Douze Points 2025 [7]: Portugal
Onder de naam Douze Points 2025 stellen we dagelijks weer een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Bazel aan je voor. In deze aflevering lied 7 uit de halve finale van dinsdag 13 mei: Portugal.
Deelnemer: NAPA
Lied: Deslocado
Tekst: João Guilherme Gomes
Muziek: André Santos / Diogo Góis / Francisco Sousa / João Guilherme Gomes / João Lourenço Gomes / João Rodrigues
Beste klassering ooit: 1e in 2017
De Portugese groep NAPA is afkomstig van het eiland Madeira en bestaat uit Guilherme Gomes, Lourenço Gomes, Francisco Sousa, Diogo Góis en João Rodrigues. Inspiratie haalde de groep uit de Arctic Monkeys, de Red Hot Chilli Peppers, de Beatles, Caetano Veloso en Tom Jobim. In 2019 nam de band hun eerste album Senso Comum op, gevolgd door Logo Se Vê uit 2023. Eind 2025 brengt NAPA hun derde album uit.
De band won de finale van Festival da Canção 2025 met het nummer Deslocado via een vierde plek bij de jury en een tweede bij de televoting. Portugal doet sinds 1964 mee aan het Eurovisie Songfestival en in 2017 wist Salvador Sobral de eerste en voorlopig enige winst binnen te halen. De afgelopen vier edities wisten de Portugezen de finale te halen. Aan NAPA om in Bazel die serie op vijf te zetten.
Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Portugal? Plaats dan een reactie.
Hier heb ik helemaal niks mee. Vind het muffig en oersaai. Ik verwacht dat dit één van de afvallers wordt in deze eerste halve finale. Nr. 31 in mijn top 37.
Deze inzending van Portugal doet me helemaal niets. Ik vind het een saai lied. Ik had 1 grote favoriet in de finale van Festival do cancao maar die werd het helaas niet.
En toch moet ik eerlijk zeggen dat ik hun optreden tijdens E.I.C.toch heel mooi vond. De zanger was goed bij stem en het klonk mooi.
Ria, ik denk echt dat Portugal een “shock- qualifier” kan gaan zijn..ben benieuwd
Het nummer heeft iets melancholisch, maar doet me voor de rest niks. En van de uitstraling van de band / leadzanger krijg ik het evenmin warm. Ik vrees ook dat de semi de eindhalte wordt.
+1
Een van de mindere Portugese inzendingen van de laatste jaren. Hoeft voor mij niet naar de finale
Nee, voor Eurovisie verwacht ik hier niks van. Daarvoor steekt het er op geen enkele manier bovenuit. Voor andere momenten op m’n playlist waardeer ik het nog wel. Jammer!
Ik ben wrsch een van de weinigen,maar ik vind dit wel een lekker rustig,melancholisch liedje! Die studentikoze act mag wel flink aangepakt worden,ook qua styling,cameravoering etc. Ik zou er niet verbaasd door zijn,mocht dit toch naar de finale gaan…
1.Zweden/2.Estland/3.Portugal/4.Slovenie/
5.IJsland/6.Polen/7.Oekraine
100% geen finale
Wat kunnen 3 minuten soms lang duren, erg saai.
Wat een boutlied zeg.
Draak van een liedje, nergens enige opbouw of zo, het zeurt maar door.
Guus Meeuwis en Vagant.
Goede vergelijking 🙂
Saaaaaaiiiii 🥱😴💤💤💤
Dit rare lied jengelt maar door en de stem van de zanger kan mij ook niet bekoren. Ik geloof dat Portugal even de weg kwijt is. Dit zal ongetwijfeld de halve finale niet overleven.
het zal wel bij eurovisie blijven horen, dat een land een jaar totaal de plank misslaat,er moet per slot van rekening ook iemand 37ste worden…
Nq voor mij
Ik ben wat minder negatief dan de anderen over deze inzending. Ik vind het wel mooi en beetje melancholisch. Ook wel wat saai en het zal geen potten breken.
plaspauze
Kleurloos nummer. Zal niet laatste worden, want Spanje en the rest of the world stemt ook mee. Maar denk niet dat dit genoeg gaat zijn.
De Portugese taal blijft prachtig om te horen en ze zijn altijd goed in het creeren van een beetje melancholiek sfeertje, ook nu weer. En goed geluisterd naar The Beatles, geen slechte referentie. Maar daarmee is al het positieve ook wel gezegd, ik heb voor de rest niet veel met dit nummer. Ik kan me ook niet voorstellen dat dit de finale gaat halen.
Op een zonnig terrasje als achtergrondmuziekje helemaal niet zo verkeerd maar voor Eurovisie niet geschikt.
Saaie grijze muizen lied en act met geen enkele spanningsboog. Voor velen waarschijnlijk een welkome plaspauze of de kaasblokjes op tafel te
zetten. Geen finale.
Helaas, het doet me niets!
Als er nou iets in had gezeten wat me nieuwsgierig had gemaakt naar de vertaling van de tekst, maar nee, niets! En dat verbaast me eigenlijk.
Mijn hemel wat een saai kleurloos liedje. De langste drie minuten ooit. Er zit kop noch staart aan en muzikaal totaal oninteressant. Het zou me zeer verbazen als televotend Europa dit naar de finale stuurt.
Ik ben blijkbaar een van de weinige…
Maar ik vind het dus prachtig in zijn eenvoud.
En ik hou van de Portugese taal.
Staat dus op 5 in mijn top 10.
Leuk om te lezen,dat ik niet de enige ben,die dit best ok vind,finalewaardig
Niet slecht, maar dit valt compleet weg. Leuk als achtergrondmuziek in de supermercado.