Dou12e Points 2020 [7]: Ierland
Het Eurovisie Songfestival in Rotterdam is afgelast, maar dat betekent niet dat we de inzendingen van 2020 niet behandelen in onze jaarlijkse editie van ‘Dou12e Points’. De EBU zal de liedjes van 2020 op zaterdag 16 mei eren in de tv-show: ‘Europe Shine A Light’, en wij doen dat iedere dag tot 16 mei. In deel 7: Ierland
Deelnemer: Lesley Roy
Lied: Story Of My Life
Tekst: Lesley Roy, Catt Gravitt, Tom Shapiro
Muziek: Lesley Roy, Robert Marvin, Catt Gravitt, Tom Shapiro
Beste klassering ooit: 1e in 1970, 1980, 1987, 1992, 1993, 1994 en 1996
Lesley Roy begon haar carrière in 2006 als zangeres en bracht in 2008 haar debuutalbum ‘Unbeautiful’ uit. Daarna zette ze haar eigen loopbaan als zangeres op een wat lager pitje en begon ze zich meer te richten op het componeren voor anderen. Zo schreef ze voor (en samen met) Miss Montreal meerdere nummers. De zangeres zegt beïnvloed te zijn door de vroege hits van Motown, Fleetwood Mac en Sheryl Crow en door hedendaagse artiesten als Robyn en Christine and the Queens. ‘Story of my Life’ is geschreven door Lesley Roy zelf, samen met Robert Marvin, Catt Gravitt en Tom Shapiro uit Nashville.
Ierland heeft nog geen informatie naar buiten gebracht over de selectie van 2021. Of we Lesely volgend jaar op het Eurovisie Songfestival zullen zien is dus nog maar de vraag.
Vreselijk nietszeggend, goedkoop geproduceerd nummer.
Afschuwelijk
Dit zou niet mee mogen doen, was nooit door een voorselectie gekomen van de halve finales, als dat zou bestaan. Zero points Ierland. Wanneer worden jullie weer eens authentiek?
Dat ze nog liedjes heeft geschreven voor Miss Montréal.
Maar Ierland is al een tijd de weg kwijt, dit vind ik ook zo’n nietszeggend nummer.
Wat zeker niet de finale had gehaald.
Geweldig nummer, had zomaar kunnen winnen
Jaaaa, hier hou ik van. Had ook zeker de finale gehaald! Vervolgens een Top 10 notering? Grote kans!!
Het heeft bestaansrecht.
Geen echte hoogvlieger. Ook niet vervelend. Zo’n ‘ik zoek het niet op maar zet het niet af’ nummertje.
Geen lekkere match deze zangeres met dit erg gezochte nummer dat niet valt.
Ik noem dit een TRUTTENLIED NANANANA, kleuterpop! Braakneigingen!
Totaal onopvallend nummer in de categorie ‘wel aardig’. Maar zoals de wijze Cornald Maas ooit zei: ‘wel aardig scoort niet’.
Ik vind het niet onaardig maar ook geen hoogvlieger.
Leuk lied, wel wat gedateerd. Had de finale wel gehaald gok ik. 19/41
Een aanstekelijk optimistisch nummer in een Katy Perry jasje. Ik moet wel even slikken toen ik haar live optreden zag bij RTE. Daar stond ineens een wat oudere, ietwat onzekere dame een tienertekst te zingen. Nogal een mismatch. Maar dit nummer had tijdens het songfestival zomaar HET spontane 3 minuten feestje kunnen worden (ala Olson Brothers) waarin het publiek meespringt, meeblèrt en waarin alles ineens samenkomt en lijkt te kloppen.
Dit is iets wat Katy Perry in 2005 had kunnen doen, maar verdere vergelijking gaat mank. Dit is gewoon ronduit matig. Live is het al helemaal niet om aan te zien. Dit is ook meer een liedje dat je moet zingen als je begin twintig bent, en niet midden dertig.
Een van de inzendingen dit jaar waarvan ik het niet jammer vind dat ik het live tijdens het ESF hoef te zien. Miskleun.