Rīdere)
* Kris & Oz – Midnight streets (Artūrs Osipovs, Kristīna Morins, Aleksandrs Solovjovs – Artūrs Osipovs)


Letland heeft weer geen zin in een finale, wat een armoe zeg.
Het redelijkst om aan te horen is dan nog Markus Riva.
Ik ga niet eens proberen dit allemaal aan te horen. Letland heeft twee goede jaren gehad dankzij Aminata, maar daarvoor en daarna was het helemaal niks. Ik kan me herinneren dat ik Markus Riva in de Letse voorronde van 2015 (of 2016 misschien) best oké vond, dus ik vestig mijn hoop maar op hem.
Bedenkelijk niveau ik kan helaas niet anders zeggen. Riva springt er wat mij betreft nog een beetje positief uit.
Ik vind het lastig beoordelen omdat dit audities zijn.
Ik ben ook helemaal niet te spreken over de liedjes voor Letland, er zit er niet één tussen waar ik enthousiast van word.
Inderdaad geen een nummer is goed. Dan maar Markus Riva.