Iers deelnemersveld voor Eurosong 2024 bekend
De Ieren kiezen over twee weken hun inzending voor Malmö. Deze week werden het deelnemersveld en de bijbehorende liedjes bekend. De volledige versies en interviews met de kandidaten vind je op rte.ie/eurovision.
De deelnemers:
* Ailsha – Go Tobann
* Bambie Thug – Doomsday Blues
* Erica-Cody – Love Me like I Do
* Isabella Kearney – Let Me Be the Fire
* JyellowL – Judas
* Next In Line – Love Like Us
Ierland is met zeven overwinningen, sinds 2023 samen met Zweden, recordhouder, maar de laatste jaren zit er de klad in. De afgelopen negen jaar werd slechts éénmaal de finale gehaald. In 2018 werd Ryan O’Shaughnessy 16e met Together.


Ik zou gaan voor Bambie Thug met Doomsday Blues. Iets heel anders voor Ierland. Dat kan een goede en indrukwekkende stage act opleveren. (En in ieder geval zeker NIET voor die gedateerde Louis Walsh boyband a.u.b.) Ik ben heel benieuwd naar de nationale finale!
Ik zie Ierland dit jaar geen achtste overwinning behalen. Ik ben helemaal niet onder de indruk van de 6 liedjes. De enige 2 die ik nog een beetje om aan te horen vind zijn Erica Cosy en Next in Line. De andere kunnen me gestolen worden.
De Ieren zijn al jaren de weg kwijt, deze riedels zijn stuk voor stuk flinterdun en het luisteren niet waard. Ze denken daar; we hebben genoeg overwinningen behaald in het verleden, dat gaat ons niet meer overkomen!
1 nummer gaat nog wel, maar de rest is bagger en of oubollig…
Na vorig jaar sprak de Ierse RTE Eurovision producer Michael Kealy zich uit over het gebrek aan budget. Hij kreeg veel kritiek voor de matige popliedjes in de kleine Nationale Finale, die ze daar houden in de studio van de Late Late Night talkshow.
Ze hebben niet eens een grote studio. (Als Ierland het zou winnen, zouden ze geen geschikte venue hebben om het Eurovisie te organiseren). Veel kritiek dus.
Maar Kealy sprak zich uit in de pers, dat er te weinig budget is. En hij luisterde naar fans. Er zijn ook kritische fans uitgenodigd om te luisteren naar de voorselectie, en mee te praten over de uiteindelijke selectie. Nu hebben ze eindelijk wat meer variatie, en ook opvallende, alternatieve opties geselecteerd. Dat is goed nieuws.
Daarnaast was er bij RTÉ een schandaal afgelopen jaar, waarbij een aantal topmanagers en persoonlijkheden hele hoge salarissen kregen. Daaronder was ook de (inmiddels voormalige) host van de Late Late Show.
De nieuwe host van Late Late Show schijnt nu te proberen om voor elkaar te krijgen dat de liedjes in een aparte studio worden opgevoerd. Maar dat is een gerucht. Dat ze de NF wel in de Late Late show doen, maar de optredens in een aparte studio zodat ze wat meer ruimte hebben.
We zullen zien wat het wordt. Maar ze werken in elk geval wel aan verbeteringen t.o.v. voorgaande jaren!
Mijn hemel wat een bagger. Het enige positieve: er is wat te kiezen…………..