Nederland naar plek 3 bij de bookmakers

Dit vind je misschien ook leuk...

68 reacties

  1. Steve schreef:

    Dit vind ik echt fantastisch voor hem. Claude is zo’n leuke vent. Lekker vrolijk en positief , met een erg leuk liedje. Ik vraag me overigens af of het ook een beetje het Joost Klein effect is. Soort goedmakertje.

  2. Pietje schreef:

    Frankrijk moet toch wel met een echte knaller komen door zo hoog te staan bij de bookmakers met een nummer waar we nog geen noot van hebben gehoord. Over torenhoge verwachting gesproken.
    Het is maar een zwak jaar hoor. Vind C’est la vie ook geen winnaar eigenlijk, of een top 3 notering waardig normaal gesproken. Misschien solid top 10 als de act goed is.
    Maar wat klinkt er dan wel als een winnaar tot nu toe? Ja, niets dus. Behalve dat overgeproduceerde, uit de steriele Zweedse hitmachine gerolde Revolution met de perfecte act die al helemaal ready to go is voor Basel. Ja, je kan er niet omheen maar gun het ESF een betere winnaar

  3. Dirk Marko schreef:

    Verdiend, het is een top nummer, het heeft het complete plaatje. Go, go Claude.

  4. Br@m schreef:

    Ik ben zo onderhand heel benieuwd of er nog meer in het vat zit dan die 3e plek. Van Frankrijk is het ook nog maar afwachten of Louane zo’n sterk nummer heeft. En dat Mans Zelmerlöw 1x gewonnen heeft wil niet zeggen dat een 2e overwinning iets vanzelfsprekends is. Hij zou ook best 2e of 3e kunnen worden.

  5. Nordman schreef:

    Jeetje, die zag ik niet aankomen. Winst zou best eens mogelijk zijn, maar dan moet de staging nu ook echt eens een keer perfect zijn en indruk maken. Het mag dus van mij nog wel naar een hoger niveau getild worden. Ik hoop dat er trouwens gauw een eerste live optreden komt. Ik ben heel nieuwsgierig naar hoe het live klinkt.

    • Steve schreef:

      Hou op over de staging. Mensen die kijken en stemmeni boeit een staging echt niet. Dat is alleen voor de “alleswetende fans”.

      • Lola schreef:

        Niet mee eens Steve. De staging hoe het lied is opgevoerd is sinds jaren erg belangrijk. Verkeerde camerawerk, onrustige belichting, foute kleding , slechte choreografie bepaalt het totaal plaatje. Denk je nu echt dat Loreen zou winnen stijf achter microfoon staan niks doet met foute kleding en foute camera en licht? Dan was Kaarija vandoor gegaan met de overwinning.

    • Hans schreef:

      zaterdag over een week is speciale Eva uitzending en daarin doet hij de eerste keer zijn optreden

  6. Maarten schreef:

    Het is wel raar dat er de laatste jaren geen live optredens meer zijn van de inzending op televisie. Zal nu vast ook niet gebeuren. Was anders al gebeurd.

  7. riccardo schreef:

    Heel erg leuk!
    Er komen er wel nog een paar.. om rekening mee te houden..?
    Als een nummer 2.40 minuut lang is mag je dan toch de volle 3 minuten volmaken?

    • Thomas Roelofsen schreef:

      Dan moeten ze dat voor de deadline al aangeven , anders os het maar doe 2.40

    • robbert-rotterdam schreef:

      Dat mag. Zou alleen niet weten waarom.

      • Lola schreef:

        20seconden dansbreak of een lange uithaal met zijn stem. juist dat extra aandikken.

      • riccardo schreef:

        Ah ja, voor de deadline, misschien komt er nog iets, thnx!

  8. Hennie schreef:

    Nog zo’n 10 te gaan, er kan dus nog van alles gebeuren. Voor de voorpret is deze plek natuurlijk fantastisch. Het geeft in ieder geval aan dat een plaats in de finale zeer kansrijk is.

  9. RobOranjeFinland schreef:

    1969-1975
    2019-2025?

  10. J. schreef:

    Echt leuk!

  11. Max Mark schreef:

    Wat ontzettend leuk! Een hoge plek bij de bookies is natuurlijk nog geen garantie op succes, maar het is wel een indicatie én draagt bij aan een nog grotere voorpret. Super voor Claude dat zijn lied zo aanslaat. Ik ben benieuwd naar waar dit eindigt. C’est la vie zou het zowel bij de juries als het publiek goed kunnen doen, verwacht ik.

