Malmö live: Letland, San Marino, Macedonië
Letland: PeR – Here We Go
Letland heeft al sinds 2008 de finale niet gehaald en eindigde continu in de laagste regionen. Ook dit jaar lijkt daar geen verandering in te komen. De Letse groep PeR brengt hun inzending Here we go met veel energie maar het geheel komt erg rommelig over. Ook zangtechnisch komt alles niet heel sterk over. Wel hebben de Letten een primeur dit jaar. Een van de Letse zangers gaat stagediven in het publiek.
San Marino: Valentina Monetta – Crisalide
San Marino is net als Letland één van de minst scorende landen op het Eurovisie Songfestival en wist nog nooit de finale te behalen. Dit jaar lijkt daar verandering in te komen, aangezien San Marino het redelijk goed doet in de polls. Op het podium komt haar ballad/up-tempo lied niet helemaal uit de verf. Valentina mist uitstraling en de danseressen staan er nogal verloren bij. De finale lijkt er in deze relatief zwakke halve finale wel in te zitten maar de verwachtingen zijn dat ze vervolgens in de achterhoede van de finale zal eindigen.
VJR-Macedonië: Esma & Lozano – Pred Da Se Razdeni
De Macedonische zanger Lozano is weer overgeschakeld naar het Macedonisch, aangezien de overschakeling naar het Engels te laat aan de EBU was doorgegeven. Aangezien Esma een populaire zangeres is en de ‘buren’ in deze halve finale meestemmen is de verwachting dat dit lied zich zal kwalificeren voor de finale.
Ik ben erg benieuwd naar San Marino donderdag!
Begrijp mij niet verkeerd, ik vind San Marino dit jaar geweldig, maar ik denk dat de fanwank die ze ontvangt het wel erg overschaduwed, Tis een lekker nummer maar de enige reden waarom ze zo groot is op dit moment is omdat ze de grap van Eurovisie was vorig jaar.
Op ESCUnited staat ze bekend als Koningin Valentina.
Of de casuals ook zo zullen genieten valt te betwijfelen.
San Marino, waar moet ik beginnen? OUd belegen eurovisie nummer, dat veel sympathie krijgt van de ESF fans alsom. Totaal onterecht imo. Ik hoop dat ze met dit onding in de finale blijft steken, klinkt onsympathiek maar ik vind dit geen goed/leuk nummer en zwaar overrated.
Siegel haalt weer alles uit de kast bij San Marino : leuk die vlinders op ’t eind… Als dit goed in beeld wordt gebracht zou dit best hoog kunnen eindigen.
Esma ziet er toch prachtig uit in haar rode Robe !
San Marino: gedateerd, cliché, geen finale.
Ik erger me aan de associaties met Medisch Centrum West, K3, de Hermes Houseband en een vleugje UK 2001
San Marino mag ook wel eens de finale halen en van mij mag dat wel dit jaar zijn. Valentina brengt het nummer in ieder geval goed en zo kan ze dat Facebook ding ver achter zich laten 😉
Tussendoor even een vraagje over Anouk. Iedereen was positief over haar repetities, vooral in het buitenland. Maar waarom zakt ze dan 4 plaatsen bij de bookmakers? Vreemd toch?
Nena, over welke poll heb jij het?
Deze: http://www.oddschecker.com/tv/eurovision/winner
Ja Azerbeidzjan he en Zweden.
Toch nog steeds top 10) Nu dan 🙂
Maar gezien haar optredens en in het algemeen goede reacties haalt Anouk gemak de finale en dan zal je zien dat zij top 5 scoort bij de odss…
Ik heb zo´n voorgevoel 😉
waarom horen we PETER toch niet bij al deze nummers commentaar geven ?????
Alleen negatief als anouk er is (:
Ik word zo langzamerhand een beetje moe van dat gezeik ook buren dit en buren dat. Buren stemmen mee, dus……. Kappen nou, Redactie.
‘ook’ moet zijn ‘over’.
Het gerucht gaat dat Oekraine nu ook gaat stagediven met Igor.
Letland, 100% eens met weblog, energiek, zang goed. maar kansloos.
San Marino: randje net wel net niet van kwalificatie. Ik neig naar net niet. De presentatie en uitvoering is gewoon niet overweldigend genoeg. Vanaf de 15e plak had ze wellicht wel in de finale wel gehaald. Zang was wel verbeterd nu.
Macedonië staat weer op uit de dood. Terug naar Macedonisch en fatsoenlijke kleding in plaats van de kidnerkleding van Lozano.
Azerbeidzjan, vocaal iets minder sterk, maar nog altijd goed. De gekopieerde fakeglimlach aan het einde is er nu uit qua regie.
Finland: vocaal wordt ze gelukkig langzaamaan steeds minder sterk. Wellicht omdat ze hier door de persruimte de hele tijd MARRY ME loopt te schreeuwen. ik zou het niet erg vinden als Finland blijft steken, maar het kanlt wel van het scherm.
San Marino wordt de flop van ESF 2013 bij de fans de lucht ingeprezen maar op de avond zelf de finale missen.
Het nummer hangt aan alle clichés vast en wordt stuntelig,amateuristisch in beeld gebracht.
Macedonië: Geweldig goeie zanger maar nummer doet me helemaal niks
Latvia: oke maar missen net die extra punten van hun buren
Wim, je hebt gelijk maar voor sommige liedjes zijn die 10 punten extra cruciaal
Nederland profiteert ook van Duitsland,België
Wanneer België vorigjaar in onze finale had gezeten waar we wel naar de finale gegaan
35 + 12 = 47 punten Noorwegen ging met 45 punten naar de finale
Ik zou ’t niet in m’n hoofd halen om op België te stemmen puur omdat ’t een buurland is. Ik stem op een goed liedje, niet op leuke buren.
Nee jij niet, maar de algemene fan van dries roelvink wel ;’)
San Marino werkt op me lach spieren, OMG
Ik ben fan van Letland!
Macedonië gelukkig niet in het Engels: de oorspronkelijke versie is veel krachtiger. Nu nog hopen dat de zanger niet overal probeert af te wijken van de studioversie, want ook dat maakt het nummer (voor mij althans) veel minder mooi.
San Marino is voor mij net als Denemarken: er is een enorme hype rond gecreëerd, maar de deuntjes stellen niets voor en de acts zijn totaal niet origineel. Van mij hoeven die allebei niet door naar de finale.
Letland blijf ik waardeloos vinden. Het optreden ziet er niet onaardig uit, maar het liedje vind ik 10x niks.
San Marino blijf ik geweldig vinden, al moet ik toegeven dat ik wel eens een betere uitvoering van haar lied heb gehoord. Maar toch zou ik een finaleplaats wel verdiend vinden.
Macedonie, blijf ik leuk vinden , vooral de orginele Macedonische versie. De Engelse versie vind ik een goedkope in elkaar geflanste tekst en haalt het etnische uit dit lied. Esma was wel weer beter bij stem, maar hier heb ik ook wel eens een betere versie van gehoord. Ik hoop wel dat zij de Engelse versie laten voor wat hij is en toch donderdag de Macedonische versie zullen zingen.
“Relatief zwakke halve finale”??? Man, semi 1 is echt ongehoord zwak met inzendingen van Ierland, Servië, Rusland en Litouwen als pure jankmuziek! 🙂 Semi 2 is vele malen spannender met aan elkaar gewaagde songs!
Die Esma is toch werkelijk een verschrikking? Zero points please! Rode lantaarn!