Portugal stuurt Conan Osíris naar songfestival
Conan Osíris gaat voor Portugal naar het Eurovisie Songfestival met Telemóveis. Hij won vanavond de finale van Festival da Canção. In 2016 bracht hij zijn debuutalbum uit. Vorig jaar volgde zijn tweede album. Sinds het uitbrengen van de nummers had hij al de favorietenrol gekregen, maar in de halve finale was de jury nog niet overtuigd waardoor hij als tweede eindigde. Vanavond, met andere jury’s, kreeg hij van zes van de zeven jury’s het maximum en zette er ééntje hem op de tweede plaats. De televoting won hij ook.
De kandidaten:
01 Conan Osíris – Telemóveis 24 (12/12)
02 NBC – Igual a ti 18 (10/8)
03 Matay – Perfeito 17 (7/10)
04 Madrepaz – Mundo a mudar 13 (7/6)
05 Calema – A Dois 11 (4/7)
06 Mariana Bragada – Mr doce 8 (3/5)
07 Surma – Pugna 12 (8/4)
08 Ana Cláudia – Inércia 8 (5/3)
Portugal zit in Tel Aviv in de eerste halve finale.


België wint deze semi met twee vingers in de neus
Denk het niet, misschien eerder 2 vingers in de keel?😂
Haha we zullen zien he 😜
Not my cup of tea
ik snap de hype totaal niet, het boeit muzikaal geen moment, inc uri geller lepel masker (?)blijft het visueel een rommeltje
Dat heb ik nou ook. Dit lied kan me echt niet boeien. Het was geen verrassing dat het won, maar ik heb er helemaal niets mee.
Dit wordt een ‘ gevaarlijke ‘ outsider!!
Het is wel een bijzondere vorm van Roze Kunst
Verschrikkelijk, de eerste semi finale kan ik alvast overslaan.
Ik weet niet wat ik hier nou van moet vinden.
Laat ik er maar een nachtje over gaan slapen om dit te laten neerdalen om er een mening over te kunnen vormen.
Eerlijk gezegd heb ik ook geen flauw idee hoe hoog ik de kansen moet inschatten voor de Portugezen voor zometeen in mei.
Heel apart maar ik vrees op een herhaling van “O jardim” van vorig jaar, dat was ook zo apart! Alhoewel men niet vreemd moet kijken als het weer Lissabon wordt in 2020, niets zo grillig als het songfestivalpubliek!
Hulde voor de durf, maar het is tegelijkertijd ook een nogal ontoegankelijk nummer. Ik zie van alles, maar wil dit lied iets duidelijk maken, en wat dan? Wat zit er verborgen in de tekst? Ik zal het zelf gauw eens opzoeken, maar of de gemiddelde kijker dat gaat doen? Die ziet alleen twee ‘vreemd’ uitgedoste heren op het podium die ook nog eens ongecontroleerde bewegingen maken op een niet al te herkenbare compositie. Net als het lied over de tuin vorig jaar, denk ik dat dit nummer, ondanks alle diepgaande bedoelingen, het niet gaat redden.
Dit sla ik wel over. Ik heb hier helemaal niets mee.
Dan zingen ze speciaal voor jou in de eigen taal en dan is het nog niet goed!:)
Ondank is werelds loon! 🙁
Leuk dat hij in zijn eigen taal zingt, maar muzikaal gezien pakt mij dit lied absoluut niet.
Wat een ontoegankelijke hippie muziek dit. Goed voor een beetje variatie, maar meer ook niet. En kijk Portugal eens omhoog schieten bij de odds. Ik snapt het niet.
Vreselijk. En wat zien ze er belachelijk uit.
Dat gezegd hebbende, ga ik later ook eens kijken waar de tekst over gaat.
Wat een pulp dit! Weerzinwekkend slecht. Staat bij mij nu voorlaatste plaats en pal voor dat IJslandse gedrocht.
Interessante inzending, een keer wat anders uit Portugal. Gewaagd, goed, maar het bezorgt me geen wow gevoel. Ik vind het ergens ook iets geforceerds hebben, zo van: zie mij anders zijn dan de gemiddelde inzending. Ik denk ook niet dat de gemiddelde kijker hier massaal op gaat stemmen. Het voelt nu al enorm overhyped.
