Verslag juryshow 2e halve finale
n Wenen is om 21u de juryshow gestart van de tweede halve finale. De jury’s, bestaande uit 7 personen per land, geven vanavond samen met de geplaatste landen Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en gastland Oostenrijk al de punten door aan de EBU. Daar komen de stemmen van de televote van donderdagavond bij en de 10 landen met de meeste punten kwalificeren zich voor de grote finale van zaterdag.
Vanaf 21u doen we hier verslag van de de tweede halve finale en rond 23.30u volgt onze prognose voor semi 2.
De show begint donderdag met een terugblik op de show van afgelopen dinsdag waarna het lijkt of JJ het lied Wasted Love gaat zingen, maar in plaats daarvan we zien de presentatoren Victoria Swarovski en Michael Ostrowski die een grappige act rondom het winnende lied van vorig jaar proberen te maken. Na een korte introductie is het om 21.08 uur tijd voor liedje 1 uit Bulgarije dat vanmiddag verrassend de perspoll van EscXtra won.
Dara spat van de buis af met een act wat ook een videoclip zou kunnen zijn. ‘Bangaranga’ is een lied dat vocaal staat als een huis en morgen moeiteloos naar de finale gaat en zaterdag wel eens zou kunnen verrassen met een hoge eindnotering. Azerbeidzjan deed het bij zijn eerste deelnames aan het Eurovisie Songfestival altijd goed, maar de laatste jaren zit de klad er in. Jiva zingt Go prima tijdens deze juryfinale wellicht dat de jury daar nog wat puntjes voor over heeft, maar de compositie is te zwak voor een finaleplaats.
Roemenië is terug op het songfestival en Choke Me kreeg vooraf al de nodige aandacht vanwege de titel van de song. Een prima vertolking vanavond van Choke Me wat resulteerde in veel applaus van het aanwezige publiek. Finale lijkt waarschijnlijk. Luxemburg zingt voor het eerst in de geschiedenis van het songfestival een inzending volledig in het Engels. De spontane Eva Marija doet haar best, maar Mother Nature klinkt af en toe wat wiebelig en valt helemaal weg na de vorige songs. Het gaat moeilijk worden om bij de beste 10 te eindigen voor onze Luxemburgse vrienden.
Een rustpunt komt uit Tsjechië. Daniel Zizka levert een prima vocale prestatie en we zien de zanger tussen een aantal spiegels staan. De jury’s laten dit echt niet links liggen en Crossroads verdient een finaleplaats. Het aanwezige publiek leek het daar overigens ook mee eens te zijn. Tijd voor een korte break en daarna finalist Frankrijk dat de afgelopen weken wat zakte bij de bookmakers. Na het zien van het optreden zou het ons niet verbazen dat Regarde! daar weer een stijgende lijn laat zien. Monroe pakt de camera met een knipoog, de act zit goed in elkaar en vocaal is de 17-jarige zangeres één van de beste artiesten van dit festival. Het zou ons niet verbazen als Frankrijk zaterdagavond na de jury uitslagen heel hoog op het scorebord terug te vinden is.




Recente reacties