    Ik vind het lied van Mans enorm overrated. Het is inderdaad goed gestaged, maar het nummer is flinterdun. Dezelfde opbouw als Heroes, maar wel echt een slap aftreksel. Volgens mij denkt dhr. Zelmerlow dat hij dit wel even wint. Ik hoop dat daar iemand (Claude?) een stokje voor steekt. Van Frankrijk heb ik hoge verwachtingen, ik vind Louane een topartiest! Hopelijk verpesten de sentimenten rondom Israël en Oekraïne niet de uitslag (lees: onterecht alle televotepunten afsnoepen).

    Overall een slechte editie dit jaar. Het niveau is hier en daar bedroevend. Op dit moment zorgt het er voor dat Nederland met ‘gewoon’ een mooi, muzikaal nummer indruk maakt. Zet ‘em op, Claude!

    • Thomas Roelofsen schreef:

      Wie zegt dat Mans wordt gekozen. Kaj met hun saunalied maakt een hele goede kans om naar het songfestival te gaan

      • Max Mark schreef:

        Dat kan inderdaad. Kaj kan ook degene zijn die er een stokje voor steekt. Wat ik bedoelde is dat Mans in alles uitstraalt dat hij ‘dit wel even gaat doen’.

      • Marce schreef:

        Ik ben fan van KAJ ! Die Måns kan mij gestolen worden. Hij is totaal niet origineel KAJ is dat wel

  12. Siem schreef:

    Allereerst echt onwijs leuk. Ik heb oprecht wel last gehad van de diskwalificatie van vorig jaar en zag mijn enthousiasme voor het songfestival verdwijnen. Claude brengt dat hiermee wel echt terug!

    Natuurlijk hoop ik dat Claude een mooie eindpositie behaalt, maar ik hoop nog meer dat er nog een paar hele goede songs worden uitgebracht. Ook ik vind het niveau dit jaar echt ondermaats en ik ben bang dat het songfestival in een neerwaartse spiraal terechtkomt als circusacts hoog gaan eindigen door gebrek aan kwaliteit. Van mij mogen de jury’s dan ook snel terugkeren in de halve finales.

    • Thomas Roelofsen schreef:

      Begreep dat Frankrijk een zeer goed nummer hebben en ik verwacht veel,van Tjechië

  13. Sven schreef:

    Super leuk om te zien dat “we” het zo goed doen! Ik vond aanvankelijk C’est La Vie niet direct een topper, maar ik merk dat ik word gegrepen door het enthousiasme en het de hele dag mee neurie.

    Verder vind ik tot nu toe 2025 echt een bagger jaar, veel geblaat, weinig wol. Dat er in de top10 maar liefst 4 inzendingen nog niet bekend zijn, zegt wellicht genoeg. Tegelijkertijd denk ik zelf dat dit nu eenmaal de trend is; nu het ESF steeds groter en groter wordt en meer om de show en productie gaat, merk je dat inzendingen steeds meer over the top gaan om een blijvende indruk te maken. Waardoor de song zelf uiteindelijk van ondergeschikt belang is geworden. Helaas.

  14. Beer schreef:

    Goede zaken maar we moeten echt realistisch blijven hier.

    • Tom schreef:

      Dat zijn we Beer. Een overwinning zou zomaar kunnen 🙂

    • Jellybean schreef:

      Eens, het is voor het moment heel fijn om te ervaren dat onze inzending zo goed wordt ontvangen maar het is nog lang tot 13 mei. Ik vrees ook weer voor de sentimenten rondom Israël en Oekraïne (televote) Ik ben hier echt wel klaar mee; het verpest voor mij heel veel van het plezier en beleving van het songfestival.

  15. Tippy2 schreef:

    Ik geloof helemaal niet in een goedmakertje voor Joost. Bookmakers zetten geld in op een vermoedelijk winnend nummer. Dat kost ze geld. Het feit dat Joost vorig jaar gediskwalificeerd werd zullen ze in het buitenland misschien sneu vinden, maar ik denk niet dat iemand daar nu zijn portemonnee voor trekt. Claude heeft gewoon een heel vrolijk en mooi nummer ook nog eens erg Eurovisie is, doet het dus gewoon op eigen kracht! Mensen hebben in deze sombere tijd behoefte aan positiviteit.

