The Roop vertegenwoordigt Litouwen in Rotterdam
De groep The Roop gaat voor Litouwen naar het Eurovisie Songfestival. De band won vanavond de finale van de nationale selectie met overmacht. Zowel de televoting als de jurystemming werden gewonnen.
Het trio bestaat uit Vaidotas Valiukevičius, Robertas Baranauskas en Mantas Banišauskas. Zij vormen sinds 2014 The Roop. De groep bracht dat jaar hun debuutsingle uit en een jaar later volgde het debuutalbum. Twee jaar geleden nam de band ook al deel aan de Litouwse selectie. Toen werd beslag gelegd op de derde plaats. Dit jaar was On Fire populair in de televoting, maar bleven de jurypunten nog wat achter. Daar kwam vandaag in de finale echter verandering in.
De uitslag:
01. The Roop – On fire
02. Monique – Make Me Human
03. Monika Marija – If I Leave
04. Rūta Loop – We came from sun
05. Aistė Pilvelytė – Unbreakable
06. MEANDI– Drip
07. KaYra – Alligator
08. The Backs – Fully
Litouwen zit in de eerste halve finale op dinsdag 12 mei.


Verwacht
Verschrikkelijk…
Leuk.
Mijn favorieten gewonnen Ulrikke en the Roop
Ik ben eigenlijk best positief verrast. Qua stem en sfeer kleiiiin beetje Thomas Azier. Leid blijft me boeien, wordt ook steeds leuker.
Tja ….. geen finale voor Lithouwen !
We zullen zien he
Eindelijk een nummer wat redelijk goed is.
K*****t
Apart, niet meteen mijn smaak, maar ik vind het ook niet slecht. Zal hangen en wurgen worden denk ik, zelfs met alles dat er nog gekozen moet worden.
Weird
Weer eens een fire-desire nummer. Zouden de nonnen in Vught nog wat plaatsen gereserveerd hebben voordat de deelnemers naar Rotterdam gaan?
Help … ik ben dom, ik ben niet ‘woke’, ik ben oud, ik vind de Armeense inzending helemaal niet slecht (en toch oud!), ik ben nochtans homo (da’s zeer inclusief schatjes) … en toch … toch begrijp ik deze parodie niet. De tekst, op het niveau van de doorsnee debiel, begrijp ik dan weer wel. Maar, tja, niveau: debiel .. ik schreef ’t al. Maar toch, is dit nu een symbiose tussen de Portugese en de Franse inzendingen van verleden jaar?? Is dit een statement?? En zo ja, voor wat?? Is de zanger (die pijnlijk slecht z’n best doet om Bojo te plezieren) z’n dresscode ontworpen door dezelfde couturier die verleden het Belgisch pubertje zo te kijk heeft gezet?? Veel vragen bij deze inzending. Maar tja, ik ben oud en dom en debiel. Meer moet dat niet zijn om, bijvoorbeeld, de Italiaan wel goed te vinden.
De hitte wordt sterker – ik voel dat ik in brand sta – de wereld is mijn verlangen – ik voel dat ik in brand sta
En dat de zanger maar lekker verder brandt in de hel van Greta en Jesse … ik gun het hem
Even nadenken voordat je dit soort bagger het internet op slingert, Eddy.
Quelle aggression
Grappig liedje maar ook erg eentonig. Ik hoop echt dat er nog betere liedjes komen :/
Eentonig? België al geluisterd?
Eerste keer dat ik dit lied hoor en performance zie en ik ben best onder de indruk. Dit gaat opvallen, mensen gaat dit leuk vinden verwacht ik en het lied zit ook gewoon goed in elkaar vind ik. Genoeg afwisseling om je aandacht erbij te houden. Ja, Litouwen, welkom in de finale en ik heb zo het vermoeden dat ze het dit jaar heel goed gaan doen!
Leuk! Goed gekozen door de Litouwers al was ik met Monika Marija of Rūta Loop ook blij geweest.
Ik vind dit nog het “beste” van wat er vanavond gekozen is. Noorwegen en Armenië vind ik eerlijk gezegd niks.
Inderdaad, de overige nummers waren niet al te best
dit is erg leuk en fris. leuke performance ook. dit gaat scoren.
Wát een leuk nummer! Jammer van dat lalala maar verder helemaal ok! Samen met Italië nu bovenaan bij mij
Ik vind hier niets aan. Dit moet het van de televoters hebben. Geen winner
Wat een infantiel nummer; geen finale voor Litouwen!
Het was niet bepaald mijn favoriet maar ik heb er geen hekel aan.
Ik kan dit verdragen, maar na de parel van Noorwegen valt alles een beetje in het niet.
Parel? Is een grapje hè😉
Nee, hoor. Ik meen het. De ultieme ‘ music first’.
