Ynet: gesprekken over Israëlische deelname aan Eurovision Asia
Binnen de European Broadcasting Union (EBU) lopen gesprekken om Israël voortaan deel te laten nemen aan de nieuwe Aziatische versie van het Eurovisie Songfestival. Dat meldt het Israëlische medium Ynet maandag op basis van bronnen. Er zouden al verkennende gesprekken hebben plaatsgevonden met landen die al hebben toegezegd mee te doen aan Eurovision Asia. Israël is er zelf nog niet bij betrokken.
Volgens Ynet is er tot dusver nog geen beslissing genomen en is er onder andere bij Aziatische landen “gedeeltelijke tegenstand”. Een eventuele overplaatsing is in ieder geval dit jaar nog niet aan de orde, omdat Eurovision Asia al in november wordt georganiseerd.
De EBU zegt tegen Ynet dat “er gesprekken gaande zijn” met omroepen over deelname aan Eurovision Asia. De omroepenkoepel voegt eraan toe dat iedereen die deelneemt aan de gewone editie niet kan meedoen aan de Aziatische versie. In maart werd bekend dat dit jaar voor het eerst een songfestival in Azië wordt georganiseerd. Tot nu toe hebben Thailand, Zuid-Korea, de Filipijnen, Vietnam, Maleisië, Cambodja, Laos, Bangladesh, Nepal en Bhutan toegezegd dat ze meedoen. De finale is op 14 november in Bangkok. (Bron: Ynet/ ANP)



Dat zou een praktische oplossing zijn voor het Israël vehikel. Het lijkt er toch voorzichtig op dat de EBU wakker aan het worden is en op één of andere manier een uitweg hierin zoekt.
Of Israël hiermee akkoord gaat is een tweede, denk het niet.
https://songfestival.be/opinie/waarom-ik-hoop-dat-israel-songfestival-2026-wint/
Goed opinie stuk op blog zuiderburen.
Ja snoeiharde opinie, hopelijk zijn alle omroepen straks wakker als rampzalig gevolgen niet te overzien is.
Dat zou is een heel goede oplossing zijn voor Israel.
Israel eruit en Canada erin.
Maar nog beter: verhuizen naar Intervision Song Contest!