Israël overweegt klacht na uitspraak Felicia
Israël is niet blij met uitspraken van de Zweedse zangeres Felicia, die dit jaar Zweden vertegenwoordigt op het Eurovisie Songfestival in Wenen. De zangeres won zaterdag de Zweedse nationale voorronde Melodifestivalen en sprak zich ook uit tegen de deelname van Israël. De Israëlische publieke omroep KAN overweegt een klacht in te dienen bij de organiserende European Broadcasting Union, schrijft SVT.
“Ik vind het niet goed dat Israël mag meedoen. Ik heb nagedacht over wat ik moet doen maar ik heb een besluit genomen. Ik ga en ik zal ervoor zorgen dat zij niet winnen”, zei Felicia volgens Zweedse media. Volgens KAN zijn de uitspraken in strijd met regels dat de competitie apolitiek moet blijven. (Bron: ANP/ RTL)


Wat zeuren ze nou weer, Israel en KAN zorgen er al jaren voor dat Songfestival politiek is.
+1
+1
Vreselijk, wat heeft Israël een bord voor de kop zeg !!! De sfeerverpester sinds 2024 !!!!!!
+1
Over sfeer verpesten gesproken; vele bezoekers hier kunnen er ook wat van. Is het zo moeilijk om elkaar een beetje heel te laten op deze weblog?!
+1
Die KAN omroep doet er wel echt alles aan om de boel op scherp te houden. Die zagen we niet aankomen. Not.
KAN wil gewoon hun macht bij Eurovisie Songfestival behouden maar dat brengt al aan het diggelen!
Kijk lekker in de spiegel zou ik zeggen. En nu met die onbezonnen kutoorlog weer. Alleen maar ellende van die kant :/
Eens Pietje. Het zgn uitverkoren volk van God dat zich zelf verre van de 10 geboden houdt. Die gelden n.l. alleen voor anderen.
Kan Israël niet gedeisd houden? Dat land verpest gewoon hele Eurovisie Songfestival!
Groot gelijk van Israël, mijn steun hebben ze.
Mijn steun hebben ze niet!!
Waarom moet Felicia zo nodig nòg meer olie op het vuur gooien? Wat wil ze hiermee bereiken?
Ze kan er heel veel mee bereiken!
Ja, dat nog meer mensen op Israël gaan stemmen.
Nee dat juist nog meer mensen tegen Israël zal gaan keren!
KAN de omroep die neutraal commentaar moet leveren bij de uitzending maar in 2024 duidelijk aangaf dat de kijkers niet op Ierland moesten stemmen? En allerlei lasterfilmpjes op X plaatsten o.a. van Joost?
Ik hoop dat meer artiesten zich uitspreken. Ik las dat Finse duo ook al had gedaan.
Waar las je dat Finse duo ook had gedaan?
Hearmeoutnews. Quote: Representing Finland at esc, we will do it for music and humanity. We believe that the decision to allow Israel to participate is wrong. What is happening in Palestine is inhumane and condemnable.
Toppunt van hypocrisie van KAN. Wie maakt het songfestival nou politiek. En ik weet niet hoe dat tegenwoordig in Israel zit, maar gelukkig mag je in sommige andere landen wel je mening geven als je een vraag gesteld wordt. Olie op het vuur van Felicia? Van Israel zul je bedoelen!
KAN maakt overduidelijk politiek, altijd heel sterk bewezen!
Mijn God wat kan jij hysterisch zeiken zodra je het woord Israël al ziet staan. Als ik jou was dan zou ik eerst maar eens wat aandacht besteden aan je erbarmelijke Nederlands want haast geen zin loopt bij jou goed in deze taal. Het is soms bij het lachenswekkende af. Wat dacht je van dit voorbeeld:
“KAN wil gewoon hun macht bij Eurovisie Songfestival behouden maar dat brengt al aan het diggelen!” en zo zijn er nog veel meer voorbeelden te geven….
Types als Reggie zorgen er voor dat ik straks 20x ga stemmen op Israël. 10x mobiel en 10x met m’n vaste telefoonaansluiting. En ik hoop dat velen mij zullen volgen. Ik haat die complottheorie fanaten met hun achterlijke stopwoord “wegkijken”.
