Zweden zou eerste halve finale songfestival geopend hebben
De EBU maakte dinsdagavond in de live YouTube uitzending ‘Eurovision Song Celebration 2020’ de startvolgorde bekend van de eerste halve finale, zoals het productieteam dat de dag na de HoD-meeting in maart had vastgesteld. Zweden zou de eerste halve finale geopend hebben en Oekraïne was de hekkensluiter. Onze zuiderburen kregen de 9e startpositie toegewezen.
Geplande startvolgorde 1e halve finale:
1. Zweden: The Mama’s – Move
2. Wit-Rusland: VAL – Da vidna
3. Australië: Montaigne – Don’t break me
4. Noord-Macedonië: Vasil – You
5. Slovenië: Ana Soklič – Voda
6. Litouwen: The Roop – On Fire
7. Ierland: Lesley Roy – Story of my Life
8. Rusland: Little Big – Uno
9. België: Hooverphonic – Release me
10. Malta: Destiny – All of my love
11. Kroatië: Damir Kedzo – Divlji Vjetre
12. Azerbeidzjan: Samira Efendi – Cleopatra
13. Cyprus: Sandro Nicolas – Running
14. Noorwegen: Ulrikke Brandstorp – Attention
15. Israël: Eden Alene – Feker Libi
16. Roemenië: Roxen – Alcohol You
17. Oekraïne: Go_A – Solovey


Wat had ik ze graag willen zien optreden!
Mijn voorspelling van de running order:
1 Zweden
2 Slovenië
3 Noord-Macedonië
4 Ierland
5 Wit-Rusland
6 Litouwen
7 Australië
8 Rusland
9 Cyprus
10 België
11 Israël
12 Roemenië
13 Oekraïne
14 Malta
15 Kroatië
16 Noorwegen
17 Azerbeidzjan
Jammer dat het Coronavirus er voor heeft gezorgd dat we nooit zullen weten hoe de hele show er uit zal hebben gezien en welke landen er uiteindelijk door zouden gaan naar de finale. Nu is de vraag hoe zal het volgend jaar lopen. Ze kunnen voorlopig toch nog geen voorbereidingen treffen. Als het door gaan hoeveel landen zullen er mee doen.
Waarom zou het niet doorgaan? De Duitse Bundesliga begint volgende week ook opnieuw.
Een totaal zinloze bijdrage van de EBU, voegt niets toe aan wat al gedaan is. En wat moet je met de informatie welk land op welke positie zou hebben opgetreden? Doe hier dan wat mee en gooi er een competitie element in.
Er zijn mensen die graag willen weten wat de volgorde zou zijn dus wat is het probleem? Kwetsen ze je daarmee? Word je gedwongen om te kijken? Nee dus waarom weer zo’n zinlose opmerking maken om het weer voor anderen te verpesten die nog een beetje plezier halen uit wat we krijgen
Ben ik de enige die er aan denkt hoe de show eruit had kunnen zien en dan sad word
Gewoon niet aan denken, naast je neerleggen. Leren met teleurstelling om te gaan. Het is niet anders. Dus dit voegt dan ook totaal niets toe.
Je kan ook gewoon mensen hun gevoelens toelaten.
Het was een fantastische show geweest en ik ben blij dat we vanavond toch alles weer even voorbij hebben kunnen zien komen.
En een loting maakt de editie op z’n minst wat completer.
Zeker niet!
Mooie indeling van een heerlijke halve finale. Deze volgorde was voor België niet zo voordelig na Rusland…
Net integendeel. Het contrast met Belgie kon niet groter zijn. Dat is net wat VRT wou en het zou ook “gewerkt” hebben. Belgie zit in het midden van een uptempo blok. Dat is ideaal voor een rustige ballade
Ik had alle liedjes 1x gehoord toen ze bekend werden gemaakt. Heel bijzonder wat dan een volgorde, en optredens via YouTube op TV met je doet!
Mijn top 10 ziet er ineens héél anders uit!
@marc. Wat viel op? Welke vielen tegen en welke juist mee?
Macedonië, Cyprus, Roemenië en Zweden vond ik erg goed en opvallen! Lithouwen nog steeds top 3!
Vond België, Rusland, Australie en Noorwegen tegenvallen. Ook Wit Rusland verrassend leuk dus wellicht toch finale gehaald?!
+Macedonië, Wit rusland, Cyprus, Zweden, Israel
– Australië, Rusland, België, Azerbeidzjan, Noorwegen en Malta
Lithouwen en Roemenië sowieso naar de finale
Ik heb toch maar ff gekeken. Was wel fijn om na al die weken de liedjes weer eens te horen. In maart voor het laatst naar geluisterd. De startvolgorde vond ik best verrassend, zoals Litouwen-Ierland-Rusland na elkaar. België krijgt geen “voorkeursbehandeling” en had het denk ik moeilijk gekregen in deze semi. Azerbeidzjan had het ook hee l goed gedaan. Springt er echt uit in deze volgorde.
Een leuk idee voor volgend jaar: een overdekt podium op de Maasvlakte voor de deelnemende artiesten, een grote drive-in carpark met 4 personen per auto, een soort van drive-in songfestival. Zo kan het toch volgend jaar doorgaan op een zeer ludieke wijze, ik zeg, het is maar een idee.
Oh leuk, dan kunnen we wel samen gaan! Nu al zin in 🙂
Leuk idee! En dan allemaal de Eurovisie tune mee toeteren.
Nou maar hopen dat Sietske Bakker meeleest
Ik mis het toch wel een beetje. Deze semi was denk ik sterker dan vorig jaar de eerste semi. Dat was ook echt een slechte halve finale.
Zouden ze zaterdag in dat programma de voorgenomen ESF data voor 2021 bekend maken?
11,13 & 15 mei 2021
…. mits er een vaccin gevonden is.
waarom zouden alle landen van dit jaar volgend jaar niet meer mee doen.
Ze zouden dit jaar al 41 landen hebben waarom zouden die zelfde 41 landen niet opnieuw mee doen. Montenegro en Hongarije zouden er nog bij moeten komen dan staan ze op 43 landen.
Belgie had juist opgevallen tussen Rusland en Malta in. We gingen gewoon naar de finale.
Als hij op basis van clip al 5 de kon eindigen via eurostream en gingen we zeker naar de finale gaan. We gaan het helaas nooit weten.
Enkel het corina virus moet weg zijn volgend jaar. Maar gaan ze mogen vliegen alle vlieg maatschappijen gaan failliet gaan 1000 mensen ontslaan. Als dat maar goed komt landen gaan het misschien niet meer kunnen betalen om deel te nemen dat maak mij wel zorgen.
Maar ooit zullen we toch nog wel eens een normaal songfestival gaan krijgen zeker.
Die vijfde plek van België is niet gekomen omdat het lied zo goed is , maar omdat de Belgen zelf veel op hun nummer hebben gestemd , wat dus bij het Eurovisie Songfestival niet kan, enig nuchterheid en realiteitszin lijkt mij zeker iets wat ontbreekt …….
Inderdaad!
De televoting uitslag (2e) is een geslaagde Belgenmop!
De kop had ook kunnen zijn; “UKRAINE ZOU DE EERSTE HALVE FINALE SONGFESTIVAL AFGESLOTEN HEBBEN”