Douze Points 2024 [32]: Zweden
Onder de naam Douze Points 2024 stellen we dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Malmö aan je voor. Deze keer lied 1 uit de finale van zaterdag 11 mei: Zweden.
Deelnemer: Marcus & Martinus
Lied: Unforgettable
Tekst: Jimmy “Joker” Thörnfeldt / Joy Deb / Linnea Deb / Marcus Gunnarsen / Martinus Gunnarsen
Muziek: Jimmy “Joker” Thörnfeldt / Joy Deb / Linnea Deb / Marcus Gunnarsen / Martinus Gunnarsen
Beste klassering ooit: 1e in 1974, 1984, 1991, 1999, 2012, 2015, 2023
Voor gastland Zweden gaat dit jaar een Noorse tweeling. Marcus en Martinus Gunnarsen werden op 22 februari 2002 geboren en braken op tienjarige leeftijd door met hun winst op Melodi Grand Prix Junior. Voorheen was dat ook de selectie van het Junior Eurovisie Songfestival, maar de Noren waren na 2005 al afgehaakt. Een paar jaar later verscheen hun debuutalbum die de toppositie bereikte en ruim een half jaar in de albumlijst te vinden was. In 2017 waren de twee plots te zien als intervalact in de Finse finale en later dat jaar gaven ze de Noorse punten tijdens het Eurovisie Songfestival. Tussendoor waren ze ook voor een concert in de Amsterdamse Melkweg.
De vele singles werden ook in buurland Zweden opgepikt en langzamerhand werd ook de Zweedse markt specifiek opgezocht. In 2022 deden ze als duo mee aan The Masked Singer en een jaar later namen ze deel aan Melodifestivalen 2023. Ene Loreen hield ze van de eerste plek af. Dit jaar was het wel raak met Unforgettable. Zowel de jury als de televoting werd met grote voorsprong gewonnen.
In maart werd de startpositie reeds geloot voor het gastland en werd duidelijk dat Zweden de finale op 11 mei zal openen. Voor Marcus & Martinus wacht na het songfestival een toernee waarbij in maart 2025 onder meer Brussel (La Madeleine) en Amsterdam (Melkweg) worden aangedaan.
Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Zweden? Plaats dan een reactie.
Effortless van Jaqueline komt bij mij nog wel eens voorbij. Deze eigenlijk niet. Toch snap ik wel dat ze gekozen zijn. In combinatie met de eye candy staging verwacht ik een degelijke top 10.
Niet onaardig maar ook niets bijzonders. Ik had persoonlijk meer met het liedje van Dotter of met Medina.
De act is geweldig liedje is oke. Maar verwacht wel een goede eindklassering. De 12/24 punten uit Noorwegen zijn in iedergeval al binnen.
Ik vind het eigenlijk wel een lekker nummer,de act is ook weer af,wordt goed in beeld gebracht. Top 10 voor Zweden zie ik zeker wel gebeuren
Flauw repetitief riedeltje dat enkel door de act wat wordt opgetild. Voor mij een van de zwakste Zweedse bijdrages sinds jaren.
Zweden had Medina moeten sturen maar helaas… Neemt niet weg dat M & M geen slechte keuze is. Zie dit zeker in de linkerhelft van het scorebord eindigen en mogelijk zelfs in de top 10. Nr. 13 in mijn top 37.
Het totaalpakket klopt (weer)bij Zweden; oké, mainstream liedje dat gecombineerd met een gelikte act/performance naar een hoger niveau wordt getild. Die kunst verstaat het land als geen ander en dat doen ze gewoon goed.
Ik verwacht (weer) de nodige jurypunten; bij televote zie ik het niet zoveel doen. Top 10 lijkt me wel haalbaar.
jellybean medina was zoveel beter dan dit flutnummer
Nee dank u wel een niemandalletje
Het is Zweden en zorgt altijd voor een gelikte inzending en dat is dit jaar ook weer het geval.
Het is ook nog eens het gastland dit jaar en dit gaat het echt wel goed doen.
Slechtste inzending in jaren van Zweden. Erg forgettable. Act is wel weer heel erg gelikt. Gok dat dit bij de jury top 5 gaat scoren, misschien wel top 3 (met Zwitserland en Frankrijk), maar vreselijk onderuit gaat in de televote
Zweden is weer erg zweeds: doordacht, bijna overgeproduceerd, herkenbaar. Ik vind het geen geweldige inzending maar wie ben ik…
Verschrikkelijk deze kleutermuziek, hopelijk niet naar de finale maar ik vrees het ergste….het is Zweden hè!
ze zitten al in de finale he ze zijn het gastland dit jaar
Helaas, Gerard Martin; ik voorspel een eerste startplek in finale….haha
Hoevaak zingen ze unforgettable? Iemand geturfd?
Té vaak 🙂
Vergeten…haha
Teveel zaagnummer
Een act kan ook te gelikt en doordacht zijn en dat gevoel heb ik een beetje met deze inzending. Best zielloos eigenlijk deze videoclip op een podium. Tegelijkertijd is de beat wel lekker (hoewel gejat van Salva mea van Faithless) en blijft dit hangen. Stiekem net Top 10 bij mij, maar dat gun ik de Zweden eigenlijk niet…
Dit is niet het jaar van Zweden. Wel een act die zoals altijd staat als een huis, maar met een heel middelmatig liedje en ook nog eens zwak gezongen. Het zou me zeer verbazen als dit de top tien zou halen eerlijk gezegd.
I said it before, twee zingende playmobil poppetjes, al vind ik de beat van het nummer niet eens zo slecht, maar het komt te gemaakt over helaas. Zal denk ik wel weer hoog bij de juries komen, zoals altijd bij Zweden