Duo Tvorchi voor Oekraïne naar Liverpool
Oekraïne zal in Liverpool worden vertegenwoordigd door het duo TVORCHI. Het duo wordt gevormd door Andrew Hutsuliak en Jeffery Augustus Kenny. Zij wonnen vanavond de nationale finale met het nummer Heart of Steel. De selectie vond plaats in een schuilkelder in Kiev gelegen in het metrostation onder het Maidanplein in de hoofdstad. TVORCHI bestaat sinds 2018 en nam in 2020 al eens deel aan de nationale selectie waarbij toen de vierde plek werd behaald.
Tvorchi eindigde als tweede bij de jury, maar won de publieksstemming. KRUTЬ eindigde als tweede. Jerry Heil legde beslag op de derde plaats.
01. TVORCHI — Heart Of Steel 19 (9+10)
02. KRUTЬ — Kolyskova (Lullaby) 18 (10+8)
03. Jerry Heil — When God shut the door 17 (8+9)
04. FIINKA — Dovbush 13 (6+7)
05. DEMCHUK — Alive 11 (7+4)
06. 2TONE — Kvitka (Flower) 9 (4+5)
07. Moisei — I’m Not Alone 7 (1+6)
08. OY Sound System — Oy, tuzhu (Oh, longing) 7 (5+2)
09. Tember Blanche — Ya vdoma (I’m home) 5 (2+3)
10. Angelina — Stronger 4 (3+1)
Daarmee kennen we ook de eerste inzending voor het Eurovisie Songfestival 2023. Vier landen, waaronder Nederland, maakten al wel de deelnemers bekend. Komende week is Albanië het tweede land dat de inzending gaat kiezen.
Oekraïne is als winnaar van 2022 direct geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival op zaterdag 13 mei a.s.
Verrassende keuze. Succes Oekraïne!
Euh née bedankt
Ook niet mijn ding. Misschien ook wel de slechtste inzending van Oekraïne tot nu toe. Lijkt mij niet dat dit zal gaan winnen.
Ja ik had gehoopt op krut of Jerry heil
Ik had gehoopt op een lied met meer invloeden uit Oekraïne zelf, zoals bij de voorgaande twee inzendingen. Dit voelt wat te algemeen.
Niet verkeerd. De nogal dramatische aanloop laat ruimte voor een extra muzikaal piek momentje in het verloop van dit in mijn ogen en oren best lekkere nummer, voor de juiste balans.
Niet mijn ding maar zal wel scoren
Zeker niet verkeerd, moderne inzending
Ik heb hier niet zoveel mee eerlijk gezegd, ik had gehoopt op Krutb , jammer
Beter dan het winnende nummer van vorig jaar
Euh née dit is een niemandaltje
Ja het nummer van vorig jaar…. Dat was pas een top hit
Het gebeurt zelden dat er nog hits gescoord worden van winnende inzendingen, in Nederland tenminste.
Klopt niet wat je zegt. Juist afgelopen jaren komen er meer hits van het songfestival. In 2022 zelfs 4 in de top 40 en 2 bleven er hangen in de tipparade
Dit jaar is de grootste songfestival hit Snap van Armenië die 20ste werden. Dit nummer staat 25 weken in de top40 en piekte een paar weken op 2. Dit is de derde grootste songfestival hit ooit. Op 1 staat Loreen met Euphoria en op 2 Duncan Laurence met Arcade.
Als ik deze inzending hoor denk ik niet meteen dat dit uit oekraine komt. Ik zie dit niet winnen.
De eerste keer is leuk, maar het nummer gaat enorm snel vervelen.
Had dit niet verwacht… Vond dat er betere nummers waren
Afschuwelijk!
Redelijke inzending. Absoluut geen winnaar.
Doet me denken aan een auto, waarvan de motor niet wil aanspringen. Slechtste inzending van Oekraine sinds ze meedoen. Dit gaat niet winnen, ook niet uit medegevoel, want de zanger wordt niet met Oekraine geassocieerd
Denk je echt dat dit sentiment nog zou meespelen volgend jaar? Kijk ‘s naar de uitslag van JESC van vorige week: Oekraïne 10de bij de jury’s (op 16) en 7de bij de online voting.
Verrassende uitslag voor velen denk ik, ik heb ook betere nummers gehoord gisteravond.
Alhoewel ik heb gehoord dat Jerry Heil niet alles live zong (operagedeelte) . Daar scoor je dan wat mij betreft ook minder punten mee.
Oh wow! Lekker nummer, goed gezongen. Heel strak gestaged. Ik heb de andere nummers niet gehoord, maar ik snap dit hoge ogen heeft gegooid. Goede beat hoor. Wat mij betreft veel beter dan Stefania (maar goed, daar was ik geen fan van, veel te dun en muzikaal niet verrassend).
Interessante keuze, maar voel geen winner vibes. Oekraïne zit al in de finale en we weten hoe dat meestal afloopt met het gastland.
Go_A was geweldig.
Maar het liedje voor aankomende jaar zal zeker niet mijn top 20 halen
vreselijk wat een baggernummer monotoon plaspauze