Israël kiest lied op 3 maart
Het gastland van 2019, Israël, is druk bezig om de inzending voor het komende Eurovisie Songfestival te kiezen. Net als de afgelopen jaren dient het programma HaKokhav HaBa L’Eurovizion, dat wordt uitgezonden op het commerciële Keshet, als selectie voor de Israëlische songfestivalkandidaat. Op 4 februari zal duidelijk worden wie Israël zal vertegenwoordigen in Rotterdam. Momenteel zijn er nog ruim tien kandidaten in de race. Nieuwe dit jaar is wel dat Kan, de publieke omroep, daarna een tweede selectie organiseert waarin het nummer wordt gekozen voor de winnaar van het programma. Die zal plaatsvinden op 3 maart.
De inschrijving voor de nummers is al begonnen, maar componisten hebben dus tot en met 4 februari nog geen idee wie hun nummer in Rotterdam zou kunnen brengen. De inschrijving sluit op 11 februari. Op 27 februari zullen de vier nummers worden gepresenteerd. In de finale zullen de televoters (30%), een jury (65%) en een panel (5%) het winnende lied selecteren.


Ik hoop dat ze nu met iets beters komen, want vorig jaar was echt vreselijk.
laat ik nou altijd gedacht hebben dat publieke omroepen alleen mochten deelnemen …? Weet iemand hoe die regelgeving eigenlijk nu is? M.b.t. Israel: die bijdrage van 2019 was werkelijk belabberd, alles wat er fout aan kon zijn was er ook fout aan wat mij betreft.
Tot aan het huilen toe.
Alleen publieke omroepen mogen inderdaad deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Maar als een publieke omroep de nationale selectie aan een commerciële omroep wil overlaten dan staat ze dat vrij. Uiteindelijk zal Kan namens Israël deelnemen met een artiest die in een programma van Keshet geselecteerd is.
Zo gaat/ging het in Oekraïne ook.
Thanx!
Raar dat het maar 35 procent televoting is.
Idd vreemde constructie, en ook nog een panel? Met bi’ers?
Wat is het onderscheid tussen een jury en een panel?