Rotterdam Live: Prognose eerste halve finale
Vanmiddag was de eerste dress rehearsal van de eerste halve finale die morgenavond op tv te zien zal zijn. Tijd om de balans op te maken welke landen een grote kans gaan maken voor de grote finale van zaterdag. De landen waarvan wij denken dat ze naar de finale gaan zijn: Litouwen, Rusland, Cyprus, Oekraïne en Malta. Ook de liedjes uit Zweden, Noorwegen, Kroatië, België en Azerbeidzjan geven we een grote kans. Dat zou betekenen dat de liedjes van Ierland, Israël, Roemenië en Australië buiten de boot gaan vallen. De mogelijkheid dat Slovenië en Noord-Macedonië genoemd gaan worden als finalisten achten we minimaal.
Bij de bookmakers is het meeste geld ingezet op Malta, Cyprus, Litouwen, Oekraine, Rusland, Zweden, Kroatië, Noorwegen, Israël (foto) en Azerbeidzjan als mogelijke finalisten.
Hoop dat Noorwegen de boot mist, vreselijke kerel ook met zijn achterhaalde act
Hoop dat Noorwegen de finale wel haalt.. helemaal geen “vreselijke” kerel en zijn lied is erg goed! zelfs een van mijn favorieten en natuurlijk stem ik morgenavond op Noorwegen, maar ook op Litouwen en Ierland.
Hartstikke leuke vent die TIX, prettig gestoord en kleurrijk. Ik hou ervan! Zijn liedje is erg mooi; met hart en ziel geschreven en vertolkt. Bijzonder achtergrond verhaal ook. Vindt je dat nu ook, ga dan vooral stemmen morgenavond???
Eens, Jellybean. Noorwegen gaat het zeker halen! Echt een oorwurm. Ik zal hem live toejuichen morgen.
Dan juich ik met je mee! ??? Geniet ervan morgenavond!
Kan zijn maar hij heeft tenminste een lied dat zeer goed goed overeind blijft tussen alle prullaria.
Er zitten altijd verassingen bij met landen die doorgaan.
Ik denk dat Roemenië, Israël wel doorgaan en verder moet België zeker naar de finale anders is de jury overbodig.
Er mag dan al bij hoog en laag beweerd worden dat het songfestival niks met politiek te maken heeft, we weten allemaal dat externe invloeden een grote invloed hebben op het eindresultaat.
Daarom vrees ik dat Israël dit jaar de volle laag zal krijgen. Hoezeer ik dat ook betreur en afkeur.
Ik vraag me ook af of het toeval is dat Rusland en Oekraïne in dezelfde halve finale zitten.
Wat Australië betreft ben ik niet akkoord dat ze überhaupt mogen deelnemen. Uiteindelijk is en blijft het een clip die ze insturen. Hun deelname staat volledig haaks op het argument dat alles (alleszins het zingen) moet life gebeuren.
België blijf ik elitair en naargeestig vinden.
Vasil is veruit de beste vocalist en (naar het schijnt) is zijn act verbluffend. Bovendien is hij best charmant in al zijn excentriciteit. Ik hoop dat hij de verrassing van de avond zal zijn.
Destiny heeft naar ‘t schijnt alle kledingadviezen naast zich neer gelegd. Als (als?) dat zo is dan is ze trouw aan haar statements in het begin van de videoclip. Of het ook slim is? Ik betwijfel het.
Australië is live (met een V inderdaad) hoor, alleen niet rechtstreeks.
Oekraïne Rusland geven elkaar geen hoge punten. Ik heb liever dat Cyprus en Griekenland nooit in dezelfde halve finale zitten.
België gaat het niet halen. Ik zie eerder Roemenië doorgaan.
malta
cyprus
ukrain
lithuania
russia
azerbaijan
sweden
romania
norwegian
croatia
—
ireland
israel
belgium
australia
slovenia
north macedonia
Why in English?
Dit is toch een Nederlandstalig weblog.
En sommige landen zijn zelfs fout gespeld.
Ik heb maat 1 favoriet en dat is Oekraine. Cyprus, Noorwegen en Belgie vind ik ook nog wel oké, maar wat de rest doet zal me worst wezen.
Gezien de spanningen in Israel verwacht ik niet veel stemmen voor Israel
Er zijn ook spanningen in Rusland en Oekraïne. Al jaren. Waarom doen die het dan niet minder goed?
Noorwegen mag van mij ook stranden, wat een belachelijke en achterhaalde act, kan ik niet naar kijken.
Het spijt mij ook echt voor onze Belgische vrienden maar van de Belgische act wordt ik niet vrolijk. Ik heb wat stukjes gezien en ja ziet er goed gestyld uit, echter ik wordt depressief van die treurzang.
Dan wordt je niet vrolijk he ??? Belgen hater dat je bent
Waar slaat dit nu weer op Inez, I don’t feel hate, I just feel sorry…
Inez meisje, neem niet alles zo persoonlijk op. Iedereen mag toch zijn mening hebben.
Laat het los
Misschien moet je dan alleen maar luisteren en niet kijken ?? ?
En bij België alleen kijken en niet luisteren?
