Oekraïne stuurt Leléka naar Songfestival
De Oekraïens-Duitse jazz-folkgroep heeft vanavond de nationale finale in Oekraïne gewonnen met het lied Ridnym. Het lied won zowel de televote als de jurystemming. De band, onder leiding van zangeres Viktoria Leléka, staat bekend om een unieke mix van traditionele Oekraïense folk en moderne jazz en werd in 2016 opgericht in Berlijn. “Leleka” betekent ooievaar in het Oekraïens, een vogel die symbool staat voor geluk en een nieuw begin.
Laud werd vanavond tweede en de derde plaats was weggelegd voor Jerry Heil. Oekraïne wist sinds de invoering van de halve finales altijd door te stoten naar de finale. Of het deze keer weer lukt weten we op donderdag 14 mei.


Goeie zangeres, en Oekraïne gaat weer hoog eindigen…maar dat doen ze sowieso, kijk maar naar het misbaksel van vorig jaar.
Ik vind het een typisch Oekraïense inzending. Degelijk, verhalend, theatraal en radio-onvriendelijk.
Ze doen ofwel dit, ofwel absurd.
Oekraine kiest wel vaker een inzending die niet mijn favoriet was. Ook dit jaar snap ik hun keuze niet als je Jerry Heils liedje hoort. Met Jerry Heil hadden ze een potentiële winnaar in huis. Echter zal dit nummer de top 5 waarschijnlijk halen. Als het nummer van vorig jaar de top 10 haalde, gaat dit zeker hoger eindigen denk ik. Maar of ik het vaker ga luisteren? Nee, dat zeker niet.
Onbegrijpelijke keuze, niet mijn smaak
Interessant nummer en dit gaat het goed doen in Wenen
Ik heb de Oekraïnse bijdrage net voor het eerst gehoord en de overige nummers ken ik niet maar dit nummer vind ik echt schitterend en zondermeer het beste lied wat tot nog toe is gekozen. Mag van mij hoog eindigen in de finale.
Héél erg blij hier mee. Dit nummer en deze zangeres heeft alles in zich om te winnen straks. Een prachtig nummer dat natuurlijk ook weer aan oorlog & vrede doet denken. En de uithaal (die heel bescheiden start) van 28 seconden is een absoluut record op het songfestival! Geweldig!
Naar mijn smaak heeft Oekraïne wel eens betere inzendingen gehad.
Zeker een mooi liedje maar ik had ook gehoopt op Jerry Heil .
Ach ja het is een liedje zullen we maar zeggen.
Tja, het is een typische song voor Oekraïne. Het raakt mij helaas totaal niet. Natuurlijk gaat dit weer de top 10 halen of misschien zelfs de top 5.
Mooi, hoog disneygehalte, de punten zullen weer binnenstromen.
Oeps.. wat een vreemde keuze van Oekeaïne. Met Jerry Heil hadden ze goud in handen, wát een geweldig lied! Dit nummer: mwah, niet heel vervelend, maar ben het ook zo weer kwijt, maakt op mij weinig indruk
Ik vind dit een knap lied, zeker geen hapklare brok. Doet me wat denken aan Stefanie Callebaut in onze voorronde vorig jaar. Nummer zou alleen nog wat krachtiger moeten gezongen worden om echt direct te overtuigen. Maar Oekraïne kennende, zal dit wellicht opnieuw sterk op scène gezet worden.