Eurovisie Songfestival krijgt Aziatische versie
Het Eurovisie Songfestival krijgt een Aziatische variant. In 2026 wordt voor het eerst de Eurovision Song Contest Asia georganiseerd, met de Thaise hoofdstad Bangkok als gaststad. De finale staat gepland op zaterdag 14 november. Met de nieuwe editie zet de European Broadcasting Union (EBU) veen grote stap buiten Europa. De uitbreiding komt in het jaar dat het oorspronkelijke Eurovisie Songfestival zijn zeventigjarig bestaan viert. Waar het festival in Europa jaarlijks iets meer dan 160 miljoen kijkers trekt, mikt de organisatie in Azië op een potentieel publiek van ruim 600 miljoen mensen.
Aan de eerste editie doen voorlopig tien landen mee. Onder meer Zuid-Korea, Thailand, Filipijnen en Vietnam hebben hun deelname bevestigd. Ook Maleisië, Cambodja, Laos, Bangladesh, Nepal en Bhutan zijn van de partij. De verwachting is dat daar nog landen bijkomen.
De opzet blijft grotendeels hetzelfde als de Europese versie: deelnemende landen sturen een artiest en nummer, meestal gekozen via nationale voorrondes. Vervolgens nemen die het tegen elkaar op in een live tv-show, met stemmen van publiek en jury. Volgens songfestivaldirecteur Martin Green moet de Aziatische editie geen kopie worden, maar een eigen gezicht krijgen. „Dit is een kans om het concept samen met Azië verder te ontwikkelen, met hun eigen stemmen en identiteit”, stelt hij.



Misschien dat er ruimte is voor een land dat niet tot Europa behoort.
ja, het begint met een I en eindigt op een L, xg
Hahahaha
..en pas morgen is het de eerste dag van april.
EBU smijt met geld wat er nu niet meer gaat werken. Versie uit Verenigde Staten is ook keihard geflopt en stopte na 1e editie al ermee.
+1
Ze doen maar, ik heb geen interesse.
Toeval dat t morgen 1 april is…
Dan zou Armenië, Georgië en Azerbeidzjan daar ook aan mee kunnen doen !
Australië trouwens ook, geografisch veel dichter bij Azië dan bij Europa.
En Rusland.
En Turkije.
En Israël!
Eurovisie Midden-Oosten, daar past Israël goed bij.
Ja Israël!
Australië ligt ook dichter bij Azië dan bij Europa.
De EBU kan hier nog geen degelijk ( no politiek ) songfestival organiseren.
Wat gaan ze dan in eurovision Azie doen ?
Sukkels van mensen die EBU.
Songfestival is nooit apolitiek geweest en zal ook nooit apolitieke feestje worden. We moeten accepteren dat hele songfestival altijd politieke generaliseerde feestje is.
De EBU heeft zich helemaal door Israël laten inpakken, die zitten er zover in verweven dat het uiteindelijk het einde van het ESC zoals we het nu kennen, zal betekenen. Triest maar waar.
Precies +1
De vraag is niet of maar wanneer dit gaat gebeuren. Kwestie van tijd.
En als dat ooit gaat gebeuren, het einde van het Eurovisie Songfestival in Europa dan richten we in ( West Europa ) een nieuw Songfestival zoals vroeger met orkest maar zonder de EBU en Israel.
Daarvoor hebben we de EBU niet nodig !
En als dat ooit gaat gebeuren, het einde van het Eurovisie Songfestival in Europa dan richten we in ( West Europa ) een nieuw Songfestival zoals vroeger met orkest maar zonder de EBU en Israel.
Daarvoor hebben we de EBU niet nodig en Israel zeker niet.
Ja, dat is ook een doel op zich denk ik. Mensen zijn klaar met bemoeienis van EBU en Israël.