NSF’05: De finale!
Zondag a.s. om 20.55 uur is de finale van het Nationaal Songfestival 2005 in de Pepsi Stage in Amsterdam. De finale is te volgen op Nederland 2 of de site Songfestival.nl. In deze finale zal de Nederlandse inzending voor het 50e Eurovisie Songfestival in Kiev gekozen worden. Op Songfestival.web-log.nl kun je in de poll al stemmen op je favoriet.
De vakjury uit de voorrondes, bestaande uit Cornald Maas (voorzitter), Esther Hart en Paul de Leeuw geven ieder individueel punten. In totaal 30% van het puntenaantal. De luisteraars van Radio 2 en in Nederland studerende buitenlandse conservatorium- studenten, afkomstig uit 10 songfestivallanden geven ieder 10%. De overige 50% van de punten wordt bepaald door het televotende publiek. In de pauze zullen er optredens zijn van Johnny Logan, Jim en (waarschijnlijk) de Eurostars, bestaande uit Maxine, Franklin Brown, Marlayne en Mandy Huydts.
De volgorde van optreden wordt bepaald door de programmamakers en zal in de loop van vrijdag bekend worden gemaakt. Voorafgaand aan de tv uitzending is op radio 2 vanaf 14.00 uur de songfestival top 100 te beluisteren. Deze wordt gepresenteerd door Ron Stoeltie, Hijlco Span en Willem van Beusekom.
Recente reacties