Esther Hart centraal in 2e aflevering ‘Songfestival Troubadours’
Twee landen zagen in Esther Hart een gedroomde Songfestival-kandidate; in Engeland stond ze bijna in de finale, maar ook Nederland selecteerde haar voor de nationale voorronde. De BBC dwong haar te kiezen en dus koos Esther voor haar vaderland. Met One More Night deed ze mee aan het Nationaal Songfestival. Oorspronkelijk was het liedje bedoeld voor een zanger, maar omdat de makers van het lied, Tjeerd van Zanen en Alan Michael, nog niet tevreden waren stelde Esther voor om het als demo voor ze in te zingen. “In het huisstudiootje van Tjeerd. In z’n slaapkamer in een kledingkast met een microfoon. Dat was mijn eerste versie van One More Night. Toen vroegen ze: joh wil jij het niet doen?”
In Ahoy liet ze o.a. Gordon achter zich en met de winst op zak vertrok ze naar Letland! In Songfestival Troubadours vertelt Esther Hart over dit avontuur dat haar carrière een andere wending zou geven. De verwachte top 10-notering, de heisa rond het Russische duo t.A.T.u, de rol van Jerney Kaagman, het opvangen van een overspannen zangeres en het winnen van een heel bijzondere prijs…
De tweede aflevering van Songfestival Troubadours staat donderdag 2 februari online op jouw favoriete streamingsplatform. (Foto: Songfestival Troubadours)
Ik vond en vind het nog steeds een lekker nummer. Ik begreep alleen niks van de rommelige styling op het ESF podium wat in mijn beleving niet bijgedragen heeft aan een betere uitslag. Vocaal stond het als een huis en in mijn beleving zijn er nummers hoger geëindigd die dat niet verdiende….
Mee eens. Vind het lied nog steeds lekker om naar te luisteren. Esther won dacht ik ook een award voor beste live uitvoering, zeer terecht. Ik kan me herinneren dat ik van de live versie een mp3tje had en daar continue naar luisterde. Haar album Straight from the Hart heb ik ook kapot gedraaid. Staan heel goede popliedjes op!
Zou zeker hoger gescoord hebben met jury’s, maar ja 2003 is een televoting jaar.
Ik vind Esther een prima zangeres maar ik heb het liedje nooit erg goed gevonden, ik vond het een kopie van One good reason
Echt? Begint beide met One, maar daar houdt toch echt de gelijkenis op…
Inderdaad waar, zeker als je weet dat beide nummers van dezelfde componisten zijn(Alan Michael en Tjeerd van Zanen)
One good comparison…haha
Ik heb Esther altijd een goede zangeres gevonden met een mooie, sympathieke uitstraling. Een echte professional. Het lied zelf was een leuke meezinger, maar tegelijkertijd nogal 13 in een dozijn. Een typisch songfestivalliedje volgens de oude tradities.
Leuk en boeiend podcastgesprek, waarin we eindelijk te weten kwamen wie verantwoordelijk was voor de belabberde styling in Riga.
Geweldige podcast en wat is esther een geweldige vrouw met een mooie warme stem en 2003 was een leuk spannende Eurovisiesongfestival en one more night was toch top 10 waard