Douze points (6): Monaco
Onder de naam Douze points stellen we de komende weken dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival aan je voor. Vandaag lied 6 van de halve finale op 19 mei: Monaco
Deelnemer: Lise Darly
Nummer: Tout de moi
Tekst: Phil Bosco
Muziek: Phil Bosco
Beste klassering ooit: 1e in 1971
Officiële site: http://www.lisedarly.new.fr/
De muzikale loopbaan van de in Nice geboren Francaise Elise Granier (de echte naam) begon in 1996 toen ze diverse talentenjachten afliep om ontdekt te worden. Dat gebeurde in 1999 toen zij met succes deelnam aan Graines de Star, waar zij de eerste plek pakte. In 2001 en 2002 toerde ze samen met Dave (NSF’69) en Jeane Manson (ESF’79). Daarna trok ze op met Grand Orchestra of Baie des Anges, waarmee ze vooral in Frankrijk shows geeft. Vorig jaar probeerde ze zich ook al voor het ESF te plaatsen. TMC koos echter voor de jongere Märyon. Lise Darly moest het met plek twee doen. Dit jaar kreeg ze wel de voorkeur van de omroep.
Het nummer Tout de moi is geschreven door Phil Bosco, die niet alleen delegatieleider is, maar ook verantwoordelijk is voor de tekst en muziek. Kreeg hij vorig jaar nog de steun van Patrick Sassier; dit jaar is het helemaal zijn nummer. De muziek is ingespeeld door het Philharmonisch orkest van Monaco.
Monegaskische selectie
Geen casting met jonge meisjes zoals in 2004, maar gevestigde artiesten was dit jaar het motto van Monaco. Omroep TMC vroeg 12 vrouwelijke kandidaten of zij interesse hadden om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Een groot aantal reageerde positief, waarna half januari een selectiecommissie de beslissing nam om de 23-jarige Lise Darly af te vaardigen naar Kiev. Meer nieuws over de selectie van Monaco vind je hier.
Tout de moi wordt volledig in het Frans gezongen. De tekst vind je hier. Wil jij je mening kwijt over het nummer van Monaco? Plaats dan een reactie.
Morgen deel 7: Israël



Recente reacties