Dat zegt meer iets over jouw smaak dan ………..
Infantiel? … vind het juist artistiek, en een goede samenzang à la Nits, ben er blij mee.
Mijn favoriet heeft gewonnen, dit gaat het heel goed doen.
Inhoudelijk gaat dit nergens over, moet het hebben van de act en jaren 70/80 synthesizer geluidjes, niet vervelend maar na 1 x horen / zien weet je het wel. Finale zit erin, om daarin onderaan te eindigen.
Begint veel belovend en interessant, maar verzandt al snel in herhaling en wordt saai.
Het oogt een beetje geforceerd artistiek, je zou het ook mallotig kunnen noemen. Toch vind ik het lied niet onaardig. We weten natuurlijk nog maar weinig van hun concurrenten in de semi, maar ik zou dit op zich niet meteen afschrijven voor een finaleplaats.
Apart, leuk tussendoor nummer.
Ik heb dit nummer voor de eerste keer gehoord en ik vind het geweldig!! Als ze niets wijzigen aan de act verwacht ik een hoge notering voor ze. Zit goed in elkaar!
Niet slecht nummer, zal zeker de finale halen maar zal daarin achterin eindigen. Bij het zien van dit nummer moest ik aan de Franse bijdrage “Moustache” denken, een beetje dezelfde perform waarmee Frankrijk de laatste plaats innam.
Super leuk! Had echt niet gedacht dat ze als winnaar uit de bus zouden komen. Verfrissend. Die trekpop choreo werkt nu niet steeds en ook niet overal maar zou zomaar een verschil kunnen maken. Innemende act zonder resultaat garantie. Nice!
leuk! winnaar?
Ik vind het grandioos. Helaas wordt het straks 18e omdat mensen het ‘die gast met de handjesdans’ gaan noemen.
Opvallen doet het. Maar ik vind het verschrikkelijk saai en (zoals hier al eerder is gezegd) overdreven artistiekerig. Kom op zeg, er is toch wel wat beters te vinden dan dit. Je mag hopen dat het in de halve finale sneuvelt.
Beetje alternatief dansen zoals Portugal vorig jaar maar dan wel met een meer toegankelijke melodie dan Telemoveis
Leuk nummer, roept geen herinnering op aan oude nummers. Finale waardig waar het geen hoge ogen gaat gooien.
Dit doet me denken aan “Da da da” van Trio, een reuze hit (13 miljoen singles), dus wie weet.
Na Italië de beste inzending tot nu toe. Intrigerende pop plaat en de video is een vondst. Heel goed, Litouwen! Jullie sterkste inzending ooit. Daarbij verbleken de inzendingen van Armenië en Noorwegen. https://www.hitzound.com/litouwen-zet-europa-on-fire-met-the-roop/
Beste keus
Dit wordt na een tijdje leuk van meligheid.
Televoters top 5. Eigenlijk gedateerd en niet echt best, maar we zullen zien.
You love or you hate it, ik behoor tot de laatste categorie, vind het totaalplaatje irritant. Zanger heeft iets geforceerds en ik erger mij aan zijn maniertjes. Zal finale wel halen maar eindigt ergens onderaan.
Ik vind dit vreselijk. Vooral de presentatie
Ik word hier telkens zo blij van …
Ik ook, echt een super leuk nummer. Tot nu toe mijn nummer 1. En ik gun het Litouwen zo.
Keileuk dit , interessant stemgeluid en intrigerende man , catchy, en nog steeds hedendaags , dansbaar, toegankelijk zonder te serieus pretentieus willen overkomen (zoals Portugal vorig jaar). Moet naar finale !
Tot nu toe niet best wat r is….Niks verrassend of wauw. Litouwen met vrij gedateerd nummer en weird moves om het wat op te pimpen en veel gaan weer los want het moet toch weer een gekke feestje zijn. Gekkenhuis is weer compleet, songfestival weer terug bij af.
het leukste en beste nummer tot nu toe ( met Italië) hoezo gedateerd. Jaren 80 sound is weer helemaal terug ( the Weeknd) . Goeie stem en zang en goede kop.
Helemaal met je eens. Alles klopt aan dit nummer, en mag van mij winnen.
Van mij ook , wordt een iig top 3 notering ( weliswaar voorbarig geroepen, maar ik zie dat toch gebeuren) They’ve got the whole package.
Dit gaat heel erg hoog scoren bij de televoters. Ik verwacht niet dat de vakjuries hier massaal voor gaan vallen, maar top 10 moet zeker mogelijk zijn en misschien top 5. Tot nu toe zie ik Italië als grootste kanshebber om te winnen. Maar er moeten nog veel liedjes bekend gemaakt worden.
Litouwen begint flink uit te lopen bij de bookmakers