Jeetje, wat is dit in de lieve vrede? Afserveren!!
Het beste wat dit jaar meedoet, maar dat zegt natuurlijk niet zo veel omdat het tot nu nogal triest is. De show leidt af. Optreden van de Portugese semi-finale was iets minder storend. Muzikaal wel sterk.
Kijk mij eens kunstig doen.
Boeit en doet mij ook helemaal niks en het zingen is echt niet mooi, of hoort dat zo…..
Tja, dit is niet onverwacht, maar niet het nummer dat ik zou hebben gekozen. Veel te ontoegankelijk lijkt mij om hoog te scoren. Ik vond de act op het kleine podium in de semi beter uit de verf komen, het oogde in deze grotere arena nogal gekunsteld. Persoonlijk kan ik er niet zoveel mee, en dan kan ik het nog redelijk verstaan.
als ie ook in Tel Aviv een flinke snuif neemt klinkt het ook zo belabberd….
Jeetje, hij kan niet zingen en het is inderdaad “ kijk mij eens kunstzinnig bezig zijn” geen repeat knop voor dit nummer
Na Netta denken veel landen volgens mij dat achterlijkheid en “divers” doen de norm is. Nou dat hoeft voor mij niet. Dit – hoe zal ik het noemen – stukje gekronkel en gejammer hoeft voor mij dus duidelijk niet.
Laten wij dan maar gewoon een ijzersterk lied hebben, van hoge kwaliteit, dat zonder poespas (gekke outfits, gekke geluiden en weet ik allemaal) kan verrassen 😉
Vinden jullie ook dat het een slecht jaar wordt 2019
Ik hou er niet van, maar snap t.. die danser is wel erg goed hoor, volledig op de beat.. kan zomaar zijn dat in mei klikt met t publiek en dat ie 2e wordt…….achter Duncan Laurence hahahaha #DontStopBelieving
Dit is toch gewoon goed, mensen? Het is muzikaal interessant, visueel interessant. Het had heel goed een saai nietszeggend ding kunnen zijn. Het is en blijft Portugal. In plaats van dat krijgen we iets unieks.
Dat vind jij* – begrijp ik.
Afgrijselijk.. my god.. op dit moment wat mij betreft het slechtste nummer tot nu toe.. en dat in een jaar dat tot nu toe bijna alleen maar drama is 😀
Heel gedurfd echt iets voor zondagochtend vrije geluiden.
Ik denk dat dit voor een hele kleine groep kijkers gaat boeien,maar je weer het nooit.
Wat een heerlijk nummer! Na IJsland, Noorwegen en Portugal is er voor alle smaken weer iets te vinden op het festival. Ik was wel klaar met al die veilig gekozen doorsnee nummers tot nu toe!
Interessant. Van alle bekend gemaakte inzendingen is dit de eerste die ik in zijn geheel heb afgeluisterd. Zeer aparte inzending die het wel eens heel bijzonder goed zou kunnen gaan doen.
Nou België het wordt wel heel makkelijk voor jullie in de halve finale ;D
Haha wat zijn we geestig hoor
😛
Ik kan dit niet afluisteren, next
Artistiekerig doen maakt bij het songfestivalpubliek blijkbaar snel indruk. Dat wordt een eerste halve finale om over te slaan.
Het rare is: Israel won vorig jaar met een raar irritant nummer. Dus wat doen de meeste landen dit jaar? Ze sturen rare irritante liedjes. -_-
En nu maar hopen dat de laatste 14 allemaal “pareltjes” zullen zijn , zodat het toch nog een mooi jaar wordt.
Oh wat erg ! Ben je een beetje populair in Portugal ….. mag je een jaar later met rommel naar het ESC !
Wat een verschrikkelijke slechte keuze avond gisteren ! Vier bagger nummers gekozen met IJsland als slechtste nummer ooit op een ESC !!!
