Ierland niet naar songfestival als Israël deelneemt

34 reacties

  1. Thijn schreef:

    Eindelijk een omroep met lef en de juiste instelling

  2. Paysbart schreef:

    Na Slovenië en IJsland nummer 3. Spanje wellicht 4. Bij hoeveel landen zal de EBU overstag gaan en de luis in de pels weren?

    • robbert-rotterdam schreef:

      Ik denk niet dat de EBU in de eerste plaats het aantal landen telt, maar des te meer het inschrijfgeld dat ze misloopt als landen zich terugtrekken. Dus welke landen het zijn is m.i. belangrijker voor de EBU dan het aantal landen.

  3. johan schreef:

    dat gaat een triestig songfestival worden volgend jaar.
    Straks maar 1 halve finale met geen slovenie ,ijsland en ierland en spanje staat de teller op 33 – 6 .i is 27
    27 landen naar de halve finale dan.
    En spanje hebben ze hard nodig als grote geldschieter.
    Hoop dat de EBU de juiste beslissing neemt en en israel dan toch maar uit sluit.
    Nog 3 maanden wachten vooraleer we iets weten.
    Voor de 70 ste editie moet iedereen kunnen mee doen.

  4. Dustin schreef:

    Ik zag het hier inderdaad al op RTE, well done!!

  5. Beer schreef:

    Ook heel kort en krachtig. Chapeau, RTÉ.

  6. Cat schreef:

    Proficiat Ierland, I love you

  7. Marte schreef:

    Ik moet toegeven dat Israël dit jaar en ook vorig jaar het beste liedje had. Zouden zeker gewonnen hebben als er niks aan de hand was.

  8. Frank schreef:

    Het 70 ste Eurovision Songcontest word heeeel zuuuur voor de EBU.
    Terwijl alle landen ( een 50 tal ) zouden moeten meedoen aan de 70 ste editie.

    EBU eigen schuld, dikke buld !!!

  9. Mart schreef:

    Heel goed van Ierland. Ik hoop dat vele, vele landen zullen volgen.

  10. Frank schreef:

    Israël had dit jaar de beste song

  11. Alin schreef:

    Heel apart al die queers for Palestine hier. Na 5 minuten op “Palestijnse” bodem ben je opgehangen of van een gebouw af gegooid.

  12. TutHola schreef:

    Geheel los van deze situatie zal
    Ik Ierland in het geheel niet missen. Ze komen vind ik al jaren met vreselijke inzendingen. Er mogen er nog wel een paar afhaken van mij, kunnen we weer fijn terug naar één avond.

  13. Norman schreef:

    Dan maar zonder Slovenië, IJsland, Spanje en Ierland. Het gebeurt wel vaker, dat deelnemers zich terugtrekken, so what. In de jaren’60 kwamen er met 15 deelnemers leuke liedjes uit de bus. Niet inknikken, EBU en als de show te duur wordt, kan het best wel een stuk eenvoudiger.

  14. Emre schreef:

    Trots op al deze landen! Nederland komt nu ook met een statement! Hopen dat er vele volgen!

  15. Pieter schreef:

    Hopelijk volgen nog landen. Israël had inderdaad een goed lied (het beste laat ik in het midden), maar zij vinden het gerechtvaardigd om mensen te vermoorden omdat zij aangevallen zijn. Alsof dat alles goed maakt? Na wat zij in de oorlog meegemaakt hebben zou je zeggen dat zij de laatste zijn om het zelf te doen.

  16. Max Mark schreef:

    Gaat het er hier ineens weer over of Israël het beste lied had of niet. Dat is niet relevant. Het gaat er over dat het songfestival een festival is vol muziek, verbinding en vrede. Voor Israël, nu ook als agressor, is daar geen plek. Daarbij is de hoge televote (samen met de lage juryscore als tegenreactie) reinste competitievervalsing en het wordt nog politieker dan nodig. Helemaal terecht dat landen zich terugtrekken. Wat heb je aan een festival dat niet meer over muziek en haar verbindingskracht gaat? Nederland heeft zich nu ook bij die landen geschaard. Chapeau!