Joke Bruijs op 73-jarige leeftijd overleden
Joke Bruijs is overleden op 73-jarige leeftijd. In 2023 maakte de actrice bekend de ziekte van Parkinson te hebben, nadat ze in oktober 2022 plotseling een punt achter haar carrière zette. In 1970 nam ze deel aan het Nationaal Songfestival met het lied ‘Okido’. Ze werd gedeeld vierde met één punt.
Bruijs, die in 1952 in Rotterdam werd geboren, begon haar carrière als zangeres, maar werd al snel succesvol in het theater. Zo speelde ze in voorstellingen als Drie in de pan en Mooi Katendrecht en later in de André van Duin Jubileumshow.
Naast haar theatercarrière was Bruijs ook in verschillende films en televisieprogramma’s te zien. Ze speelde in series als Vreemde Praktijken en Toen Was Geluk Heel Gewoon, waarin zij de rol van Nel Kooiman vertolkte. Bruijs was daarnaast te zien in Goede Tijden, Slechte Tijden als Maria de Jong, de moeder van Rik (Ferri Somogyi) en Danny (Jan Kooijman).
In oktober 2022 kondigde de actrice haar pensioen aan. Bruijs laat haar partner Frits Landesbergen achter, met wie ze sinds 2004 samen was. De zangeres was van 1977 tot 1987 getrouwd met cabaretier Gerard Cox. Hij overleed afgelopen weekend. (foto: Rob Mieremet / Anefo/Nationaal Archief)
Rip lieve Joke, een leuk weetje misschien is ook dat ze in 1995 aan het Nederlands Songfestival meedeed, dat is een keer georganiseerd, toen vanwege het niet kunnen deelnemen aan het ESF 1995 na de onterechte 23ste plaats van Willeke in 1994, Joke werd tweede met de laatste dans, een prachtig nummer, het werd gepresenteerd door Karin Bloemen in Vredenburg Utrecht in mei 1985
Ah, ondanks dat ik wist van haar ziekte schrik ik hier van. Ik heb haar in 1993/1994 langere tijd van dichtbij mogen meemaken. Zowel op de bühne als achter de coulissen volkomen zichzelf en erg vriendelijk, zonder capsones. RIP.
Verschrikkelijk, veel te jong…zo’n leuke symphatieke vrouw!😢
Ik ben purser en was ooit samen met haar in Cuba en we verbleven in hetzelfde hotel. Vervolgens vloog ze ook nog eens met ons terug naar huis. Was zo’n lieve vrouw. RIP🪽
Een fantastisch mens. Rust in vrede, veel te jong ook.