Ik kan echt nog niet zeggen of dit de winnaar is. Het lijkt me allemaal te ontoegankelijk om een groot publiek mee aan te spreken. Mijn nr 1 is het voorlopig wel. Een moderne flow in een combinatie van veel verschillende culturele invloeden, gedurfd gedaan, die het erg interessant maakt.
Helemaal mee eens. Wat mij betreft het de meest interessante compositie tot nu toe, zowel qua melodie, lyriek, intentie en authenticiteit.
Als Duncan nou met een prachtig liedje komt dan kan hij makkelijk de top 5 halen. Wat mij betreft zit België daar ook bij. 😉
Mijn reactie van gisteravond kwam niet door kennelijk. Eens met de ontoegankelijkheid van dit lied en snap de hype van dit lied dan ook niet. Vind het muzikaal wel interessant, maar het is geen lied dat mij raakt of bijblijft. Het optreden valt meer op dan het lied zelf en of dat nou goed is? Ik denk dat veel fans teleurgesteld zullen zijn in mei. Winnen gaat sowieso niet gebeuren met dit lied.
Het nummer wat Portugal vorig jaar had was veel beter dan dit nummer. Het zou toch raar zijn als dit nummer hoger gaat eindigen dan dat lied van vorig jaar.
Ik vind dit eerder een jaar later effect van Salvador: landen durven in eigen taal voor de dag te komen, in genres die niet standaard op het Songfestival te horen zijn. Je ziet wel vaker dat de aangewakkerde trend van twee jaar terug pas twee jaar later echt gaat spelen.
Ik weet hoe lang jij het Songfestival al kijkt, maar Portugal zing altijd in het Portugees. Hooguit dat er een paar Engelse kreten in het lied verwerkt worden. IJsland zal waarschijnlijk in het Engels gaan omdat de boodschap anders niet aan komt.
Het doorsnee songfestivalpubliek zal dit waarschijnlijk niets vinden ( net als Ijsland). Eerlijk gezegd vind ik het wel een interessant nummer ( zou zo van de Balkan kunnen komen).
Niet mijn smaak, wel heel bijzonder en gedurfd.
Moeilijk in te schatten wat dit gaat doen.
Daring, lekker, fantastisch optreden met zeer boeiende dans. Goed gedaan Portugal!
Dit valt onder de categorie Artistiek. Tenminste, daar rekent Conan Osiris, de Portugese jury en televoters op. Zoveel views op YouTube: can`t go wrong, toch? Het lijkt wel een reïncarnatie van Byzantijnse muziek uit de nadagen van het decadente Oost-Romeinse Rijk.
https://www.hitzound.com/portugal-gelooft-in-conan-osiris-nu-het-songfestival-nog/
Zeer apart liedje, wijkt af van andere liedjes. Dit gaat wel scoren.
The Silence of the Lambs meets Scissors Hand
Moskee a la China, jak!
PVV is bloemkool en spruitjes STRONT!
Ben geen PVV’er maar VVD’er. Met jouw uitspraak klink jezelf meer als een….
En trouwens, je kan het lied goed verwoorden!
VVD ook JAK!!! ROOFDIER 1e klas! welterusten KUTJE!
MY favorite to win by milesssssss!! :))))
Mooi nummer maar geen winnaar
En dan maakten wij ons vorig jaar druk om die paar dansers?! Hahahaha OMG, deze Arty farty mag lekker rondjes door de stad lopen en daar kunstzinnig gaan lopen doen, maar zeg nou zelf, wil je deze muziek horen op de radio, op een feest met een pilletje op, met je oortjes in tijdens het sporten of tijdens je meditatie uurtje? Ik niet in ieder geval! Hoop dat het afgestraft wordt met 0 punten!
You wish!! Polderkutjes hebben geen smaak, daarom blijven ze bij bloemkool en spruitjes
WAT IS DIT? Gedurfde keuze maar wat mij betreft slaan ze de plank volledig mis met deze atonale “vrije geluiden-vpro” (kijkt ook geen hond naar)inzending… ik hou best van afwijkende muziek maar dan moet er wel enige melodie inzitten. Kansloos.