Dit is de Nederlandse jury van Eurostream 2020
De organisatie van Eurostream 2020 heeft de juryleden bekend gemaakt die alle liedjes die bestemd waren voor het Eurovisie Songfestival in Rotterdam hebben beoordeeld. In de Nederlandse jury, die samengesteld is door songfestivalweblog, zetelen Marjolein Spijkers (ESF 1997, Mrs. Einstein), Rutger Radstaake (Dj NPO Radio 2), Maurice Wijnen (Creatief directeur Medialane en jurylid ESF 2015) en Aran Bade (Journalist RTL Boulevard). In de andere jury’s zien we bekende namen zoals Bojana Stamenov, Paula & Ovi, Kejsi Tola, Cesar Sampson, Rasmussen, Amaury Vassili, Madame Monsieur en Alexandra, de zangeres van Keiino
‘Eurostream’, is het Online Eurovisie Songfestival 2020, dat op 5, 7 en 9 mei wordt georganiseerd door verschillende grote Eurovisiesites die de krachten gebundeld hebben. Alle 41 liedjes, die bestemd waren voor het Eurovisie Songfestival 2020, worden beoordeeld o.b.v. de preview-video’s. Naast de juryleden hebben ook songfestivalfans een stem. De halve finales vinden dinsdag en donderdag plaats. Uit deze halve finales gaan 10 landen door naar de finale op zaterdag 9 mei. De uitslag wordt bepaald op basis van de stemmen van nationale jury’s (50%) en online publiek stemmen (50%). De winnaars zullen worden aangekondigd in een willekeurige volgorde. De twintig landen die zich kwalificeren worden vergezeld door de landen van de Big 5 (Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje, Verenigd Koninkrijk) en het gastland van 2020, Nederland, die al geplaatst zijn voor de finale.
De shows zullen te volgen zijn via de website Eurostream2020. Vanaf dinsdag 12u kunnen songfestivalfans hun favorieten opgeven uit de eerste halve finale.



En nóg een verkiezing… ik heb inmiddels al verschillende winnaars van soortgelijke onzin voorbij zien komen. Leuk, maar het telt allemaal niet.
Dit kun je als de enige serieuze verkiezing zien. Het is leuk voor de fans, maar degene die wint mag het festival niet meenemen naar huis. Misschien dat EBU het winnende land rechtstreeks een finale plaats kunnen geven. Toch een blijk van waardering.
Er zijn veel van die verkiezingen, inderdaad. Maar zolang er mensen zijn die dit erg leuk vinden, waarom niet?
Mijn zegen (en misschien zelfs mijn stem) hebben ze! Wellicht ook een winnaar uitroepen n.a.v. het aantal youtube vieuws… ik voel een aantal posters al ontploffen, LOL.
Jureren aan de hand van videootjes. Dat was het vertrekpunt niet. Waarom toch kost wat kost een winnaar aan willen wijzen?
Dat moet natuurlijk 1997 zijn. Mrs Einstein was echt een foute keuze en liedje Niemand heeft nog tijd was echt verschrikkelijk. Dus is het toch knap dat ze 5 punten binnen wisten te slepen. Dat jaar waren er twee landen die op 0 punten bleven staan: Portugal en Noorwegen.
Altijd nog beter dan Calm after the storm, want dat nummer kan ik nog steeds niet afluisteren, terwijl ik dat met Niemand heeft nog tijd wel kan.
En verkeerde winnaar in 1997 ook nog eens. Was een heel sterk jaar, maar verkeerde winnaar in mijn ogen.
Mee eens Bjorn, een van de slechtste inzendingen ooit van Nederland, samen met die van Glennis Grace.
Ik vind het een prima initiatief.
Inderdaad alleen jammer dat het op video’s wordt beoordeeld.
Jeangu had meer gescoord door zijn live-optreden.
Iedereen had in eigen land makkelijk een live video opname kunnen maken. Al die gelikte clips vind ik niks.
Dat kunnen we allemaal!🥴