IJslandse omroep krijgt boete van 5000 Euro
De IJslandse publieke omroep RÚV krijgt een boete van 5000 euro opgelegd door de European Broadcasting Union (EBU), de organisatie achter het Eurovisie Songfestival. De aanleiding is het tonen door de IJslandse deelnemers, de band Hatari, van een banner in de kleuren van de Palestijnse vlag met het woord ‘Palestina’ op het songfestival in Israël, afgelopen mei. Volgens de regels is het niet toegestaan om in de uitzending van het evenement politieke standpunten in te nemen.
Op zijn website meldt omroep RÚV er bezwaar tegen te hebben dat de boete wordt opgelegd vanwege het gedrag van deelnemende artiesten. RÚV zegt er alles aan gedaan te hebben om te zorgen dat de regels zouden worden nageleefd. Ook stelt de omroep dat nooit valt uit te sluiten dat artiesten iets doen of zeggen wat eigenlijk niet mag.
De boete heeft geen gevolgen voor de deelname van IJsland aan het komende Eurovisie Songfestival, volgend jaar mei in Rotterdam.


Nou daar zullen ze in IJsland van geschrokken zijn.
Denk het wel, want ze gaan er tegen in beroep.
Beter lezen. Niet van schrik.
Weet ik ook wel, maar ze gaan er wel tegen in beroep, dus ze zijn wel een beetje geschrokken, anders ga je niet in beroep.
Daar zullen ze echt niet wakker van liggen.
Ik denk ook dat de omroepen een boete voor zulks vertoon moeten vastleggen met de deelnemende artiesten. Je kunt het niet altijd de omroep kwalijk nemen. Ik weet overigens niet of de Ijslandse delegatureleider ((die in de greenroom zat) op de hoogte was.
Zo ja, dan is RÚV wel wat te verwijten.
Maar wat als optredenden buiten de wedstrijd om zoiets doen?
Je moet wat als EBU want regels. Geen bedrag waar je als omroep op leegloopt maar ik zou toch kijken hoe ik dat geld bij de personen in kwestie terug kon halen.
Gewoon verhalen op die mafkezen.
Ik vind dit een belediging. Het bedrag is zo laag dat ik de indruk krijg dat de EBU zich genoodzaakt voelt een sanctie op te leggen maar eigenlijk de daad steunt. Met alle soms gekke acties van de EBU (in de ogen van de traditionele Eurovisie-Fans) kan ik begrip voor opbrengen, maar nu viel ik minachting voor de mensen bij de EBU die dit hebben verzonnen. De IJslandse televisie was wel degelijk op de hoogte van de op handen zijnde provocatie. Helaas heb ik migen ondervinden de dag na het festival in Tel Aviv in Hotel Dan Panorama dat een aantal mensen rondom de IJslandse band zich op het randje van antisemitisme uitten. Het zou in hun beleving niet zo bedoeld zijn maar het was heel naar en intimiderend.
Wat moeten ze doen? Zij hebben ook wel door dat IJsland genoeg gedaan heeft om dit te voorkomen, masr niets kon beginnen tegen de eigengereide artiesten.
Overigens, jammer genoeg wordt kritiek op de Israëlische regering nogal eens uitgelegd als anti-semitisme.
IJsland wilde echt wel een keer winnen ! En daarvoor was alles toegelaten ! Tuurlijk was de IJslandse delegatie op de hoogte !
Voor mij blijft dit het grootste BAGGER nummer ooit op een ESC podium gepresenteerd !
En inderdaad wat een belachelijke boete…. als RUV echt wil protesteren doen ze beter volgend jaar niet mee !!!
Ik vond het een prima nummer, heb wel ergere nummers gehoord. Joegoslavië ’89 bijv. En wat dacht je van Euro neuro van Montenegro uit 2012, Estland ’08, Ierland ’08.
Stelt veel voor 5000 euro… en voor wie is het geld dan? EBU? KAN? Jon Ola Sand?
Waarom kreeg Armenië geen boete toen zangeres in 2016 met vlag zwaaide (mbt omstreden gebied waar ze met Azerbeidzjan in conflict mee liggen)? Weer met meerdere maten meten dit…….
Waarschijnlijk omdat het songfestival toen niet in één van die landen werd gehouden. Ik kan het me trouwens niet eens herinneren.
Kul redenering. Politieke statements mogen niet volgens de regels van de EBU, maar ja die meten al jaren met 2 maten.
5000 hele euro’s poeh poeh nou nou daar zal men wakker van liggen!