Ik hoop echt op Noorwegen, Belgie en Ierland. Het achtergrondverhaal van Noorwegen is zo betekenisvol.
Jaaa, ik hoop wel op Hooverphonic Belgie!! Prachtige inzending.
Laat daarom die prullen uit Zweden,Azebaijan of Cyprus maar in de koelkast.
Israel was ik ff vergeten!!
Ik denk dat als Belgie de finale haalt ze als laatste uit de enveloppen gaan komen…
Ik denk dat Israël als laatste uit de enveloppen gaat komen.
Het kan zomaar gebeuren denk ik dat Zweden dit jaar niet doorgaat. Laatste jaren doen ze het toch al minder in televoting. Denk dat de jury dit jaar zweden niet bij de top heeft zitten.
Het zal tijd worden dat de zweedse bijdrages naar hun echte waardes geschat worden ipv naar de Hype. Ook Luxemburg en Ireland heben hun glorie jaren gehad en hun neergang!!
Zweden zal daar geen uitzondering op zijn. We gaan zien hoe de juries gaan stemmen dit jaar??
Het zou zomaar kunnen Maarten, ik vind Zweden erg overgewaardeerd. Ik heb zo’n gevoel dat de televoters dit massaal links laten liggen.
Als Israël het niet haalt, dan heeft dat alles met politiek te maken. En of dat terecht is daar laat ik me niet over uit. Maar de performance van Eden was wat mij betreft de beste van de hele repetitie. Dus opmerkelijk dat jullie haar niet noemen.
Eens met jullie lijst. Ik denk alleen dat Azerbaijan de boot zou kunnen missen. Daarvoor in de plaats Israël of Slovenië. Ik hoop Ierland (erg leuke artiest), maar ik vrees qua zang wat magertjes. Dus voor nu zit zij niet bij de tien.
België gaat zich makkelijk kwalificeren. Ik denk zelfs als derde in deze halve finale. Na Malta en Litouwen.
Heel veel zin in! Let the Eurovision Song Contest….BEGIN! ?
NPO 3 in de fout, programma naar Jeugdjournaal. Werd gezegd dat we 4 keer hebben gewonnen. Is 5 keer grappenmakers lol
Er is nog een fout gemaakt, en wel door Maurice Wijnen. Hij zei dat het songfestival in 1976 in Nederland werd gehouden omdat Israël 2 keer achter elkaar had gewonnen en het financieel niet kom opbrengen. De beste man vergat even dat het in Nederland werd gehouden omdat Teach Inn had gewonnen het jaar ervoor.
Lordi in de finale cool!
Israël had vanavond een fantastische show. De zaal was ook erg enthousiast over Malta en Azarbaijan. Ik snap echt niet waarom Malta twee keer mocht zingen. Het eerste optreden was gewoon goed (hoewel ik schurft hekel heb aan het lied en aan Destiny). België sneeuwde helemaal onder. Jammer. Ook Litouwen komt niet helemaal over. Het zou zomaar kunnen dat Litouwen niet door de semi finale komt. Op basis van vanavond denknik dat door gaan. Noorwegen, Malta, Azarbaijan, Oekraïne, Israël (als de mensen politiek buiten beschouwing laten ), Rusland en Cyprus. Ik denk dat Sloven, België en Zweden niet doorgaan
Rusland (als mensen politiek buiten beschouwing laten).
Na live gezien te hebben moet Zweden vrezen samen met België, Ierland en North Macedonia. Maar ja op beeld is alles anders.
Ben wel om voor Italië, was fantastisch.
Je bedoelt Belgium, Ireland and North-Macedonia?
Hou toch eens op met België af te kraken he
Wel fijn dat voor ze dat de terugreis naar Antwerpen niet lang duurt.
Na het zien van de juryshow ben ikk het grotendeels eens met de voorspelling van songfestivalweblog. Ik verwacht alleen dat Israël door gaat en België niet.
Hou toch eens op belgenhater ??
Inez, ik vind je een schatje, maar het woord haat gebruik je iets te gemakkelijk denk ik, tenzij het in Vlaanderen een andere betekenis heeft?
Omdat ik verwacht dat België niet door gaat ben ik een Belgenhater? Dan ben ik ook een Slovenenhater, een Noord-Macedonenhater, een Ierenhater, een Australiërhater en Roemenenhater? Doe toch normaal…
Als het van de fanboys afhangt waarschijnlijk wel.
Kom op, Belgie gaat gewoon door, stand out tussen al het uptempo gedruis.. kwaliteits lied dat zeker door de juries gewaardeerd gaat worden.
Bedankt Céline
Wim 1970 hou u mond jij bent een ouwe zak die iets tegen België heeft ik ben geen domme doos en tippy 2 leuk dat je mij een schatje vind en in Vlaanderen wilt haat iets zeggen ja klopt
Tippy 2 ?
Iedereen heeft het over Destiny haar felroze jurk gehad, maar witte zegt wat over Edens jurk? Wat een vreselijke vertoning. Het zijn net veters. Is iemand hun veters kwijt? Vraag het aan haar ?
Negen goed jongens. Join the club