@Bram, je kan straks geen 20x maar 10X stemmen maar ga vooral je gang! Je bent overduidelijk Israël lover en waarom ga je dan niet daar wonen?
Br@m, kun je me advies geven hoe ik straks op Israël kan stemmen?
Jan Taalregel, landen die niet meedoen met Songfestival mogen er ook niet mee gaan stemmen! Turkije en Hongarije stemmen ook niet mee omdat zij al jaren niet meedoet aan Songfestival bijvoorbeeld.
Er is toch een mogelijkheid via “Rest van Wereld” maar die stemmen voor Israel zijn haast zeker. Je zou ook via een ander land dan Nederland kunnen stemmen, misschien.
Jan Taalregel, Rest van de wereld wordt door EBU als 1 land gezien maar ik weet niet of wij alsnog daar een recht op hebben om via rest van de wereld mogen gaan stemmen simpelweg dat Nederland niet actief meedoet met Songfestival vanwege Israël maar het is wel proberen waard om te kijken of het lukt. Ik ga in ieder geval niet stemmen want ben er wel klaar mee.
@Br@m, dat je mij online afrekent op mijn taalfouten vind ik dat jammer. Ik heb besloten om niets op jouw post gaan reageren waarvan akte!
Bram, sorry hoor, struisvogeltje
+1
Beste Tippy2, ik hoop dat Tippy1 wat respectvoller met haar medemens weet om te springen. Hartelijk gegroet, je struisvogeltje.
Br@m, Wat dacht je van ‘hysterisch zeiken’, ‘complottheorie fanaten’, ‘lachenswekkend’, ‘hun achterlijke stopwoord’. Allemaal in één bericht klinkt dat best heftig. Zou ook wel een tandje minder kunnen.
Ook daarom is onze Br@m een struisvogeltje, klinkt best lief toch?
Voor iemand die een ‘fobie’ heeft om haar gezicht te laten zien, heeft ze zeker een grote mond als het gaat om antisemitische uitspraken te doen!
Is er trouwens iemand die empirisch (groot en moeilijk woord he?) heeft kunnen vaststellen dat zij echt zingt!
Met dat stukje lingerie voor haar mond kan niemand dat bevestigen!
Kan Fröken Snusk niet gewoon haar mond houden, die kleine deugniet (vooraleer iedereen hier hysterisch wordt, dat is zowat de letterlijke vertaling van haar ”pseudoniem”).
Ik hoop dat haar ego een flinke bluts krijgt in Wenen als ze daar roemloos ten onder gaat ….
Ze zou niet de eerste Zweedse zijn die dreigt onderaan het scorebord te belanden.
Misschien, ik zeg wel ‘misschien’, is haar uitspraak wel een schreeuw (doorheen haar mondbedekking) naar aandacht richting de aanhangers van die andere Zweedse (ik heb het over, voor wie het niet begrijpt, DE Greta!)
Hoe dan ook, haar derderangs computergegenereerde liedje is geen cent waard!
Nog meer van dat soort uitspraken en ik stem tien keer op Israël.
Ik stem 10x op Finland! Leuk hè gezellig!
Helaas hebben ze zelf een plaat voor hun hersens en als een andere kritisch is dan kunnen ze niks hebben. Aan de andere kant heeft de SVT besloten om deel te nemen dus dan moet de artieste ook niet zeuren.
Eddy: ze deed GEEN anti semitische uitspraken, ze uitspraken over Israel en NIET over Joden, dat is iets anders. Wel opletten he.
Precies!
Storm in een glas water!!
Buiten het feit wat ik vind Bram, is dat iemand een andere mening mag hebben hebben dan de jouwe. Als je stemt vanwege het Israëlische lied prima, maar 20x op stemmen omdat het Israël is dan beloon je ze voor hun gedrag afgelopen jaren. In 2025 is er massaal opgeroepen om te stemmen ongeacht of je het lied kende en in 2024 werden delegaties ongepast benaderd. En dat is allemaal ongestraft gebleven door de EBU omdat het Israël betreft. Geen enkel ander land was daar mee weggekomen..
