Dou12e Points 2020 [2]: Wit-Rusland
Het Eurovisie Songfestival in Rotterdam is afgelast, maar dat betekent niet dat we de inzendingen van 2020 niet behandelen in onze jaarlijkse editie van ‘Dou12e Points’. De EBU zal de liedjes van 2020 op zaterdag 16 mei eren in de tv-show: ‘Europe Shine A Light’, en wij doen dat iedere dag tot 16 mei. In deel 2: Wit-Rusland.
Deelnemer: VAL
Lied: Da Vidna
Tekst: Mikita Naidzenau
Muziek: Vladislav Pashkevich, Valeria Gribusova
Beste klassering ooit: 6e in 2007
Voor Wit-Rusland zou het duo VAL naar Rotterdam afreizen. VAL bestaat uit Vlad Pashkevich en Valerie Gribusova. Die twee schreven ook de muziek van Da Vidna, dat in de Wit-Russische taal wordt gezongen. Pashkevich werkte voornamelijk als producer en in 2015 kwam Gribusova op zijn pad die dat jaar de Slavianski Bazaar Competition won. De twee vormen sinds dat jaar een duo, waarbij ze ook nog aan hun solo-projecten werken. Zo nam Gribusova in 2017 nog deel aan de Oekraïense versie van The Voice.
Als VAL brachten de twee in 2016 hun eerste single uit. Een jaar later volgde een EP en sindsdien traden de twee voornamelijk op als openingsact voor andere bands. Da Vidna won eind februari de nationale selectie en zou in mei te horen zijn tijdens het Eurovisie Songfestival. Of we VAL komend jaar alsnog zullen zien is nog niet bekend. De Wit-Russische omroep heeft nog geen informatie naar buiten gebracht over de selectie van 2021.


Wit-Rusland heeft in het verleden toch wel een paar pareltjes gehad.
Noem er 1
Work your magic uit 2007 o.a.
Geen indruk gemaakt toen, en nu na het beluisteren ook niet. Wel de winnares van Servië uit 2007 dat was een terechte.
In 2007 had ik liever Slovenië zien winnen. Servië heeft op mij niet echt indruk gemaakt, maar kan me wel voorstellen dat dat gewonnen heeft na de winnaar Lordi in 2006.
In 2010, 2011, 2013 en 2014 vond ik Wit-Rusland ook erg mooi.
En 2005
Allemaal inzendingen die in de vergetelheid zijn geraakt, net zoals heel veel winnaars de afgelopen jaren.
Duncan is over een paar jaar ook helemaal vergeten.
Tja wie niet hier en in ESF wereld.
Ik heb niet zoveel met deze inzending van Wit Rusland al vind ik het wel leuk dat het in hun eigen taal wordt gezongen.
Ik vind dit helemaal niets
3
Wel een aardig lied, maar te zwak om de finale te halen. Als je dit in een reeks andere liedjes hoort voorbij komen mis ik een sterke usp. Nee, dit zou denk ik echt niet de finale hebben gehaald. 27/41
Het had mij verbaasd als dit nummer iets zou gaan doen op het songfestival. Het lied is zo oplosbaar dat bij de laatste tonen van Da Vidna niemand meer weet hoe het nummer ook al weer klinkt.
Wit Rusland stuurt een nummer dat niet echt opvalt, maar ik vind het ook niet vervelend om te horen. Zou wellicht de finale niet halen maar ze hoeven zich niet te schamen voor de inzending.
3/10
Dit nummer was zo aan mij voorbij gegaan, het valt niet op. Wit-Rusland is één van de slechtst scorende landen en ik verwacht dat dat niet snel gaat veranderen tenzij ze aan kloppen Philip Kirkorov dee Russische Ralph Siegel die zelf in 1995 als een halve “dragqueen” zijn hoge nood eruit gilde in een te strakke broek.
In een woord belabberd…. Next.