    • Lola schreef:

      Zoals Steve zegt: “…Je weet duidelijk niet hoe bookmakers werken. Misschien dan maar niks zeggen…”. En ik heb geen zin je uitleg te geven.

      • Tippy2 schreef:

        Lola jij hoeft mij niet uit te leggen hoe bookmakers werken. Ja hebt geen zin ? Ik denk dat je het niet kunt. Ga je er eens in verdiepen zou ik zeggen! Fijne dag!

      • Tom schreef:

        Tippy2 heeft wel gelijk Lola, ik denk dat jij het dan niet weet…

  16. HJ schreef:

    Hopelijk pieken we niet te vroeg. De eerste live uitvoering wordt nu natuurlijk extra spannend.

    Mans Zelmerlow is echter niet van de troon te stoten vrees ik. Dat is een nog iets beter geproduceerde track.

    En toch denk ik stiekem, als de live uitvoering zeer goed is, dat we toch echt kunnen winnen..zeker in dit zeer magere jaar! Yesss! Volgend jaar weer in Nederland en dan ZONDER gedoe als corona hopelijk.

    • Komplotje schreef:

      Mans is gesponsord door Trump met z’n revolution. Weet niet of Europa daarop zit te wachten..

  17. Inky schreef:

    Dat is superleuk nieuws voor Claude al zegt dit natuurlijk nog niets. We krijgen Frankrijk nog en ik ben ook superbenieuwd naar Oostenrijk. Het zegt wel dat het lied in de smaak valt. Ik was vorige week een beetje teleurgesteld bij het horen van het nummer maar na meerdere keren luisteren ben ik om. Buitenlandse commentaren zijn over het algemeen positief, zelfs de heren van Wiwwiblogs zien dit nummer zitten. Volgens Claude wordt de act supervet dus heb goede hoop. Dansers uit de clip zeker meenemen naar Bazel en misschien de jonge Claude als hologram? Zodat de videoclip naar het podium vertaald kan worden? Dat zou toch mogelijk moeten zijn en nog nooit vertoond op het ESC podium. Ach.. ik raaskal ook maar wat. We gaan het zien maar fantastisch voor Claude dat het nummer zo goed ontvangen wordt.

    • Lola schreef:

      Ja leuk idee met dat Hologram! Dat zou vet zijn. Ook de dansers met hun strakke choreografie en dito kleurenpalet die wij van de video zien.

  18. J. schreef:

    Persoonlijk zou ik dan die dansers uit de clip liever NIET op het podium terugzien,zou eerder kiezen voor wat vrolijkers,dansje wat iedereen snel kan aanleren,zoals Rolf Sanchez bijvoorbeeld deed bij Ven Ven Ven en Mas Mas. Claude in het donker beginnen met zijn nummer,bij refrein losbarsten met veel kleur (oranje,groen) en dus een “simpel” dansje erbij. Ik vind de dansers in de clip te “agressief” voor bij het vrolijke gevoel wat het refrein van C’est la vie oproept. Maar hey,dit is slechts mijn persoonlijke mening/visie! Ik vertrouw erop dat #teamclaude z’n best gaat doen om alles eruit te halen

    • Siem schreef:

      Mooi dat dit lied bij mij juist een totaal ander gevoel oproept. Voor mij komt er een gevoel van melancholie in combinatie met hoop. Kan het lastig uitleggen, maar alles behalve vrolijk. Denk dat dit juist ook de kracht van het liedje is. Alles zit erin en het bedient zowel mensen die van ballads houden als mensen die van up-tempo houden.

    • Lola schreef:

      Daar gaan we weer Hollands gierigheid “simpel” dans!! Pfffff!! Daarom staat Zweden altijd in de top 10 met hun SIMPEL choreografie…..

      • J. schreef:

        Wat heeft dit niu weer te maken net Hollandse gierigheid? Ik geef gewoon mijn mening/voorkeur aan! Ik zeg NIET dat Claude maar alleen op podium moet gaan staan,juust wel een act/dansers! Ik hoop gewoon sat het niet teveel “in your face” wordt zoals bij Waylon,Jeangu…dus jouw opmerking gaat nergens over

    • robbert-rotterdam schreef:

      Ik vind het helemaal niet in de eerste plaats een vrolijk liedje, maar een nummer vol nostalgie en kracht. Ook stralen de dansers geen vrolijkheid uit, maar meer vechtlust om iets van het leven te maken en doelen te bereiken. Ik hoor meer een serieus verhaal, een levensles, verpakt in een ritmische en dansbare verpakking.