Goed zo Tim, helemaal mee eens.
12 punten voor Tim! Correct geantwoord!
+1
Mee eens
@Tim, Douze Points!
Volledig mee eens. Israël hoort zich te gedragen, binnen en buiten het festival
+1
De deugers van Finland en Zweden. Hypocriete kan het niet. Niet meedoen zou ik zeggen. Mijn stem krijgen ze in ieder geval niet!?
Mijn stem krijgt Israël NIET en Finland en Zweden krijgen mijn stem gewoon!
Zweden krijgt niks van mij en Finland ook ni
Finland gaat toch winnen geen twijfel mogelijk!
Een antwoord op een vraag van een journalist is nu ineens een statement?
Mag ik niet zeggen van de EBU want dat is politiek. Tuurlijk. Ze hadden Israël erbuiten moeten laten.
Correct! EBU drijft nu ook politiek om Israël binnenboord te houden terwijl ze in hun natte droom grootste waffel open gaan zetten dat ze apolitiek is.
Toch even tussen de hysterie door: is het niet waar dat het bericht dat KAN misschien een aanklacht indient afkomstig is van de SVT, die op haar beurt een Israelische songfestivalwebsite citeert, die dat dan weer van een KAN woordvoerder gehoord zou hebben….. M.a.w. met heel veel korreltjes zout.
Die Zweedse moet d’r mond even dichtplakken en de Israeli’s niet zo zeuren, kom op zeg!
@bram Als je iemand aanvalt op zijn of haar taalvaardigheid is het raadzaam om je eigen post eerst goed te lezen, voordat je deze verstuurt met taalfouten.
Helemaal mee eens Thijn, xg
Ik hoop dat kapjeswijf mag thuisblijven maar ik keur niet goed wat isreal doet
Ik kom even uit mijn hiatus.
Men heeft vrijheid van meningsuiting. Felicia heeft dit gezegd buiten Wenen, in Zweden, ver van de camera’s. Als het schenden van vrijheid van meningsuiting onderdeel is van EBU-regelementen, dan kunnen we ophouden.
Prachtig Beer, ik omhels je, xg
Kleine nuance: het verhaal dat KAN een klacht zou overwegen lijkt vooral in Eurovision-fanmedia te zijn begonnen en daarna door o.a. Aftonbladet te zijn overgenomen. In Israëlische media zelf zie ik dat niet terug. Op mako (een groot Israëlisch nieuws/entertainmentplatform van tv-zender Channel 12) staat juist dat men er niet inhoudelijk op wilde ingaan om geen extra rel te veroorzaken, met alleen de algemene lijn dat Eurovision buiten politieke discussies moet blijven. Dus dat KAN echt een klacht wil indienen lijkt mij vooralsnog niet bevestigd. Dat meerdere fanmedia een bericht overnemen, maakt iets nog niet waar.
Wat mooi geschreven, precies hoe ik me er ook over songfestival denk.
Oeps…in verkeerde vakje gereageerd…
Ik hoop ook dat Finland gaat winnen, Reggie, er zit nog geen onaardig addertje onder het gras; Frankrijk, wat gaan zij doen op het podium, als de trend aanhoudt van 24 en 25, wint de nummer 2 van de bookies; maar dat waren de standen van kort voor de grand final, in 24 en 25 zouden Kroatië en Zweden vet winnen, maar werden het de nummers 2, Zwitserland en Oostenrijk, het is pas 10 maart, zit er bij de nog te verschijnen 4 liederen een potentiele winnaar? Ik vind het trouwens leuk dat we ons ook kunnen verliezen op deze site in een bepaalde romantiek, laten we dat koesteren, helaas komen er in sprookjes ook boze dingen op het pad, dat vind ik in deze zeker de deelname van Israël, de draak der draken op dit moment !!! Laten we hem weg jagen !!!!!!
Mooi geschreven…zo denk ik er ook over precies wat jij hebt geschreven.
EBU zegt tegen Felicia: Foei foei dat mag niet, niet meer doen.
Ik zeg tegen EBU: Flikker op met jullie schijnheiligheid dat songfestival apolitiek is!