Eurovisie Songfestival 2026 te zien bij NOS en NTR op NPO1
Het Eurovisie Songfestival wordt volgend jaar mei toch uitgezonden op NPO1. De NPO heeft NOS Evenementen en de NTR gevraagd de uitzending te verzorgen, de omroepen hebben daarmee ingestemd.
“Na uitvoerig beraad is besloten de handen ineen te slaan en vanuit een onafhankelijke en neutrale rol verslag te doen van het Songfestival”, staat in een persbericht van de NPO. NOS Evenementen heeft als wettelijke taak het uitzenden en verslag doen van grote nationale en internationale evenementen, zoals het Zomercarnaval en Koningsdag. Bij de NTR ligt de taak van het maken van culturele programma’s.
Hoofdredacteur Heidi Wulfsen van NOS Evenementen: “Wij onderschrijven het uitgangspunt van de NPO, dat miljoenen Nederlandse kijkers de mogelijkheid moet worden geboden om het Songfestival te volgen op hun eigen, nationale zender NPO 1, ook nu Nederland zelf niet meedoet.”
Het Eurovisie Songfestival trekt ieder jaar ruim 160 miljoen kijkers. In het verleden verzorgde de NOS de uitzending van het Songfestival, tot 16 jaar geleden werd besloten het evenement voortaan bij een van de ledenomroepen te leggen. AVROTROS besloot om zich samen met de publieke omroepen van Spanje, Ierland en Slovenië terug te trekken uit het Songfestival van 2026 vanwege het genocidale handelen van Israël in Gaza.
Omdat AVROTROS zich terugtrok, wordt er namens Nederland geen deelnemer afgevaardigd naar het festival, dat komende mei in Oostenrijk wordt gehouden. Hoe de NOS en NTR de uitzending van het evenement zullen vormgegeven, wordt in het voorjaar van 2026 besloten.



De NPO en NTR kunnen mijn rug op. Je doet niet mee en omdat er veel euro’s zijn te verdienen wel uitzenden. Hypocrisie ten top. Ik kijk wel naar de BBC
ze hebben een wet om aan te houden…..
Als de NPO en of NTR het niet hadden uitgezonden bleven er nog genoeg opties over.
dit is alleen om een optie open te houden voor een eventuele deelname in 2027. Landen moeten namelijk volgens de regels een jaar voor deelname het volledige festival hebben uitgezonden.
precies, jij snapt het, hier in Ierland wil RTE het niet uitzenden dus deelname in 2027 wordt ook lastig.
Ik ben bemieuwd. Zullen de kijkcijfers laag zijn,omdat Nederland niet meedoet, of zullen ze hoog zijn omdat iedereen wil weten of Israël weer de stemming gaat manipuleren
en wat gaat nederland doen in 2027 als israel volgend jaar wint
Doen we toch gewoon weer niet mee?