Portugal met finale Festival da Canção
Portugal is toe aan de finale van Festival da Canção. Na twee halve finales zijn nog tien kandidaten over. Zeven regionale jury’s en de televoters kiezen de inzending. De televoting is al de gehele week geopend. De winnaar vertegenwoordigt Portugal in de tweede halve finale in Rotterdam.
De kandidaten:
01 Karetus & Romeu Bairos – Saudade
02 Joana Alegre – Joana do mar
03 Fábia Maia – Dia lindo
04 Valéria – Na mais profunda saudade
05 Carolina Deslandes – Por um triz
06 NEEV – Dancing in the Stars
07 Pedro Gonçalves – Não vou ficar
08 Sara Afonso – Contramão
09 EU.CLIDES – VOLTE-FACE
10 The Black Mamba – Love Is on My Side
Wie het allemaal wil meemaken zal wel lang op moeten blijven. De halve finale begint rond 22u Nederlandse tijd, is te zien via RTP1, RTP Internacional en RTP-Play, maar zal pas rond 1.45u vannacht (waarschijnlijk rond dezelfde tijd als Italië) zijn afgerond.
Ik vind eigenlijk alleen die Neev en die jongen met de tattoo op z’n arm de moeite waard. De rest vind ik behoorlijk saai en slaapverwekkend. Dit gaat weer een héééle lang zit worden voor de liefhebbers.
NEEV geniet ook mijn voorkeur, maar ik vrees dat die regionale vakjury’s nooit voor een volledig Engelstalig nummer zullen gaan.
Portugal heeft wat mij betreft een mooie finale. Ik vind de volgende 3 liedjes erg mooi en hoop dat 1 van hen de ticket naar Rotterdam wint:
1.Carolina Deslandes – Por um triz
2.Sara Afonso – Contramão
3.NEEV – Dancing in the Stars
.NEEV – Dancing in the Stars van mij mag hij gaan voor portugal
Deze uitzending duurt me veeeel te lang, die ga ik niet volgen. Het maakt me ook niet heel veel uit wie er wint want ik vind het vrijwel allemaal, niet heel kansrijk maar wel erg fijne muziekjes.
Ik vind Sara Afonso het mooiste lied hebben. Carolina is mooi maat wat saaier.
Carolina Deslandes is de meeste populair van alle (zij is ook coach bij the voice), het is bijna zeker dat zij de televoting gaat winnen. De fans in Portugal willen meestal Neev. Ik vind Contramão het mooiste liedje.
2 Joana Alegre – Joana do mar. Passievol lied met veel Portugese elementen maar dan toch niet helemaal fijn.
EU.CLIDES graag!
1 Karetus & Romeu Bairos – Saudade. Mooi nummer op zich maar geluid klinkt metalig.
2 Joana Alegre – Joana do mar. Passievol lied met veel Portugese elementen maar dan toch niet helemaal fijn.
3 Fábia Maia – Dia lindo. Lief nummer met mooie emotie maar voor Esc wellicht te subtiel.
2 Joana Alegre – Joana do mar. Iets teveel Portugese clichés maar toch mooi nummer om te horen.
4 Valéria – Na mais profunda saudade. En we gaan door op de traditionele manier. Alleen klinkt de muziekband nu wel een beetje goedkoop. Wel dramatisch.
5 Carolina Deslandes – Por um triz. Melancholiek nummer is klein en mooi maar te bescheiden voor Esc.
6 NEEV – Dancing in the Stars. Tekst niet heel sterk en qua muziek klinkt het als een Ierse inzending laat 90 jaren.
7 Pedro Gonçalves – Não vou ficar. Ook dit is niet een slecht lied maar te ouderwets in uitvoering en instrumentatie.
8 Sara Afonso – Contramão. Wiegelied klinkt ook mooi maar wellicht te subtiel voor Esc.
9 EU.CLIDES – Volte-Face. Ook weer prachtig nummer maar zie dit ook niet echt op Esc podium. Te subtiel.
10 The Black Mamba – Love Is on My Side. Prachtig gezongen maar klinkt niet heel Portugees. Gaan de mensen en juries hiervoor stemmen?
Ik zou het niet weten. Prachtige nummers maar geen idee welke goed zou zijn voor Rotterdam.
Ik zou hier niet kunnen kiezen. zoveel muzikaal moois te beleven. Moeilijk, ben reuze benieuwd waar ze voor gaan.
Voor mij liedje 8. Dat deed me opkijken toen ik even wat anders aan het doen was en hield me gelijk gevangen. Liedje 9 vond ik ook interessant.
De jongen achter de piano, liedje 6(?) vond ik het net niet, maar als hij het wordt hebben we in elk geval weer een exponent van ‘music first’ tussen al die Servische en Moldavische sletjes, en dat is ook weer wat waard.
Ze ouwehoeren in Portugal de uren weer vol zie ik…
Ah ah, nog 1 uurtje
The Black mama is gekozen.
Zij waren mijn 3e. Prima voor mij
Jammer Neev was duidelijk een winnaar! The Black Mama saai nummer en de stem van de zanger daar hou je van of niet. Ik niet beetje iiritant. Nee helaas geen topper dit jaar voor Portugal.
Helaas. Sara zou mijn top 3 gehaald hebben. Winnend lied doet mij niets en zanger heeft geen mooie stem, vind ik…..
Ook Portugal zit niet op een overwinning te wachten. Zouteloos en slecht gezongen lied. Zouden ze in Italië al opschieten?
In Italië hebben ze zojuist het laatste nummer gehad. Meer muzikaliteit dan in het hele Eurovisie Songfestival bij elkaar.
Ik hoopte op Sara. Mooie stem, intrigerend nummer. Maar in plaats daarvan hebben de Portugezen gekozen voor een nasaal zingend mannetje, dat zich laat begeleiden door een man met een elektrische gitaar die niet ingeplugd is. Zo onnozel om te zien. Laat die man dan weg…. Jammer van deze keus, hoor.