      • J. schreef:

        Ik snap je punt,maar denk dat het merendeel van het televotende publiek niet echt goed naar de teksten van de inzendingen luistert en bij het lalala van Claude een “vrolijk gevoel” krijgen. Ik vond de dansers bij bijvoorbeeld Waylon en Jeangu Macrooy veel te afleidend en “agressief” overkomen,ik hoop gewoon dat dit niet weer “een ding” gaat zijn bij de inzending van Claude

      • robbert-rotterdam schreef:

        @J.
        Toen ik de gelekte versie (zonder beeld) hoorde, kreeg ik juist een Frans Bauer gevoel bij dat refrein en al die lalala’s. Vooral ook omdat de percussie niet zo krachtig is, maar vrij standaard en vlak. En terwijl ik normaal dansers vaak als vervelend ervaar , soort van zinloze, afleidende beeldvulling, vormden ze voor mij hier de redding die het lied met hun symboliek krachtig ondersteunen. Geen vergelijking met Jeangu wiens lied met of zonder dansers sowieso al geen kans had, en ook niet met Waylon bij wie die dansers alleen maar afleidden.

    • Siem schreef:

      Ik ben het met je eens wat betreft Waylon en Jeangu. Ik kreeg ook even nare herinneren daarvan toen ik de dansers zag. Hopelijk zit deze act beter in elkaar!

      • Steve schreef:

        Zijn jullie bang voor gekleurde dansers??🙄

      • J. schreef:

        @ Steve: wat een onzin-reactie! Hoor je ons dat zeggen? Het gaat om de “stijl” van het dansen,niet omdat ze gekleurd zijn! Ik ben ontzettend enthousiast over Claude en zijn nummer,zoals je had kunnen lezen,Claude is ook gekleurd. Dus zonder nadenken de “racisme-kaart” trekken is een hoop blabla van jou,laat dat duidelijk zijn

      • Siem schreef:

        Ook ik ben niet van deze opmerking gediend. Hier is niet gesproken over de huidskleur, zoals J zegt.

  19. Toine schreef:

    Ja super dit!!!! Zo’n enorme opsteker voor Claude. Ik ben blij!

  20. Sake schreef:

    Yesssss!!

  21. Br@m schreef:

    Even een tip; kijk even het begin van RTL Boulevard terug; daarin de laatste nieuwtjes en reacties op de Nederlandse bijdrage van o.a. Mans Zelmerlöw en Kaj.

    • Nordman schreef:

      Dit is een must watch eigenlijk. Wat legt deze persoon het goed uit en vooral ook mooi om nieuwe elementen in het lied te ontdekken. Het lijkt een heel simpel liedje dat snel in elkaar is gezet, maar er zit veel meer in als je goed luistert.

  22. Peet schreef:

    Zweedse inzending lijkt me erg klinken naar de band Kensington met sorry mb een plagiaatje

  23. RobOranjeFinland schreef:

    Weer wat gestegen , van 8 naar 9 %.

    Het lijkt er op dat we een Oranje Lente gaan krijgen 🙂

  24. Br@m schreef:

    Dit is echt een aanrader; artiesten van Melodifestivalen reageren op bijdrages uit andere landen waaronder Nederland:

    https://www.youtube.com/watch?v=0yzWrIO02L0&ab_channel=EurovisionHub

  25. Patrick schreef:

    Tot nu toe maar 2 nummers die ik echt goed vind; Spanje en Nederland. En Estland vind ik leuk, maar niet meer dan dat. Verder is het huilen met de pet op. Ik denk dat ik alleen maar de puntentelling ga kijken, haha.

  26. Michael schreef:

    Chanter et danser en même temps est un énorme défi. Cela nécessite non seulement de la technique, mais aussi de la force, du contrôle et de l’endurance. Claude, prends bien soin de toi, surtout de ta voix. En prévision de votre premier spectacle à Bâle : prenez soin de vos cordes vocales, évitez les fêtes trop nombreuses et gardez votre énergie pour la scène. Entraînez votre corps et votre respiration, car une condition physique forte garantit des performances puissantes sans essoufflement.

    Croyez en vous et restez concentré. Votre talent et votre dévouement enchanteront le public. Foncez et marquez ces 12 points – vous pouvez le faire !