Douze Points 2024 [14]: Portugal
Onder de naam Douze Points 2024 stellen we dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Malmö aan je voor. In deze aflevering lied 14 uit de eerste halve finale van dinsdag 7 mei: Portugal.
Deelnemer: iolanda
Lied: Grito
Tekst: iolanda
Muziek: iolanda / Luar
Beste klassering ooit: 1e in 2017
Voor Portugal gaat de 29-jarige Iolanda Costa, onder de artiestennaam iolanda, naar Malmö. De zangeres probeerde het in de beginjaren voornamelijk via talentenjachten, maar deelnames aan Idols en The Voice of Portugal werden geen succes. Ze vertrok naar Londen om te studeren en pas in de afgelopen twee jaar bracht ze ook daadwerkelijk muziek uit.
Dit jaar nam ze deel aan de Portugese selectie Festival da Canção met Grito (Schreeuw) en werd ze al getipt als de te kloppen kandidaat. Ze won de jurystemming en werd tweede in de televoting. Dat was ruim voldoende om televotingwinnaar (maar slechts vijfde bij de jury) João Borsch voor te blijven.
Portugal werd na de winst in 2017 laatste toen het land het festival zelf mocht organiseren. In 2019 werd de finale niet gehaald, maar de laatste drie jaar was dat wel het geval.
Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Portugal? Plaats dan een reactie.
Prachtig
Portugal is mijn grote favoriet in deze semifinale. Ik vind Grito een prachtig liedje dat ook nog eens erg goed wordt gezongen.
Ik vind het erg jammer dat ik niet kan stemmen in deze semifinale want wat mij betreft verdient Portugal zeker een finaleplaats. Dit is mijn gedeelde 1e plaats van alle deelnemers dit jaar.
Kort geleden heeft Iolanda deze beeldschone versie uitgebracht. Voor de liefhebbers deze link:
https://www.youtube.com/watch?v=A1iiLI1XM4Q&t=9s&ab_channel=EurovisionSongContest
Portugal heeft het weer voor elkaar, een meeslepend nummer wat het best wel eens goed zou kunnen doen in deze semi, vocaal ook prima in orde. Het enige negatieve wat ik erover kan zeggen is dat het nergens echt opvalt en misschien wel te rustig is….
Ik wil dit graag mooi vinden maar in tegenstelling tot de geweldige ballades van Dulce, Anabela, Sarah en Vania word ik hier niet door gegrepen. Verdient een finale plaats dat zeker, maar winnen hoeft voor mij niet.
Daar sluit ik me helemaal bij aan mijn beste.
Best wel slecht in vergelijking met een paar parels die Portugal eerder ingezonden heeft. Hoeft voor mij niet naar de finale.
Dit vind ik een goede bijdrage. Samen met Servië mijn favoriet voor deze semi finale.
Aanvankelijk was ik erg positief, na het een paar keer gehoord te hebben vind ik het toch teleurstellend. Gewoon saai dus..Jammer!
Ik vond die mevrouw met die harp in de finale stukken beter maar met Iolanda kan ik ook wel leven. Zeker naar de finale.
Mijn favoriet: https://youtu.be/lBd51InUSg8?si=1VhEwBjtSRdUopVs
Dat is inderdaad ook mooi maar ik heb persoonlijk meer met Grito. Maar smaken mogen verschillen hoor, daar is helemaal niets mis mee.
Ik vind de bedoeling goed. Portugal brengt een lied met een melodie dat doorleefd gezongen wordt. Toch komt dit bij mij niet zo binnen als bv Servië en Slovenië. Hun liedjes spreken mij meer aan.
Gelijk heb je Ria
Het heeft zeker kwaliteit maar heel spannend wordt het maar niet. Te degelijk?
Goed, maar niet geweldig.
Jaaa, hou hiervan! Kwaliteit.
Dit vind ik dus helemaal niks, en gaat de finale echt niet halen.
Daar kun je wel eens ongelijk in hebben.
Misschien, maar misschien ook niet.
Echt een puur lied zonder opsmuk en een prima vocaliste. Helaas heb ik er zelf niet veel mee; het pakt me eenvoudigweg niet.
Ik vind het erg mooi. Gegrepen door haar stem! Hopelijk finale! Het verdient het zeker!
Dit lied doet mij niet zoveel, kantje boord finale
Dit liedje hangt wat mij betreft aan elkaar van goede ideeën, maar komt nooit echt van de grond. Wel een heerlijk Portugees sfeertje waarbij de fantastische taal helpt. De drukke choreo past dan weer helemaal niet. Finale verwacht ik toch wel.
Ik vind dit uiterst pover. Het pakt me niet echt. Nr. 22 in mijn top 37.
Wel vreemd dat je Luxemburg wat je wel leuk vindt op de 28ste plaats zet?