Superzaterdag met 6 nationale finales
Vanavond worden maar liefst vijf nieuwe inzendingen gekozen voor het Eurovisie Songfestival. Duitsland, Servië, Noorwegen (met o.a. Alexander Rybak) en Finland kiezen de artiest en het lied voor Wenen en in Bulgarije wordt een lied gekozen voor zangeres Dara. In Italië is na middernacht de ontknoping van het Sanremo Festival. Het is dan duidelijk wie het festival gewonnen heeft en mogelijk ook Italië gaat vertegenwoordigen. Dat laatste zal waarschijnlijk pas later duidelijk worden. Daarnaast zijn er ook nog twee voorrondes, te weten in Zweden en Portugal.
Noorwegen: Melodi Grand Prix 2026: 19.45u – 21.45u: Livestream;
Bulgarije: Liedselectie voor Dara: 20.00u – 21.30u: Livestream;
Finland: UMK 26: 20.00u – 22.10u: OutTV + Livestream;
Duitsland: Das deutsche Finale 2026: 20.30u – 23.15u: ARD + Livestream;
Servië: Pesma za Evroviziju 2026: 21.00u – 24.00u: Livestream
Italië: Sanremo: Vanaf ongeveer 20.45u tot (ver) na middernacht: Livestream of via Rai Uno.
Zweden – 5e voorronde Melodifestivalen: 20.00u – 21.30u: Livestream
Portugal – 2e halve finale Festival da Canção: 22.05u -0.50u Livestream


Ik ga naar de 5e voorronde van Zweden kijken en daarna vermoedelijk de afloop van de Noorse finale en vervolgens het restant van de Finse finale. De Duitse finale kijk ik niet want die valt meestal erg tegen; ik zie later wel wie daar gewonnen heeft. Hetzelfde geldt voor de Servische finale en het Bulgaarse lied. De Portugese finale interesseert me totaal niet want slechts 3 artiesten willen evt. naar het ESF; meestal is dat toch al een uiterst slaapverwekkend gebeuren. Tussendoor hoop ik ook nog wat mee te pikken van Sanremo maar dat kijk ik niet af want ik ben ook een groot schaatsfan en dit weekend zijn de nationale kampioenschappen en die beginnen al in de ochtend. En dan heb ik het nog niet eens gehad over Wie is de mol wat morgen ook weer begint.
geweldig, bij jouw tekst denk ik meteen aan , ik wil alles met je delen, ! Maywood NL 1990.
Misschien dat ik nog een stukje Portugal doe, de rest is me te veel van het “goede”.
Ik hoop Komiat voor Finland.
Vorig jaar vond ik Finland een hele goeie qua show. Zou leuk zijn als ze dat vast weten te houden.
Benieuwd wat Alexander doet in Noorwegen, wel weer een nummer waarvan ik aan de hand van de snipper snap dat je er een poging mee wil wagen.
Amai kan niet kiezen
Duitsland (ARD), Finland (OutTV) en Sanremo worden hier opgenomen (via Telenet) en achteraf bekeken. We volgen Noorwegen en Servië online, Bulgarije achteraf (slechts 3 liedjes). Zweden en Portugal zijn semi’s, dus da’s voor morgen.
Ik hoop dat Linda Lampenius & Pete Parkkonen gaat winnen in nationale songfestival namens Finland want die heeft een ijzersterke nummer. Volgens bookmaker staat Finland op 1 met 15% winkans.
Het is best wel een goede song, maar om nu echt zo hoog te staan bij de bookmakers.
Uiteindelijk is de song toch wel héél erg Eurovision by numbers.
Voor mij niet
Dat hoop ik ook. Zij zijn mijn grote favorieten in Finland. Deze finale ga ik zeker kijken
De rest zie ik nog wel.
Ik hoop dat mileo voor Noorwegen maar het zal Alexander rybak zijn
Voor mij hoeft Alexander Rybak ook niet.
Zijn song in 2009 was top maar nu nee zeg
Op basis van de clips:
Finland: Komiat met Lululai
Servië: Ija Grujin met Otrikvam Sebe
Noorwegen: Alexander Rybak met Rise
Italië: meerdere pareltjes maar op basis van deze clips Serena Brancale
Duitsland: Molly Sue met Optimist
Ja komiat heel zeker maar nee voor Alexander rybak liever mileo
Love mileo