Kopenhagen live: Wie worden de concurrenten van de Common Linnets?
Na de Nederlandse feestvreugde van gisteren vond woensdagmiddag, volgens programma, de eerste generale repetitie van de tweede halve finale plaats. De show wordt donderdagavond geopend met hoogtepunten van de eerste halve finale. De presentatoren laten na de opening weten dat Australië onderdeel van de show zal zijn in deze halve finale, waarna Malta als eerste het podium betreedt. Het lied lijkt kanshebber voor de finale ondanks dat er tussen de groepsleden geen interactie is. Israël komt met een up-tempo lied wat het in de eerste halve finale moeilijk gehad zou hebben om te kwalificeren. In deze zwakkere semi moet het echter wel mogelijk zijn. Carl Espen uit Noorwegen brengt zijn lied zoals we dat van hem gewend zijn. Dit wordt gegarandeerd een finaleplaats. Georgië treedt als vierde op met de meest opvallende bijdrage van dit jaar. Onwaarschijnlijk dat dit naar de finale gaat, of zorgen ze voor een verrassing morgen? Polen is terug op het songfestival met één van de grootste hits van de afgelopen maanden in eigen land. Het vermoeden is dat een gedeelte van Europa hier ook wel voor valt. Het zou de eerste finaleplaats voor Polen zijn na 2008 toen ze 24e werden. Dat moet dit jaar te overtreffen zijn. Na de inzending van Polen is er tijd voor een break waarin weer gekeken wordt naar de geschiedenis van het festival. De huiskamervraag in welke inzending werd het meeste geklapt?
Na de break is het tijd voor de controversiële Conchita Wurst uit Oostenrijk. Rise like a Phoenix is een sterke bijdrage in de tweede halve finale en lijkt een gegarandeerde qualifier. Een lied dat het bij de bookmakers niet zo goed doet is de inzending uit Litouwen. Attention is een schreeuwerige song welke echter toch niet per definitie afgeschreven moet worden voor de finale. Mocht het daar terecht komen dan gaat het zeker niet meedoen voor een hoge klassering. Finland komt met de groep Softengine waarvoor het een dubbeltje op zijn kant zal worden of kwalificatie er in zit. De zanger is niet altijd stemvast.
Als negende is het de beurt aan Ierland. Het middle of the road deuntje Heartbeat wordt niet goed gezongen en het kan nog wel eens een zware kluif worden om de jury’s en televoters te overtuigen. Het is even doorbijten in deze halve finale want als volgende is Wit-Rusland aan de beurt. Deze inzending wordt door zanger Teo goed gezongen, maar mist toch overtuiging. Tijana uit Macedonië komt eveneens met up-tempo liedje. In dit genre is To the sky zeker niet de sterkste. Finale lijkt er niet in te zitten. Zwitserland is niet erg succesvol geweest de laatste jaren op het songfestival. Dit jaar treedt Sebalter aan voor het Alpenland en mede door zijn guitige uitstraling komt deze inzending overtuigend over op beeld. Een finaleplaats zou verdiend zijn. Hierna is het weer tijd voor een break waarin weer een record voorbij komt. Johnny Logan deze keer en het zijn niet zijn aantal overwinningen.
Griekenland heeft zich nog altijd weten te kwalificeren sinds de invoering van de halve finales. Dit jaar komen ze met het energieke Rise up. Naar onze verwachting gaat dit lied de tweede halve finale winnen en een top 10 notering in de finale moet er zeker in kunnen zitten. Slovenië is de laatste jaren geen hoogvlieger geweest op het songfestival. Dit jaar komen ze met een zangeres en haar fluit. Waarschijnlijk kan Tinkara haar fluit morgenavond na de show inpakken voor de retourtrip naar Ljubljana.
Voor de inzending van Roemenië werd het programma met onbekende reden kort stilgelegd. Paula & Ovi hebben er al een songfestivalavontuur op zitten. In 2010 werden ze derde in de finale. Kwalificatie zit er deze keer ook zeker in, waarna we ze in de finale ergens in de middenmoot verwachten. De intervalact komt van de Australische Jessica Mauboy.
Als deze voorspelling uitkomt gaan er dus maar 7 door naar de finale 😉 haha. Ik neem aan dat Macedonie en ZEKER Slovenie het ook gaan halen. Verrassend dat jullie Israel zo negatief beoordelen? Het staat er toch goed voor en het is wat mij betreft gewoon een top 10 kandidaat voor zaterdag.
@Joost: In deze semi ligt het veel meer open dan in de eerste. Zo meteen onze prognose.
hahahha, er staat een grappige fout in de tekst! Moet je dit eens 2x lezen: ” Slovenië is de laatste jaren geen hoogvlieger geweest op het songfestival. Dit jaar komen ze met een zangeres haar fluit.”
De zangeres haar fluit komt eraan mannen!!!! allen kijken
hahaha
Lijkt net of die Griek aan 4 touwtjes hangt
hahahah echt he, grappig zicht
Welke concurrenten 😉 ?! In 3 landen op 1 nu 🙂
1-Hungary
1-Netherlands
1-Latvia
2-Sweden
2-Estonia
5-Denmark
5-Slovenia
6-Lithuania
10-Finland
15-Belgium
17-Ireland
18-Austria
25-Spain
29-Norway
40-Poland
46-Switzerland
93-Germany
100-UK
109-Russia
138-Luxembourg
147-Portugal
337-Malta – See more at: http://www.esctracker.com/#sthash.PN8ZuhBR.dpuf
Wat een droom scenario maakt Nederland door ! Dit kan toch niet meer mis gaan zaterdagavond ? The netherlands 12 points………………
Net op de radio liet men al doorschemeren dat diverse landen (vakjury dan neem ik aan) Nederland dinsdag 12 punten hebben gegeven. Het wordt nog wat:)