Maria wint nationale finale Junior Songfestival
Update: Maria heeft de nationale finale van het Junior Songfestival gewonnen met Stronger Together. De kinderjury gaf de voorkeur aan Vajèn, de vakjury aan Maria en de kijkers thuis stemden het meest voor The Crossovers.
De uitslag:
Maria – Stronger Together 31
Vajèn – Here I Am 29
The Crossovers – Crossover 29
Nolan – Crush 28
Zaterdagavond 19 september wordt de inzending voor het Junior Eurovisie Songfestival in Malta gekozen. Tijdens de liveshow strijden vier acts voor de winst vanuit Ahoy Rotterdam. De presentatie is dit jaar weer in handen van Stefania en Matheu.
Berget Lewis, Numidia en Kris Kross Amsterdam vormen de jury van het Junior Songfestival. Samen met de kinderjury en kijkers thuis bepalen zij de winaar. De uitzending is vanaf 19.20u te zien op NPO Zapp/ NPO3. Stemmen thuis kan online en is gratis!
De 24e editie van het Junior Songfestival zal plaatsvinden op 24 oktober. In totaal nemen 16 landen deel waaronder Ierland en Spanje die dit jaar, net als Nederland, niet deelnamen aan de volwassen editie in Wenen.


Ik vind de liedjes van Maria en Nolan de beste ik hoop dat 1 van hen gaat winnen. Het liedje van Vajen vind ik ook niet slecht het liedje van de Crossovers vind ik de minste.
Ik ben blij met deze uitslag. Maria was al meteen mijn favoriet toen ik de liedjes voor het eerst hoorde. Nolan was mijn 2e keus. De andere 2 liedjes vond ik minder.
Uiteindelijk gaat het om de live versie, waar het bij Nederland nog wel eens mis gaat. Als ze alle 4 goed live voor de dag komen gaat mijn voorkeur uit naar Maria.
Waarom hier wel deelnemen. Maar bij de volwassene versie twijfel. Het is toch de EBU. Echt deze veriant is het stemmen helemaal niet eerlijk.
Voor mij is Nolan favoriet. Vajen het minste nummer
De crossovers vind ik het meest afgezaagd. Dat genre sturen we elk jaar. Ik geloof dat ik voor Maria zou gaan, maar wel in de hoop dat ze geen Ayanaatje gaat doen, want die kwam er totaal niet aan de pas.
Voor mij crossovers of nolan
Opmerkelijk dat trouwens Nederland, Ierland en Spanje wel meedoen.
Maar blijkbaar heeft het JESC haar eigen logica met eerdere deelname van delen het VK of Kazachstan.