Douze Points 2017 [11]: Polen
Onder de naam Douze points 2017 stellen we dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Kiev aan je voor. Vandaag lied 11 van de eerste halve finale op dinsdag 9 mei: Polen.
Deelnemer: Kasia Moś
Lied: Flashlight
Tekst: Kasia Moś, Rickard Bonde Truumeel, Pete Barringer
Muziek: Kasia Moś, Rickard Bonde Truumeel, Pete Barringer
Beste klassering ooit: 2e in 1994
Driemaal was inderdaad scheepsrecht voor Kasia Moś. Na pogingen in 2006 en 2016 was het dit jaar wel raak voor haar in de Poolse voorronde. Met Flashlight bleef ze de concurrentie duidelijk voor. De 30-jarige Moś komt uit een muzikale familie. Haar vader is onder meer violist en dirigent, haar moeder speelt viool en haar broer produceerde het debuutalbum van zijn zus.
In 2006, toen nog volledig onervaren nam ze deel aan de Poolse voorronde. Ze eindigde onderin. Ze richtte zich op school en studeerde in 2009 af. In de jaren daarna trad ze her en der op, nam ze deel aan een muziekprogramma op de Poolse tv en dat mondde uiteindelijk in 2015 uit in haar debuutalbum. Daarop stond ook Addiction waarmee ze in 2016 als zesde eindigde in de nationale selectie. Inmiddels werkt ze aan haar tweede album waarop ook Flashlight niet zal ontbreken dat zoals bij meerdere inzendingen voor het grootste deel van Zweedse makelij is.
Meer nieuws over de weg van het Polen naar Kiev vind je hier. Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Polen? Plaats dan een reactie. Morgen in deel 12: Moldavië
Begrijp niet dat dit zo hoog staat bij de fans. Het is zeker niet slecht maar niet meer dan dat lijkt me.
Finale zal wel gebeuren met dank aan de diaspora.
Een nipte voldoende voor mij: 5.5/10
Wat is dat voor gezeik over diaspora? Waar was die diaspora in 2005, 2006, 2007, 2009 2010 en 2011 toen PL de finale niet haalde? Zo makkelijk om de diaspora de schuld te geven.
Goed optreden gisteren en ze was ook te gast bij 3FM en 101TV: https://t.co/HXgAMULmBD
Waarom vinden zoveel mensen dit nummer goed? Ik vind er echt niks aan, mijn nummer 30/43, maar denk helaas dat dit wel de finale haalt
Kasia brengt het nummer geweldig, dat moet gezegd worden. Flashlight is een lied wat niet helemaal de geijkte paden volgt, daardoor blijft het bij mij ongeveer net zo slecht hangen als het nummer van O’G3ne. Het is anders, het is gewaagd, maar het is te weinig opvallend om me echt iets te doen..
1. Azerbeidzjan, 2. België, 6. Finland, 16. Albanië, 19. Australië, 21. Portugal, 22. Zweden, 23. Griekenland, 25. Polen, 38. Georgië
Nummer heeft iets spannends, maar blijft me niet bij. Er zit voor mij niets in dit lied om ‘m nogmaals te willen beluisteren. Het mag dan wel uit Polen komen, maar voor mij is dit een net wel/net niet geval. 29/43
Ik vind het nummer niet slecht en Kasia zingt het lied erg goed, maar het behoort niet tot mijn favorieten dit jaar.
Ik snap niet dat mensen dit allemaal zo goed vinden. Beetje saai. Mijn nummer 23
Goeie zangeres en nummer is ook niet verkeerd maar toch mist er iets wat het echt mooi en boeiend maakt. Ik vrees dan ook dat we dit niet in de finale gaan terugzien. Mijn nr. 30 dit jaar.
Ik vind het nummer wel mooi, heeft iets mysterieus.
Stuk beter dan verleden jaar. Mijn nr 6)
Dit haalt de finale, krijgt van de jury weinig punten, maar zal net als Michal Szpak vorig jaar wel hoog scoren bij de televoters en daardoor een reuzensprong gaan maken in de eindklassering…
Voor mij een middenmoter … niet goed en niet slecht
Hier sluit ik mij bij aan.
Het nummer komt pas na 1 minuut een beetje op gang. Veel te laat m.i.
Kan gewoon niet boeien en het geschreeuw op het einde maakt het er niet beter op.
Plasmomentje.
Ik geloof dat ik het grootste gedeelte van de avond wel op de plee door kan brengen hahaha!
Vind ik ook al geen bal aan, volgende.
1 België 2 Portugal 3 Finland 4 Georgië 5 Albanië 6 Azerbeidzjan 7 Australië 8 Polen 9 Zweden 10 Griekenland 11 Montenegro
Hmmm Polen… ik had zoveel meer verwacht vanuit dit land. Ze kan heel goed zingen en de zangeres maakt een intrigerende indruk maar het nummer doet me echt nul komma nul. Ik hoopte dat het zou groeien bij me maar helaas.
Niet zo slecht dat ik voor van de bank ga.
Ik vond haar gisteravond erg goed, maar het nummer blijft niet echt hangen. Wordt spannend of dit de finale haalt denk ik.
Ik vind haar helemaal geen goede zangeres. Niet dat ze de noten niet haalt, maar voor mij is iemand goed als iemand zowel extravert kan zingen (zuivere uithalen) als introvert (klein en gevoelig). Kasia lijkt vooral het eerste te beheersen, maar het laatste laat ze in haar bijdrage onvoldoende zien.
Verder vind ik het nummer weinig melodieus. Ik vind het zelfs een lelijk liedje. En door het eeuwige uithalen met volume, raakt het me weinig tot niet.
Zal wel de finale halen, omdat Polen via de diaspora overal in Europa de nodige punten binnenhaalt. Twijfel eraan of de jury’s hier veel punten voor over hebben. maar misschien is dat voor kwalificatie al niet meer relevant en redt Kasia het al via televoting.
Oervervelend lied van deze huppeldoos
Vind het helemaal niet zo’n slechte song. Maar iets aan de zangeres bevalt me niet…. wat weet ik niet….
Ja zo slecht vind ik het niet hoor……..Lekker nummer maar geen hoogvlieger……..
Finale twijfel en vooral ook omdat het net na Griekenland komt en voor Moldavië. Finale mag overigens wel van mij……….
1. Azerbeidzjan 2. Griekenland 3. België 4. Finland 5.Zweden, 6. Polen 7. Montenegro 8. Australië 9 Albanië 10.Georgië 11. Portugal