Frankrijk kiest songfestivalinzending voor Rotterdam
Vanavond kiest Frankrijk het lied voor het Eurovisie Songfestival 2021 in de show: Eurovision France, c’est vous qui décidez! 12 kandidaten strijden in twee rondes voor het ticket Rotterdam. De show, die begint om 21.05u, wordt gepresenteerd door Stéphane Bern en is te zien op France 2 en TV5.
Het televisiekijkende publiek zal in de eerste ronde de 12 liedjes beoordelen, waarna er zeven overblijven.De jury kiest vervolgens er nog één voor in de finaleronde waar de televoters (50%) naast de professionele jury (50%) de uiteindelijke beslissing zullen maken. Duncan Laurence maakt ook onderdeel uit van de jury, net als Amir (ESF 2016), Marie Myriam (ESF 1977), Natasha St Pier (ESF 2001), Jean-Paul Gaultier, Michelle Bernier, Elodie Gossuin, Agustin Galiana, André Manoukian en Chimène Badi.
Dit zijn de 12 kandidaten:
LMK – Magique
Ali – Paris Me Dit
Casanova – Tutti
Barbara Pravi – Voilà
Cephaz – On A Mangé Le Soleil
Amui – Maeva
Andriamad – Alléluia
Philippine – Bah Non
Juliette Moraine – Pourvu Qu’on M’Aime
21 Juin Le Duo – Peux-Tu Me Dire?
Terence James – Je T’Emmènerai Danser
Poney X – Amour Fou
`Barbara lijkt de grote favoriet, maar ook de liedjes van Ali en Terence James kunnen me wel bekoren. Bij Amui moet ik denken aan de liedjes uit de Nederlandse voorronde 1990 en 1992: Einde van de regentijd en Wachten op water. Vreselijk oubollig dus en daarmee de minste van de avond voor mij.
Cephaz – on a mange le soleil, pour moi.
Met het klein kunstige en favoriete Voila nummer heb ik zelf net iets minder dan het wat meer generieke Alleluia maar zou beide geen verkeerde keuze zijn.
Voor mij Juliette Moraine, Barbara Pravi of Andriamad. Ik ben benieuwd.
Ik ga voor Juliette Moraine, gevolgd door Barbara Pravi
Voor mij ook Juliette of Barbara. Voila blijft direct heel erg hangen.
Gaat Duncan ook optreden? Is hij overigens live aanwezig in Frankrijk?
Een leuke variëteit aan liedjes. Barbara vind ik persoonlijk het mooiste.
Ik denk niet dat ik Barbara vaak zou draaien
Voila sorry hoor niet mijn ding een zaagnummer altijd zingt zei voilla
Voor mij is er maar êén, Barbara Pravi. De anderen doen vast ontzettend hun best, maar het amateurisme druipt ervan af. Ook denk ik dat Barbara de enige is die zich echt kan onderscheiden in een internationaal veld vol met danseresjes en grote choreografieën. Maar goede kans dat wat wij goed vinden door de Fransen als ouderwets gezien wordt. Dus de strijd is bepaald nog niet gestreden.
Wie heeft zo de link voor mij.
Juliette ook erg goef, heb ik gemerkt
Juliette vond ik fantastisch
Barbara ook heel erg mooi
Ik zou ookvoor Juliette gaan.
Nou.. lijkt me duidelijk, voila! Fantástisch in beeld gebracht, dit kan heel heel hoog eindigen straks in mei.
Toch vind ik het nummer van Juliette erg veel mooier. Maar ben bang dat ze het zal afleggen tegen Barbara, denk zelfs dat de Fransen Juliette erg laag laten eindigen
Als het nummer Voila wint gaat Frankrijk wederom ergens onderaan eindigen. Het totaal niet toegankelijk voor de meeste kijkers en zal het dan van de vakjuries moeten hebben.
Ik kon geen fatsoenlijke stream vinden, maar vond toch al de liedjes niet heel bijzonder. VOILA vind ik ondanks dat ik het een ripoff vind van Padam van Edith Piaf nog het beste, echter niet origineel.
Geen Ziggo? Bij de apps daar France 2 en TV5 is volgens mij in het standaard pakket
Heb TV5 gewoon in mijn tv pakket slechte show, vreselijke presentatie, denk dat de mislukte Edith Piaf imitatie gaat winnen, gaat niet scoren in mei
Duncan bij de Franse kapper geweest?
Ja, en ik vermoed dat de kapper het mondkapje per ongeluk te hoog op het gezicht had geplaatst.. ergens is in ieder geval iets heeul erg mis gegaan
Dat kapsel heeft Duncan al weken. Is hij ook meermaals mee op tv geweest en ook op zijn socials heeft hij zich met dit kapsel al laten zien
Kijk geen Nederlandse tv meer, en salons zijn al sinds half december dicht, dit ziet er recent uit, in de rij voetballers en Dirk Kuyt hahaha
Niet meteen (ver)oordelen. Dit kun je makkelijk zelf of misschien heeft zijn aanstaande het wel voor hem gedaan…
Waar maken jullie je druk om dat hij mogelijk door een kapper geknipt is. Misschien wel door een vriend of vriendin van hem die kapper is.
Bjorn, dan zijn die fout bezig, leef je oner een steen?
1. Juliette
2. Barbara
3. LMK
4. Philippine
De rest was wel heel erg slecht en vreselijk amateuristisch. En erg veel zeer slechte K3-klonen.
Ik vind werkelijk alles van Amir beter dan alles wat we de hele avond hebben gehoord. Hoop dat hij de meeste stemmen krijgt een alsnog wordt gekozen.
Wat mij betreft krijgt de presentatrice de Barbra Dex award en ze is vreselijk irritant
Omg…. hoe hebben de Fransen week niet gestemd? Alle mislukte K3-klonen door?!?
Week= wel (en dan nog taaltechnisch niet sterk :D)
Juni le duo is toch om te janken..
Juin le duo